Wielka Brytania może opodatkować Facebooka i inne portale społecznościowe

Kategorie: 

Źródło: Internet

Nad Markiem Zuckerbergiem gromadzą się czarne chmury. Ostatnie afery, dotyczące między innymi udostępniania prywatnych danych użytkowników bez ich zgody innym korporacjom, poważnie zaszkodziły Facebookowi. Firma Zuckerberga straciła ostatnio w ciągu jednego dnia ponad 120 miliardów dolarów – przez skandale i wejście w życie RODO, akcje Facebooka nagle spadły o około 20%. Teraz Wielka Brytania będzie rozważać nad opodatkowaniem tego serwisu społecznościowego.

 

Raport przygotowany przez Komitet ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu w Izbie Gmin wskazuje, że Facebook jest potężnym narzędziem, pozwalającym wpływać na przebieg ważnych wydarzeń, np. na wybory czy referenda. Ponadto, platforma społecznościowa jest przesączona ukierunkowanymi wiadomościami politycznymi, fałszywymi informacjami oraz mową nienawiści i w pewnym stopniu przyczyniła się do ludobójstwa Rohindżów – muzułmańskiej grupy etnicznej w Birmie właśnie poprzez umożliwianie rozprzestrzeniania się przesączonych nienawiścią komentarzy.

 

Na tej samej zasadzie, Facebook jest oskarżany o to, że pozwala zagranicznym służbom ingerować w wybory i inne wydarzenia polityczne danego państwa. Wspomniany komitet w Izbie Gmin zaleca, aby rząd Wielkiej Brytanii opodatkował Facebooka i inne firmy, takie jak Google czy Twitter, oraz objął je ścisłym nadzorem.

Trzeba przyznać, że Facebookowi słusznie dostało się za cenzurę i wpływanie na przebieg wydarzeń politycznych, a także za kształtowanie opinii publicznej. Przypomnijmy, że w Niemczech, Angela Merkel chciała, aby Mark Zuckerberg usuwał wpisy krytykujące politykę migracyjną. Na tej samej zasadzie, Facebook cenzurował w Polsce komentarze patriotyczne, w Izraelu pod groźbą kary usuwa wpisy i konta Palestyńczyków, zaś w Stanach Zjednoczonych bierze udział w nagonce na prezydenta Donalda Trumpa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Patrycja

No i bardzo dobrze.

No i bardzo dobrze. Generalnie wszytkie myślące kraje powinny opodatkować biznesy internetowe - oczywiście z czysto gospodarczych przyczyn. Takie firmy jak facebook zarabiają takie pieniądze że powinny oddawać część dochodów, jeżeli są w jakims kraju dostępne. Nawet w Polsce powoli rządzący zaczynaja rozumieć jakie pieniadze można wyciągnąć z biznesów internetowych, np w tym roku w końcu uregulowali i przy okazji opodatkowali zakłady w internecie. I chociaż nie mówią o tym głośno wyciągną miliony z podatku od gier.

Portret użytkownika Pyra też człowiek

"Ostatnie afery, dotyczące

"Ostatnie afery, dotyczące między innymi udostępniania prywatnych danych użytkowników bez ich zgody innym korporacjom, poważnie zaszkodziły Facebookowi."
Bożu, widzisz i nie grzmisz. Jakie udostępnienie danych bez ich zgody? Lol. Obudzili się z rękoma w gównie, po czym przetarli oczy i nadal gówno widzą.
Ostatnia wielka zmiana regulaminu FB, która była kilka lat temu (jak dobrze pamiętam coś koło 2014/2015 roku), wymagała ponownego zaakceptowania regulaminu. Kto go nie zaakceptował, tracił dostęp do konta - czytaj: dezaktywował swoje konto. Wielkimi literami komunikaty wyskakiwały po zalogowaniu się do FB i wręcz KRZYCZAŁY! by każdy bez wyjątku zapoznał się z regulaminem. I w tym oto regulaminie było wprost napisane, że: (PROSZĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM I MIĘDZY WIERSZAMI!!! ) 

<<<KAŻDY KTO CHOĆ RAZ ZALOGUJE SIĘ Z DOWOLNEGO URZĄDZENIA, W DOWOLNY SPOSÓB (strona www, aplikacja, messendzer etc.) UDOSTĘPNIA CAŁĄ ZAWARTOŚĆ OWEGO URZĄDZENIA, OD ZCZYTYWANIA DANYCH HARDWARE, PO SOFTWARE, A TAKŻE WSZYSTKIE ZAPISANE NA URZĄDZENIU PLIKI DO DYSPOZYCJI FB.>>> (teraz sobie pomyślcie co to oznacza tak dokładnie)

a także

<<< ŻE WSZYSTKIE INFORMACJE UDOSTĘPNIONE PRZEZ UŻYTKOWNIKA ZOSTAJĄ WE WŁADANIU FB I UŻYTKOWNIK DAJE MU (fejsbukowi) PRAWO DO DYSPONOWANIA NIMI W KAŻDY DOWOLNY SPOSÓB, KTÓRY ZOSTANIE UZNANY ZA STOSOWNY PRZEZ FB. W TYM TAKŻE DO PRZEKAZYWANIA TYCH INFORMACJI, DLA OSÓB TRZECICH (oczywiście bliżej nieokreślonych)>>> - paniali?

Dziękuję. Tyle w temacie. Dlatego wielka turbo beka z tych wszystkich "poszkodowanych" przez fb. Kur**, słów brak. 

PS: Jeb*ć idiotów!!!

Portret użytkownika alojzy

"Firma Zuckerberga straciła

"Firma Zuckerberga straciła ostatnio w ciągu jednego dnia ponad 120 miliardów dolarów – przez skandale i wejście w życie RODO, akcje Facebooka nagle spadły o około 20%."

Jeżeli to dziwne zdanie rzeczywiście oznacza to co myślę - to z takimi pieniędzmi pejsbuk zaraz opodatkuje sobie np. Polskę i będzie OK (niech mi ktoś wskaże choć jednego dzbana u władzy, który za odpowiednią łapówkę nie będzie darł szat, że wspomożenie pejsbóka to obowiązek każdego nieobrzezanego obywatela rzeczpospolitej przyjaciół).

Portret użytkownika Polish Pride

Ten portak jak inne są

Ten portak jak inne są przedsiębiorstwe i nie wiem dlaczego do tej pory nie płacił podatków w kraju , w którym czerpie dochody finansowe . Dziwne , gdyż jak ja bym zarabiał np. w WB to z pewnością ich rząd by mnie opodatkował . Normalne prawo skarbowe .

Portret użytkownika rt2d2

Tak od osiagnietych w danym

Tak od osiagnietych w danym kraju dochodow. Czy podejmujesz leczenie tylko w kraju w ktorym placisz podatki? 

Dzieki obecnym przepisom powstaja pralnie pieniedzy. 

PS Podatek dochodowy to debilizm pozwalajacy okradac ludzi przedsiebiorczych. 

 

Portret użytkownika ttteis77

"myślą że jak mają narzędzia,

"myślą że jak mają narzędzia, to mogą robić co chcą. bez operatora czyli konsumenta, GÓ***NO MAJĄ CH**JA ZROBIĄ....A SWOJE ZABAWKI MOGĄ GŁĘBOKO.....................ZASADA JEST PROSTA, NIKT NIE KORZYSTA ZE SSREJSA, WIĘC I NIE MA SSREJSA"

Portret użytkownika SurvivorMan

PEJSbook właśnie mnie

PEJSbook właśnie mnie wylogował, a przy ponownym logowaniu żąda skanu dokumentu tożsamości Lol
Ich już chyba Jehowa opuścił całkiem Lol
Prędzej Merkelowa zostanie skinheadem niż mój dowód zobaczą Lol
Żegnam ten syf NWO środkowym palcem!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj