Wielka Brytania opracowuje własną broń laserową

Kategorie: 

Źródło: US Navy
Broń laserowa to technologia, która dostępna jest dziś tylko dla nielicznych. Posiadają ją między innymi Stany Zjednoczone, Izrael, Chiny oraz Niemcy. Prace nad tą bronią przyszłości odbędą się również w Wielkiej Brytanii.

 

Broń laserowa posiada wiele zastosowań. Za pomocą niej można np. strącać uzbrojone bezzałogowce a w Izraelu pracowano nad nowym systemem antyrakietowym "Żelazny Promień". Nietrudno się domyśleć, że laser może niszczyć również nadlatujące pociski. System można wykorzystać do ataku lub obrony - w Niemczech planuje się umieszczenie lasera w samolotach pasażerskich, które otrzymają w ten sposób ochronę przed rakietami ziemia-powietrze.

 

W Stanach Zjednoczonych oraz w Chinach regularnie testuje się broń laserową. Tymczasem brytyjskie Ministerstwo Obrony chce zlecić budowę takiego działa. Już w kwietniu, Wielka Brytania może podpisać kontrakty z firmami, które rozpoczną budowę pierwszej broni laserowej. Najpotężniejsze kraje na świecie kładą nacisk na rozwój takiej technologii, można więc dojść do wniosku, że prędzej czy później konflikty będą przypominać "Gwiezdne Wojny".

 

 

Źródło: http://www.popsci.com/united-kingdom-solicits-laser-gun

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Judeosłowianin

Laser to wspaniała

Laser to wspaniała technologia i broń doskonała która prawdopodobnie będzie w stanie dusić w zarodku wszelkie organizacje terrorystyczne i inne rewolty chcące burzyć światowy ład i porządek. Nie bez powodu taka broń rozwija się najprężniej w krajach o wysokim procencie Żydów, którzy są jednym z najinteligentniejszych narodów świata, obok Japończyków i przy okazji umieją zadbać o interesy i fundusze na taką broń Smile W końcu Einstein czy Maria Skłodowka Curie byli Żydami.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Słucham...?  Einstein,

... Słucham...?
 Einstein, ten złodziej cudzych patentów? Był zwykłym urzednikiem - rzecznikiem patentowm kradącym pomysły innym naukowcom. A Maria Curie to pokorna żydówka wykonująca fizycznie program  Pierre Curie urabiając się po pachy...
 Zydzi to najmniej inteligentna rasa, która kradnie sprytnie owoce prace innych ras. Sama z siebie nie stworzyła nic, co by nadawało sie do wdrożenia.
Ciotowate charaktery z podłym podłożem osobowości...

Portret użytkownika achiles

A ja słyszałem, że ta broń to

A ja słyszałem, że ta broń to jedna wielka ściema, bo wystarczy ponoć zamontować na danym obiekcie tym do strącenia za pomocą tej broni, odpowiednie zwierciadło, doodbijania promieni laserowych, co już jest ponoć opracowane i mozna za tego pomocą, nie tylko odbić promień lasera, ale też go skierować, do kąd się zechce, więc i w ten sam obiekt, który tą wiązkę wysyła lasera. Więc zaraz może się okazać, że grube MILIARDY DOLCÓW, zostały wyrzucone na szajs, który nie przynosi zamierzonego celu, co już nieraz się stało. 

Skomentuj