Wielka Brytania, NATO i USA ostrzegają Szkocję przed niepodległością

Kategorie: 

Foto: thetypewriter.org
W czwartek odbędzie się szkockie referendum, które jest głośno zapowiadane od ostatnich kilku miesięcy. Szefowie największych brytyjskich partii z premierem Cameronem na czele nie odpuszczali w ostatnich dniach i przebywając w Szkocji, próbowali przekonać jak największą ilość osób do głosowania na "nie".

 

David Cameron w swojej bezsilności znów prosił Szkotów aby nie głosowali za niepodległością. Jednak jest to jego już ostatnia prośba, gdyż w najbliższym czasie poznamy całą prawdę o przyszłości Szkocji a nawet całej Wielkiej Brytanii. Nawet królowa Elżbieta II obawia się, że wraz z odejściem Szkocji, unia może się rozpaść.

 

Brytyjscy politycy prosili aby Szkoci wycofali się z referendum, za co otrzymają między innymi większe prawa do samostanowienia. Premier Cameron, w swoim ostatnim przemówieniu w mieście Aberdeen, wylewał łzy i prosił aby "nie rozdzielać tej rodziny", nawiązując do możliwego odejścia Szkocji z Wielkiej Brytanii.

 

Cameron z jednej strony prosił, ale z drugiej ostrzegał, że niepodległość Szkocji będzie niczym bolesny rozwód. Państwo stając się niezależne, może stracić funty, siły zbrojne oraz dostęp do funduszy emerytalnych. Szkocja będzie musiała sama rozwiązywać wszystkie swoje problemy.

 

Co ciekawe, referendum zostało skomentowane przez Baracka Obamę, któremu nie podoba się niepodległa Szkocja. Rzecznik prezydenta USA Josh Earnest powiedział, że Stany Zjednoczone mają interes w tym aby się upewnić iż jeden z ich największych sojuszników pozostanie silnym, zjednoczonym i efektywnym partnerem.

 

Również sekretarz generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen zapowiedział, że jeśli Szkocja stanie się niepodległa to będzie musiała na nowo starać się o istnienie w sojuszu, co jest możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie kraje członkowskie zgodzą się na to. Groźby te z pewnością wpłyną na decyzję Szkotów i wyniki głosowania.

 

Wielka Brytania, Unia Europejska, NATO a nawet Stany Zjednoczone grożą bezpośrednio obywatelom Szkocji, że stracą bezpieczeństwo, armię i jakiekolwiek wsparcie z zewnątrz, gdy zagłosują za niepodległością. Więc gdzie jest ta demokracja, o której tyle się mówi?

 

 

Na podstawie: Dailymail.co.uk

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika oby się nie dali

jak POlacy, zwabić

jak POlacy, zwabić obietnicami Tuska i zostaną goli i weseli. Durne POlaki  sprowadziły na Polskę nieszczęście i teraz jesteśmy zagrożeni  brakiem emerytury. Ale PiS ją nam obniży, znaczy wiek, jak w Niemczech.

Portret użytkownika sternick

No no! ale się Brukseli dupa

No no! ale się Brukseli dupa pali. 
cyt:" jeśli Szkocja stanie się niepodległa to będzie musiała na nowo starać się o istnienie w sojuszu"
Ale czy  zechce? Po co ma się pchac do unii?
Nie Szkocji się gejropa boi ale precedensu. Teraz ,żeby wyjść z unii ,trzeba dokonać secesji w Państwie, wtedy powstają dwa nowe państwa. 
Przecież GB też utraci prawo do "obywatelstwa" w unii , bo bez Szkocji staje się zupełnie innym państwem.
Ale o tym się nie mówi. To nie Szkocja będzie miała problemy ale Unia.
Może by i u nas mała secesja? 
Przeciez zawsze można się połączyć , ale już nie jako Polska , ale jako
Wielka Słowiańska Lechia !!!
 
czego sobie i wam życzę...
Wróci stare prawo, stara mowa...

Portret użytkownika Roobaczkowa

Przepowiednie Rocca o

Przepowiednie Rocca o Anglii:
,,Anglia, owo państwo handlarzy, którzy dla zysku popierają wszelkie zbrodnie, stanie się widownią najstraszniejszych okrucieństw."
,,Irlandia i Szkocja zawojują Anglię i ją zniszczą. Rodzinę królewską wypędzą, a połowa narodu zostanie wymordowana. Zapanuje tam nędza."
 
Z kontekstu jednak wynika, że są to wydarzenia już po III Wojnie Światowej.

Portret użytkownika Roobaczkowa

No przecież już od dwóch dni

No przecież już od dwóch dni piszę, że nie mam na myśli tego Rocco ,,bogatego gołodupca" z pornoli tylko zakonnila Ludwika (lodovica Rcci). Do tej pory facet nigdy się nie pomylił. Powinnam dokładniej napisać - nie przepowiednie ale wizja z objawienia. Podobno te wiadomości o przyszłości świata przekazał zakonnikowi sam Jezus, który mu się ukazywał po jego podróży do ziemi świętej. Rocco opisał dokładnie i trafnie przebieg obu pierwszych wojen światowych z dokładnym przebiegiem frontów, dwie bomby atomowe w Japonii z opisem regionów tego kraju gdzie spadły, polskiego papieża i wiele innych faktów. Wyśmiewano, jego przepowiednie bo pisał o papieżu Polaku, gdy Polski nie było, gdy była pod zaborami. O przyszłości Polski napisał jakoś tak - że będzie u nas jeszcze porządek ale dopiero po tym jak Polacy wyrzucą z kraju jakichś Żydów spiskowców. Nie chodziło mu o dyskryminację Żydów po II Wojnie Światowej ale o czas w przyszłości. Ze względu na tą przepowiednię nie jest teraz cytowany. Co ciekawe twierdził, że kiedyś do Polski przyłączą się inne państwa słowiańskie i będziemy żyć w kraju o granicach od Bałtyku po Morze Czarne, nawet Krym nie będzie Ruski tylko będzie częścią tego państwa. Znowu napisałam coś nieściśle - Rocco sam nic nie pisał tylko dyktował innym zakonnikom. Często tu przytaczam jego ,,cytaciki" ale ten temat mnie zafascynował. No bo to jest coś nie do wyobrażenia! Napisał jeszcze coś z czego nie wiadomo czy mamy się cieszyć czy płakać - że Polska zawsze będzie istnieć ( opis dotyczy III Wojny Światowej) bo Amerykanie roztoczą nad nami swoją  opiekę -jakoś tak. Czyli chyba nie zanosi się na zmiany w naszej polityce.

Strony

Skomentuj