Wielka Brytania porównuje Mistrzostwa Świata w Rosji do nazistowskiej Olimpiady z 1936 roku i stawia Putina na równi z Hitlerem

Kategorie: 

Źródło:

Stosunki między Wielką Brytanią a Rosją stale pogarszają się. Wszystko zaczęło się od próby otrucia byłego sowieckiego szpiega Siergieja Skripala i jego córki, o którą publicznie obwinia się Kreml, co może być faktyczną próbą zamordowania podwójnego agenta lub celową prowokacją, aby utrzymać i wzmocnić antyrosyjski kurs na Zachodzie. Teraz brytyjski rząd oficjalnie poparł twierdzenie, zgodnie z którym Władimir Putin jest jak Adolf Hitler.

 

W środę, polityk Ian Austin z Partii Pracy powiedział, że Putin zamierza wykorzystać do celów propagandowych zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nocnej w Rosji, tak jak Adolf Hitler zrobił to z Olimpiadą w 1936 roku. Postawiono zatem wyraźny znak równości między Hitlerem a Putinem. Co więcej, stanowisko to otrzymało publiczne poparcie Borisa Johnsona, Ministra Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii, który uznał to porównanie za słuszne.

 

W rosyjskim rządzie naturalnie pojawiło się oburzenie i po raz kolejny zaczęto domagać się jakichkolwiek dowodów, które mogłyby powiązać Rosję z próbą otrucia Siergieja Skripala. Kwestia ta nie została wyjaśniona, ale posłużyła państwom Zachodnim do dalszego oczerniania Federacji Rosyjskiej.

Premier Theresa May zapowiedziała jakiś czas temu, że żaden brytyjski polityk ani członek rodziny królewskiej nie pojawi się na Mistrzostwach Świata w Rosji. Dowiedzieliśmy się, że Polska również może zbojkotować to wydarzenie sportowe i niewykluczone, że kolejne kraje pójdą tą ścieżką. Bojkot z całą pewnością zmartwi wielu fanów piłki nożnej, ale nie wykluczone, że Rosja odpowie w podobny sposób na działania państw zachodnich – w tym Polski.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika EkrudyDref

Brytole rozwalają Unię a

Brytole rozwalają Unię a Germańce mają pretensje do nas Polaków. Brytole napuszczają nas na Ruskich a Germańce z Ruskimi trzymają sztamę na Nord Streamach. 

Brytole mają żal o jednego szpiega a olali 96 naszych vipów. 

Brytole będą przez kolejne 50 lat milczeć o zamachu na naszego generała, a my mamy przejmować się jednym ich szpionem, który nie pisnął o Smoleńsku?

To się nie mieści w głowie nawet Kota Naczelnika Prezesa!

--------
Howgh!

Portret użytkownika Akamai

W odpowiedzi na "atak

W odpowiedzi na "atak chemiczny w wielkiej brytanii" 20 krajów unii europejskiej i usa mają wydalić dyplomatów rosyjskich. 

Miałem wątpliwości co do Putina i jego roli w światowym spisku przeciwko ludzkości.

Teraz się ich wyzbyłem.

Nazbyt wyrafinowana byłaby to gra.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Cezary

Dziwny to zaiste zamach tak

Dziwny to zaiste zamach tak dobrze przygotowany, a jednak cel przeżyły, a zamachowcy zostawili taką masę śladów prowadzących prosto do Purina, zaiste świetnie przeprowadzony zamach na śpiega, który dawno już wyśpiewał wszysztkie swoje tajemnice i nie był już do niczego potrzebny.

Portret użytkownika kulturka

Drogi kolego Angelus M.R.

Drogi kolego Angelus M.R.
Dotąd z zainteresowaniem czytywałem Twoje wpisy ze względu na ich inność.
Obecnie jednak razi mnie Twój knajacki słownik, czyśbyś czerpał wąpliwej jakości natchnienie od od ministra "ch.d.i.k.k.", czy sikorki , czy innych tego typu przestępczych i kłamliwych członków tuskowej mafii, niegodnych występowania i imieniu Narodu (którego?)? Apeluję do Ciebie i innych w tym podobnych, o trochę więcej tzw. kultury wypowiedzi! A Twoja hipoteza, że każdy przestępca zawsze chce ukryć swoje przestępstwo ogólnie nie zawsze się sprawdza, niektórzy nim się nieraz szczycą, żeby innych nastraszyć, gdy czują się bezkarni i jednak słabi. I nieraz wręcz przypisują sobie i takie dzałania i innych, aby wydać się silniejszymi! A rzeczywiście  swoją drogą jest ciekawe, dlaczego nagle Zachód zaczyna dość nieśmiało odkrywać, że Rosja może być "zła"i odchodzi od tzw. "resetu", a wcześniej to nie widzieli ile krzywd innym i nawet swoim zrobiła? Np. o morderstwach w czasach Rewolucji i w latach trzydziestych i Polaków i Rosjan i o Katynu, to nie chcieli i nie chcą pewno nadal wiedzieć, a wystarczyło by trochę poszukać na ten temat? Przecież już nawet Engels w słynnym liście do Marksa, chwalił Rosję jako piewszoplanowego bojownika w walce klasowej, i "ujarzmiacza" narodów, gdzie nawet Żydom w drugim pokoleniu tworzą się słowiańskie (chyba mongolskie?) kości policzkowe.A co do jak piszesz Brytoli,to niektórzy mają na to dowody, że z chociaż z daleka to już "pomagali" w rozbiorach Polski, no może nie byli to tacy rdzenni Brytole! A obecnie mają rację, gaz ten należy do arsenału broni C czyli chemicznej (po broni A atomowej i broni B biologicznej) do gazów typu "V", niepolarnych, których nie zatrzymują filtry masek gazowych. I wystarczyło  by go trochę więcej, aby wytruć więcej ludzi!O jakże dobry jest Car, że nie unicztożył więcej ludzi, czy w tej czy innej części Świata, bójcie się ludzie i chwalcie Wielką Rosję i Cara, na wieki im chwała! 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No i po co to ci było? Nie

No i po co to ci było? Nie zwalaj mordów żydobolszewickich na Rosjan. Za Sowietów Rosjanie i inni Słowianie byli pod jeszcze gorszą okupacją niż Polacy podczas rozbiorów.

 Przecież tylko idiota uwierzy, że zamach w Londynie miał na celu "zastraszyć Zachód" co może "Car" zrobić...  Jeśli by nawet takie miał zamierzenie, nie zrobiłby to przed wyborami i przed igrzyskami... No chyba przewidywał jako wyszkolony KGB-owiec jak będzie reakcja i z organizowanych Igrzysk będzie klapa... A może wy idioci, co za idiotów nas macie zasugerujecie, że Putin zawiązał spisek przeciwko organizacji Mistrzostw?? Lol

 Jak na dłoni widać po "reakcji" Zachodu, że to szyta grubymi nićmi żydowska intryga.

 A tak po za tym, to spoko.. Widzę, że kochasz te same gnidy co ja...

Portret użytkownika EkrudyDref

Wulgaryzacja języka polskiego

Wulgaryzacja języka polskiego przybrała masową skalę po wejściu na ekrany filmów "polskich" typu "Psy". Obecnie wulgarnym językiem posługują się z lubością i "polskie" elity, łącznie z obecnym premierem (nagrany), byłymi ministrami i obecnymi profesorami (jak nagrany Sikorski czy Belka).

I co jest gorsze - wulgaryzmy polskie (po prawdzie też ruskie czy ukraińskie, bo oni bluzgają podobnie) czy zaśmiecanie polskiego języka angielskimi słowami lub zwrotami (np. Big Music Quiz)? Czy dalibyśmy radę bez jednego i drugiego?

--------
Howgh!

Portret użytkownika Eva11

No daj spokój ,że ludzie

No daj spokój ,że ludzie przed filmem Psy blyzgali mniej....

Swoją drogą czym jest wulgaryzm ? Odskocznią od potocznego słownictwa ,a że brzmi akurat tak ,że w jakiś sposób ludzie uznali je za coś co wzbudza zazenowanie...

Bez zaporzyczania slowek od angielskiego dać radę można ,ale bez choćby - kurka to chyba nie....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj