Wielka Brytania może stracić nawet bilion funtów na rzecz Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Zgodnie z ustaleniami międzynarodowego koncernu EY, firmy świadczące usługi finansowe podjęły decyzję o przeniesieniu około biliona funtów aktywów z Wielkiej Brytanii do Europy. Przedsiębiorstwa z branży finansowej próbują w ten sposób zabezpieczyć się przed potencjalnymi stratami, do których może dojść w wyniku nieudolnie przeprowadzonego Brexitu.

Według szacunków koncernu EY, które obejmują głównie aktywa klientów i środki pieniężne wyprowadzone z Wielkiej Brytanii przez banki i fundusze inwestycyjne, łączna suma przeniesionych środków do Europy wzrosła o 200 miliardów funtów od ostatniego takiego badania w styczniu. Banki i inwestorzy są zmuszeni do sfinalizowania wszystkich operacji zaledwie kilka dni przed zakładanym terminem opuszczenia Unii Europejskiej. 

 

Przyszłe stosunki handlowe pomiędzy Unią a Londynem nadal pozostają zagadką po tym, jak premier Theresa May po raz drugi nie otrzymała zgody parlamentu na podpisanie umowy. May musi teraz poprosić Brukselę o opóźnienie terminu Brexitu, co powoduje dodatkową niepewność dla przedsiębiorstw, lokujących swoje aktywa w Wielkiej Brytanii. 

 

Jak wynika z badania EY, co najmniej 7000 miejsc pracy zostanie przeniesionych z Anglii na teren Unii Europejskiej. Tak przynajmniej wynika z deklaracji 222 brytyjskich firm świadczących usługi finansowe. Od czerwca 2016 r., gdy odbyło się referendum w sprawie Brexitu, utworzono już około 2000 nowych stanowisk w Europie.

 

Analitycy EY są przekonani, że przeniesienie 7000 wysoko płatnych miejsc pracy boleśnie dotknie brytyjską podstawę opodatkowania. Bezpośrednia strata dla Skarbu Państwa ma wynieść co najmniej 600 milionów funtów.

18 spośród 24 największych banków zapowiedziało już znaczne przeniesienie swojej działalności do Europy, a najpopularniejszą destynacją dla wielu firm z branży ekonomicznej jest Frankfurt. Na kolejnych miejscach znajdują się Paryż i Dublin.

 

Większość operacji dużych banków na ten moment nadal odbywa się jednak w Londynie. Dla przykładu brytyjska firma holdingowa Barclays otrzymała zgodę sądu na przeniesienie 190 miliardów euro na konta irlandzkiej spółki. Sędzia w pełni rozumiał działania firmy, określając obecną sytuację jako "ciągłą niepewność o własną przyszłość".

 

Należy również zaznaczyć, że wartość 1 biliona funtów została osiągnięte w głównej mierze dzięki oświadczeniom 23 firm, które już oficjalnie ogłosiły przeniesienie aktywów poza Wielką Brytanię. Większość spośród ankietowanych 222 przedsiębiorstw nadal nie podjęła decyzji, więc suma strat może jeszcze znacząco wzrosnąć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Qki

Wiekszej bzdury dawno nie

Wiekszej bzdury dawno nie slyszalem. Nie wiem kto redaguje te wiadomosci i kto zezwala na ich publikacje, ale wypadaloby poznac jak dziala system bankowy, czy finansowy w Anglii, zanim sie napisze cokolowiek. Nikt nigdy nie ucieknie ze swoim biznesem z kraju, gdzie praktycznie nie istnieje kontrola sektora bankowego, czy finansowego. 

Portret użytkownika maniek II

...a ile przynosza pola

...a ile przynosza pola makowe w Afganie i innych czesciach swiata?..

slyszeliscie o czyms takim jak - Commonwealth of Nations?...

https://www.google.com/search?q=commwealth&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab

za WSZYSTKIM stoi rynek broni - narkotykow - surowcow...

a te "porozumiewaja" sie bardzo dobrze - bo sa w jednych lapskach!!..

lud potrzebuje igrzysk - to je bedzie mial - a jakis tam bilion?...wolne zarty!!

odwracanie uwagi od 5g - depopulacji!!...

tak jest w Polsce!!...

https://www.youtube.com/watch?v=r-gmRmbVZOs

w Wielkiej Brytfannie - konczy sie juz calkowity montaz tej sieci..

ale jest male swiatelko w tym tunelu..

bron mikrofalowa - ktora niewielkim nakladem mozna zbudowac samemu - oczywiscie wymagana jest jakas podstawowa wiedza o mikrofalach i elektronice...

przyklad...

https://www.youtube.com/watch?v=0XbLz0L6UdI

 

przy zastosowaniu 3 magnetronow np z radaru morskiego - mozna tym rozwalic WSZYSTKO!!

albo 6 z kuchenek mikrofalowych - tylko jedna uwaga - nie robcie duzej tuby - najlepie prosty falowod - dlugi - dzial jak sztucer!!

 

Portret użytkownika T

Nie wierz we wszystko co

Nie wierz we wszystko co zobaczysz w internecie, owszem można coś takiego zbudować, ale nie w sposób pokazany na filmie. Zasilanie magnetronu z paralizatora to jakieś nieporozumienie, ilość energi jaką generuje jest śmiesznie mała, poza tym magnetron potrzebuje 4kV do poprawnej pracy. Podniesienie napięcia bez modyfikacji pola magnetycznego magnetronu powoduje zmianę trajektorji ruchu elektronów i cała para idzie w gwizdek czyli w ciepło. 

Portret użytkownika euklides

Banki to nie przedsiębiorstwa

Banki to nie przedsiębiorstwa, tylko osobna kategoria - pasożyty. Nic nie produkują poza długiem, nie dostarczają społeczeństwu żadnych wartościowych usług, żerują na monopolu przyznanym im przez pańtstwo na obrót pieniądzem, oraz o zgrozo(!) na monpolu na jego kreację.

Do większości baranów niestety nie dotrze, że pieniądz jest towarem jak wszytko inne i powinna istnieć pełna konkurencja między środkami płatniczymi. Baran woli być strzyżony, mieć jeden rodzaj paszy w swojej zagrodzie i cieszyć się, że czasem dostanie sól do polizania.

Portret użytkownika baca

a czy unia płaciła komuś

a czy unia płaciła komuś bilion za wejscie?

no własnie i dlatego zadna brytania niczego nie straci... brytania to wyspa przecież - takie miejsce geograficzne... stracić może tylko i wyłącznie ta brytfańska królewna i jej murzyńskie wnuki...

 

Portret użytkownika rocafella

Dziwnie podchodzicie do

Dziwnie podchodzicie do tematu. Firmy uciekają z UK nie dlatego że boją się rządu UK tylko dlatego że boja się reakcji UE za wyjście ze wspólnoty.

Co z tego że uciekną do Paryża czy Frankfurtu jak tam im dowalą podatki na uchodźców?

W dobie zastoju gospodarczego UK zrobiło dobrze z tym Brexitem. W USA Trump głowi się jak obniżyć wartość dolara i podnieść eksport a w UK wymyślili sobie Brexit i wartość funta spadła o 20 procent Smile

Chyba pamiętacie mantrę z naszej TV "jak złotówka tanieje to eksport idzie do góry, to jest dobre"?

Dzisiaj w tej samej telewizji powtarzają inną mantrę "jak funt tanieje to gospodarka wysp upada" Smile

Nie zapominajmy o rajach podatkowych korony brytyjskiej, takich jak Bermudy, Kajmany, itp...

Może i firmy uciekną ale raje podatkowe , jakoś zależne od UK przyciągną ich na nowo.

Portret użytkownika Px

Jakość nikt nie pisze o tym

Jakość nikt nie pisze o tym ile może zyskać!A gracz z kasą może więcej na wolnym rynku niż na zcentralizowanym.Niby jasne i oczywiste w oparciu o zdrową konkurencję.Dlaczego tak się martwicie o sąsiada a o siebie nie.Może przywpowieść o belce w oku była by zasadnym wytłumaczeniem.Taki ruch przyniesie korzyści zarówno dla konsumentów jak i producentów.Choć okers przejściowy może wykazywać spadki gospodarcze.Ale tak jest zawsze i nie oznacza to kryzysu.Pozdrawiam Serdecznie 

Skomentuj