Wielka Brytania przygotowuje się na pobrexitowy kryzys. Wojsko może pojawić się na ulicach

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wielka Brytania jest coraz bliżej oficjalnego wystąpienia z Unii Europejskiej. W związku z przeciągającymi się negocjacjami w sprawie zawarcia umowy, rząd przygotowuje się nawet na najgorsze scenariusze. Jeden z nich zakłada rozmieszczenie wojska na ulicach miast.

 

Siły zbrojne przygotowują plan na wypadek chaosu, który prawdopodobnie wybuchnie, jeśli Wielka Brytania nie zdoła zawrzeć jakiejkolwiek umowy, regulującej wyjście kraju z Unii Europejskiej. W takiej sytuacji, na ulicach miast może pojawić się nawet 10 tysięcy żołnierzy, którzy będą współpracować z policją.

 

Armia może zostać rozmieszczona, aby powstrzymać niepokoje społeczne, pilnować porządku, kontrolować ruch i zabezpieczyć infrastrukturę oraz dostawy leków do szpitali. Plany są opracowywane przez ponad 20 oficerów, którzy nadzorują współpracę sił zbrojnych z policją po atakach terrorystycznych.

W chwili obecnej, Wielka Brytania jest przekonana, że uda się zawrzeć umowę, regulującą jej wyjście z Unii Europejskiej. Z drugiej strony, w kraju trwa kryzys polityczny - minister odpowiedzialny za przebieg negocjacji z UE, Dominic Raab, złożył rezygnację ze swojego stanowiska w ramach protestu wobec punktów, zawartych w umowie roboczej. Co więcej, premier Theresie May grozi wotum nieufności, a część społeczeństwa i niektórzy politycy chcą drugiego referendum. Wielka Brytania ma oficjalnie opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 roku. Gotowej umowy jeszcze nie ma, a czasu coraz mniej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Zjeboslawa

Angole nie wiedza kto jest

Angole nie wiedza kto jest prime minister, nie wiedza jaki dzien jest oprócz kiedy dostaną tygodniówkę zeby sie nawalić., duzo pasożytów w kraju których nie mogą ot tak wykopać.. Jak sie stanie to sami sie wyeliminują bo system jest zbyt obciążony wiec bedą udawać ze próbują kontrolować sytuacje a tak naprawdę bedą ogladac cyrk pcheł.. Myślimy zetną kilku przypadkowych przechodniów potem władze wysadza kilka siedzib ekstremistów bo bedą mieli preteks bez posadzenia o rasizm Haha 

Portret użytkownika lipka

Nie wiem na czym ma polegać

Nie wiem na czym ma polegać ten wybuch chaosu, pytanie zasadnicze - dlaczego ten chaos ma wybuchnąć? Skoro nie wybuchł chaos gdy wstępowali do tej patologicznej unii to dlaczego ma wybuchnąć gdy złożą kilka podpisów na papierze o wyjściu z tej patologii. Jakieś chore umysły ubzdurały sobie, że będzie zagrożenie chaosem bo wrócą do tego co było a właściwie do tego co trwa cały czas i nic się w tym temacie nie zmieni, oprócz tego że będzie kilka tysięcy mniej "uchodźców" które nie wejdą bo tunel będzie zamknięty i będzie kontrola na granicy jak za dawnych dobrych czasów. Naprawdę nie wiem kto nakręca to pseudo zagrożenie, komu zależy na tym by przedstawiać "wyjście" z unii jakby to był odlot na Marsa. Mam wrażenie że z ludzi robi się totalnych debili.

Portret użytkownika inzynier magister

A nasze wojsko będzie

A nasze wojsko będzie bohatersko bronić Izraela ! "Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaproponował Organizacji Narodów Zjednoczonych pomoc w pilnowaniu granicy izraelsko-syryjskiej. Polski kontyngent ma liczyć blisko 150 zawodowych żołnierzy. To informacja, która może wstrząsnąć nie tylko opinią publiczną, ale także ekspertami w temacie wojskowości.Według oficjalnego stanowiska MON Polacy mają stanowić kompanię manewrową oraz wojska inżynieryjne. W obronie granic Izraela mają pomóc między innymi myśliwce F-16, które już wcześniej służyły w tym regionie w ramach manewrów „Blue Flag”. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wojox

Pracuję w UK i "fluktuacje" z

Pracuję w UK i "fluktuacje" z leksza są widoczne, magazyn w którym pracuję na jesień miał mieć pełnię sezonu, a tu lipa jak na wiosnę. a superwajzorzy mówią że to pierwsza jesień z takim małym ruchem.

Mnóstwo sklepów pozamykane w galeriach. Mnóstwo lokali do wynajęcia. Widać że smród już się niesie. A ludziki dalej w letargu,,,,,

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj