Wielka Brytania ostatecznie opuszcza Unię Europejską. Nigel Farage twierdzi, że następna będzie Polska

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brexit staje się faktem. Już w ten piątek Wielka Brytania formalnie opuści Unię Europejską. Rozpocznie się wtedy trwający 11 miesięcy okres przejściowy, w trakcie którego zostaną opracowane szczegółowe zasady wymiany handlowej i innych aspektów kooperacji Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej po Brexicie. Brytyjczycy członkiem Wspólnoty przestaną być wieczorem 31 stycznia.

 

Ostateczna umowa brexitowa została już zaakceptowana przez Parlament Europejski. Swoistą mowę końcową wygłosił też znany eurosceptyk z Wielkiej Brytanii, Nigel Farage. Brytyjski polityk powiedział "odchodzimy i nigdy nie wrócimy". 

 

Wytknął Unii Europejskiej, że ze wspólnoty handlowej przekształciła się w superpaństwo i została strukturą ponadnarodową narzucającą państwom członkowskim różne lewicowe ideologie. Wypomniał również próby forsowania Konstytucji UE, które poniosły sromotną klęskę, co było bezpośrednią przyczyną narzucenia Traktatu Lizbońskiego, będącego de facto nową wersją tej odrzuconej konstytucji, tylko już bez referendów.

Farage stwierdził, że UE jest instytucją antydemokratyczną, gdyż zarządzają nią nominaci wybierani według niejasnych kryteriów. Dodał, że jego zdaniem obecna Unia Europejska stała się bardzo niebezpiecznym projektem politycznym. 

 

Potem Farage wyciągnął mała flagę Wielkiej Brytanii, a wraz z nim zrobili to inni europoslowie UKIP w Parlamencie Europejskim. Oświadczył przy tym, że wie, że flagi narodowe mają być zakazane, ale oni będą nimi machać na pożegnanie czekając na przyszłą współpracę. Tego było za dużo dla prowadzącej obrady, która odłączyła mu mikrofon. 

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wydawało się czymś niemożliwym. Już jutro o 24:00 stanie się ono faktem. Nikt nie wie czym skończy się Brexit, zarówno dla Wielkiej Brytanii jak i dla Unii Europejskiej. Niewątpliwie będzie to moment historyczny i przetarcie szlaku wyjścia z UE dla kolejnych krajów. 

 

Sam Nigel Farage na konferencji prasowej stwierdził, że następnym krajem, który wyjdzie z UE będzie Polska. Jego zdaniem Polacy coraz bardziej mają dość ciągłych obraz i wtrącania się w polskie sprawy. Uważa on, że Polacy pamiętają jeszcze komunizm i widzą, że nagle znaleźli się w nim ponownie i traktowani w ten sposób mogą pójść drogą wytyczoną przez Wielką Brytanię. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bartek1200

Kurde jak tak czytam te wasze

Kurde jak tak czytam te wasze komentarze to z mało którym mogę się zgodzić, pełno tu oszołomów, mamy 3 opcje na dzień dzisiejszy wyjść z unii przyłączyć się do zssr, zostać w unii pozwolić im rozwalić nasz kraj do cna, zrobić unię z USA i innymi krajami Europy, wyjście z unii i pozostanie samemu nie wróży nic dobrego jesteśmy za bardzo uzależnieni od tego.eurokolchozu, wyjście z niego spowodowało by wiele paskudnych rzeczy setki tysięcy ludzi prawdopodobnie straciło by pracę, umowy o wolnym handlu też uległy by zmianie, nawet w razie jakiejkolwiek wojny jesteśmy bardziej narażeni, jesteśmy w bardzo niedobrym miejscu na świecie, do tego należy się zastanowić czy nie powinniśmy założyć własnej unii z UK, Węgrami Austria, wiele krajów eu już ma dosyć tej ssmanii

Portret użytkownika Kalkstein

Ja jebie i znowu masa

Ja jebie i znowu masa kretynów bełkoczących coś o chazarii, żydach, Kalksteinach itp. Unia to chujnia, to wiadomo, ale wy jesteście tak samo pojebani albo jeszcze gorzej, schizofrenia to mało powiedziane. Oczywiście ja zaraz będę żydowsko - amerykańskim trollem, pomiotem itd. Leczcie się.... a nie, dla was na leczenie jest już za późno 

Portret użytkownika Ktoś coś

 I znów wszyscy znawcy się

 I znów wszyscy znawcy się wyjawili i mówią że Unia jest dobra. Unia Europejska wgl nie powinna istnieć. Gdyby Polska wyszła to na samym starcie mielibyśmy ciężej niż teraz bo trzeba byłoby zmienić nieco gospodarkę ale z kwestią czasu było by o wiele lepiej. Co tu dużo pisać. Unia więcej bierze niż daje. Te "dotacje unijne" to nasze własne pieniądze pomniejszone o ich characz o to cała Unia.

 

Portret użytkownika weryfikator

Jeżeli ktoś nie wie to:

Jeżeli ktoś nie wie to: Ujawniono dokumenty które przeleżały w archiwach Pentagonu 74 lata. Twórcą UE jest Walter Hallstein nazistowski prawnik będący członkiem SS, specjalista od prawa międzynarodowego. Jego zadaniem po dojściu Hitlera do władzy było stworzenie podwalin prawnych państwa faszystowskiego po wygraniu wojny przez Niemcy. Kiedy to się nie udało powierzono Mu działania na rzecz utworzenia UE po zakończeniu II WŚ jako przedłużenie III Rzeszy w IV. I tyle w temacie. Jest książka na ten temat i sporo wiedzy w internecie. Opisujące ten temat krok po kroku.

Portret użytkownika MiamiVibe

Wielka Brytania to potęga

Wielka Brytania to potęga ekonomiczna i kolonialna i może sobie pozwolić na takie ceriegiele, a Polska ? Znowu weźmiemy widełki i pójdziemy na czołg ? Jesteśmy zbyt słabi i biedni na takie przedsięwzięcia, a po wyjściu z UE dopiero zacznie się bieda, utrudniony zostanie przepływ towarów i usług, skończą się wyjazdy za chlebem, bo wszędzie będą potrzebne wizy, na każdą pierdołę potrzebny będzie stos dokumentów itd. itd. Na takie przedsięwzięcie potrzebny jest plan B, jakieś zaplecze organizacyjne, alternatywa, której nie ma. Jedyny sens widzę w układaniu się z Chinami, ale akurat widzę jak na to pozwoli nasz chazarski nierząd, który zrobił z nas amerykańsko - izraelską kolonię. A może stanie się 51 stanem USA z dwoma językami urzędowymi i podwójnym obywatelstwem z możliwością swowodnego poruszania się po USA ? Ale kolonia, gdzie tam. Jakoś też nie widzę unii z Rosją, która kojarzy mi się z wódką, ładą i postsowieckim ,,blichtrem"...

Strony

Skomentuj