Wielka Brytania jest największym zanieczyszczającym w Europie dzięki prywatnym odrzutowcom

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wielka Brytania przewodzi europejskiemu anty-ratingowi w 2022 r. dotyczącemu negatywnego wpływu osobistego transportu lotniczego na środowisko. Jak ustalili eksperci z holenderskiej firmy zajmującej się ochroną środowiska CE Delft, w ciągu ostatniego roku w kraju odbywały się loty odrzutowcami biznesowymi co sześć minut.

 

 

W toku badania zleconego przez Greenpeace CE Delft ustaliło, że liczba lotów prywatnymi odrzutowcami w Wielkiej Brytanii w 2022 roku wzrosła o 75% w porównaniu z rokiem poprzednim i przekroczyła 90,2 tys. lotów. Według CNBC spowodowało to wyemitowanie do atmosfery 500 000 ton CO2, czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim.

 

Najpopularniejszą trasą prywatnego lotnictwa okazała się trasa Londyn-Paryż, obsługująca ponad 3300 lotów. Również samoloty często latały do ​​francuskiej Nicei i szwajcarskiej Genewy.

 

Greenpeace wyjaśnił, że 55% prywatnych lotów w Europie w ubiegłym roku odbywało się na dystansie krótszym niż 750 km, zauważając, że podróże te można odbyć pociągiem lub promem. Według ekologów w jednym przypadku samolot wystartował, by pokonać odległość, którą rower mógłby pokonać w 30 minut.

 

Według pozarządowej organizacji ekologicznej Transport & Environment prywatne odrzutowce zanieczyszczają środowisko 14 razy bardziej niż samoloty komercyjne i 50 razy bardziej niż pociągi. W ciągu godziny lotu odrzutowiec biznesowy emituje do 2 ton CO2, podczas gdy przeciętny mieszkaniec UE wytwarza w ciągu roku 8,2 tony ekwiwalentu CO2.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

"Polska musi zrobić wszystko,

"Polska musi zrobić wszystko, aby jej wschodni sąsiedzi byli niepodlegli, stabilni i demokratyczni, aby zagwarantowane było jej własne bezpieczeństwo (...) powinna powstać nowa wspólnota gospodarcza w Europie Środkowo-Wschodniej z udziałem Ukrainy. (...) „Są też tacy, którzy chcą iść dalej i chcą unii między Polską a Ukrainą. To mniej szalone niż się wydaje. Od XVI wieku Polska tworzyła z Litwą przez 200 lat ogromną Rzeczpospolitą, do której należały duże obszary Ukrainy” – czytamy w „NRC”.

Jednocześnie unia polsko-ukraińska mogłaby pomóc Ukrainie przystąpić do UE bez długiego oczekiwania, tak jak to się stało z NRD dzięki zjednoczeniu Niemiec zaraz po upadku muru berlińskiego - przypomina holenderski dziennik argumenty z artykułu słowackiego politologa Dalibora Rohaca w ostatnim numerze magazynu „Foreign Policy”.

Zdaniem „NRC” krajom Europy Zachodniej raczej nie spodobałby się pomysł tak ogromnego państwa polskiego, bo to zaburzyłoby równowagę sił w Europie. „Dużych, zjednoczonych Niemiec też nikt nie mógł sobie wyobrazić w 1989 roku, a jednak powstały” – czytamy w gazecie."

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8692420,nrc-polska-jest-potega-logistyczna-wojskowa-i-polityczna.html

Pomysł utworzenia unii i powstania tak ogromnego państwa polskiego popieram. W związku z tym Polska powinna dbać o swoje interesy najpierw i jak najszybciej zaprotestować w sprawie dostarczenia pocisków ze zubożonym uranem na Ukrainę, który to uran (odpad z elektrowni atomowych, którego utylizacja kosztuje biliony dolarów i zamiast utylizować sprzedają go z zyskiem w pociskach przeciwpancernych) rozprzestrzeniony na żyznych ziemiach Ukrainy trafi do żoładków Polaków powodując raka i deformacje płodów takie jak w Iraku. Stop pociskom w uranem na Ukrainie !!!:

https://tech.wp.pl/amunicja-ze-zubozonym-uranem-dla-ukrainy-to-pociski-do-challengerow-2,6879132307688256a

A teraz ruskie i niemieckie trole którym się marzy nowy pakt libentrop-mołotow  mogą minusować mój komentarz.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika spokoluz

Dzik - unia Polsko -Litewska

Dzik - unia Polsko -Litewska to było pasmo sukcesów z bitwą pod Grunwaldem  włącznie a unia z ukrainą to był sukcesywny upadek Polski wraz ze sprzedażą wschodnich rubieży z kijowem i krymem carowi za grube złoto , które skasował watykan i zostało tylko to , co było w granicach II psełdo rp po odsprzedaniu tych terenów - papuś potrzebował kasy na wojny a pop kupił i nie żałował tego co kupił. Papuś sprzedał nie swoje tylko pod kontrolą a , że tam było dużo prawosławnych to nie było mu żal.

Jeśli jest cokolwiek z sukcesów z uni pol-ukr od 15 wieku to napisz bo kroniki mi nic innego nie mówią - nie tylko nasze ale i np. perskie gdzie do dziś nie ma Polskia jest Lechistan.

Lachów olej bo oni są znad dniepra - to taki twór ch..j wie z czego.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

A wiesz chociaż, dlaczego

A wiesz chociaż, dlaczego zachód tak nienawidzi paktu Ribbentrop-Młotow i tę nienawiść, wraz z nienawiścią do Stalina wbija do polskich głów?

Bo Stalinowi udało się politycznie przełożyć ekspansywną tendencję na wschód londyńskiego sługi i wychowanka Hitlera na ekspansję na zachód, co wywołało wściekłość na zachodzie. Mało tego, Hitler wszak jeszcze i Londyn zbombardował, widać mało skutecznie...

Jakby co, myślący ludzie nadal w Rosji mieszkają Wink

Tak więc wszelkie pretensje terytorialne Polski wobec porządku ustalonego w Jałcie i Poczdamie, postawa rewizjonistyzna tylko pogarsza sytuację polityczną Polski. Dziwne, że tego Dziku nie rozumiesz.

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika spokoluz

Zarzekłaś sie nieodpisywać mi

Zarzekłaś sie nieodpisywać mi !?

Złamasem jestes byle się podpiąć pod temat. Swoje zarzekanie złamałaś. Ja uwypuklam , że wyjątkowo odpisuje ale nie zarzekałem sie , że nie będę odpiswywac na Twoje posty - sama teraz zrobiłaś przekaz , że Twoje słowa o NIE ODPISYWANIU na moje posty - MOŻNA U CIEBIE w DOOPĘ WSADZIĆ !!!

Tyle jest twoje słowo warte - to co piszesz na ZNZ

Jedyną rzeczą , którą robiszto - propaganda kacpska - sołdacie LWP pod skrzydłem kacapa.

Zacznij robić to co piszesz i co deklarujesz - dla mnie jesteś niczym innym jak tylko kacapską tubą propagandową.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Takie wtykanie się na siłę

Takie wtykanie się na siłę robi insztalator - tuba propagandowa KK a ty to tuba kacapów i te same matody - nie ważne co napisać ale aby zaistnieć i robić sieczkę , mieszanie , dezinformację , pomieszanie itd... - już dawno napisałem co tu robisz - podkład dla kacapów.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj