Wielka Brytania jest o krok od zalegalizowania genetycznego modyfikowania ludzkich embrionów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Przez prawie dwa lata firma Nuffield Council on Bioethics przeprowadziła niezależne badania genetyczne, w których naukowcy modyfikowali komórki jajowe, plemniki lub zarodki. Badania te mogą stać się przepustką dla komercyjnych firm zajmujących się sztucznymi zapłodnieniami.

W Wielkiej Brytanii nie istnieje prawo zezwalające na taką genetyczną edycję embrionów przed wszczepieniem ich do macicy. Obecny raport stworzony przez dotyczący modyfikacji genetycznych zarodków mówi o tym, że zapis dotyczący tychże modyfikacji może niebawem stać się rzeczywistością.

„Istnieje możliwość, że modyfikacje embrionów w przyszłości będą wykorzystywane jako wspomagane rozmnażanie, które zapewni pewne cechy charakterystyczne u dzieci.” – powiedziała profesor Karen Yeung z Uniwersytetu w Birmingham. – „Początkowo może to obejmować zapobieganie dziedziczeniu określonego zaburzenia genetycznego. Jednakże, jeśli technologia dostatecznie się rozwinie, może pozwolić na inne modyfikacje zarodków.”

Raport wprowadził również pewne bezpośrednie ograniczenia, jeśli prawo miałoby zostać wprowadzone: musi być ono ściśle regulowane, indywidualnie dla każdego przypadku i prowadzone w kontekście badania klinicznego.

Podczas gdy edycja genów znacznie rozwinęła się w ostatnich latach, wciąż istnieją pytania dotyczące bezpieczeństwa długoterminowego. Ustanowienie nowego prawa może zdecydowanie pomóc w określeniu długofalowych skutków.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika maniek II

...to co ujrzalo swiatlo

...to co ujrzalo swiatlo dzienne - trwa od dawna - bardzo dawna...

cyt... eksperymenty przeprowadzono nie na ludziach, ale na myszach laboratoryjnych. Ale naukowcy twierdzą, że po zakończeniu prób nowa technologia doprowadzi do powstania organizmów żywych, bez udziału plemników lub jaj w ciągu najbliższych trzech lat. Stworzenie, a nawet „produkcja” takich zarodków otworzy drzwi do nieograniczonej liczby absolutnie identycznych osób, które można  będzie wykorzystać do badań. Niektórzy naukowcy obawiają się tej technologii. Wszakże teoretycznie technologię tą będzie można powtórzyć na ludziach, chociaż zajmie to o wiele więcej czasu. Według prognoz specjalistów/skad te specjalisty?/ zajmie to 15-20 lat. Perspektywa stworzenia całej armii klonów wygląda dość przerażająco....

 

https://treborok.wordpress.com/embriony-dla-przyszlych-ludzkich-klonow/?preview=true

a kto jest na tronie Anglii?...babcie ktora  przezyla juz pare olimpiad - wyglada - jak "malolata" - wprawdzie przedwojenna - ale...

 

https://treborok.wordpress.com/zagadkowa-smierc-krolowej-anglii-czy-ukrywana-jest-jej-smierc/

 

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj