Wielka Brytania jako pierwsza na świecie ogłosiła klimatyczny stan wyjątkowy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o zachodzących zmianach klimatycznych. Liczne państwa na świecie podejmują różne decyzje, które w mniejszym lub większym stopniu mają załagodzić, lub nawet powstrzymać globalne ocieplenie. Jednak to Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie ogłosiła klimatyczny stan wyjątkowy.

 

Propozycja w tej sprawie wyszła ze strony Jeremy'ego Corbyna, lidera opozycyjnej Partii Pracy i została przyjęta przez parlamentarzystów. Deklaracja ta pokazuje, że Wielka Brytania chce przeciwdziałać zmianom klimatycznym, choć nie zmusza rządu do działania i nawet nie wiadomo, jakich konkretnych działań należy się spodziewać w kontekście ochrony klimatu.

 

W Wielkiej Brytanii od kilku tygodni trwały protesty organizacji Extinction Rebellion, która wzywała rząd do podjęcia działań w tym zakresie. Na początku maja, władze Szkocji i Walii oraz liczne brytyjskie miasta również ogłosiły klimatyczny stan wyjątkowy. Teraz Wielka Brytania ma nadzieję, że inne kraje na świecie ogłoszą podobne deklaracje lub skupią się bardziej na przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

Wiele brytyjskich miast chce znacznie zredukować emisję dwutlenku węgla w nadchodzącej dekadzie. Wielka Brytania zamierza do 2050 roku ograniczyć emisję CO2 o 80% względem poziomu z 1990 roku. Pomogą w tym między innymi samochody elektrycznei  ekologiczne domy oraz stopniowe przechodzenie na energię odnawialną.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika zdzichumichu

Oni mają również Brexit w

Oni mają również Brexit w mózgach.Mózgi Brytoli dawno już opuściły gospodarzy.Debilizm nakręcany przez debili w jednym celu...ogłupić i okraść europejczyków.Reszta świata dymi,pali,kopci i ma w dupie globalne ocieplenie.Niech ta banda rozejrzy się dookoła,bo europa to akurat pikuś w całym tym zanieczyszczaniu świata.Qrwa,teraz nagle wszystkie delfiny i inne gadzinki mają w sobie tony plastiku,wszyscy astmatycy to ofiary globalnego ocieplenia a każde meteorologiczne zjawisko trochę bardziej intensywne to też globalne ocieplenie.Dla mnie to globalne OCIPIENIE.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Piter

Z reguly kiedy ktos popelnia

Z reguly kiedy ktos popelnia samobojstwo nikt o tym nie wie! Dopiero po odnalezieniu zwlok nie raz znajdujemy list z jakiego powodu popelnil ten akt. Porownujac aktualna sytuacje ,nazwe to autodystrukcji naszej cywilizacji nie ma sensu szukac odpowiedzi wczesniej . Powiedzmy jeszcze 10 lat takiego destrukcyjnego tepa i zycie na ziemi zostanie uniecystwienione.  Dopiero nastepna cywilizacja po tak wielkiej nauczce bedzie zyc zdrowiej i prawdopodobnie dluzej jak 2 tys. lat.

Po prostu nie mozna zatrzymac ewolucji rasy ludzkiej !

Nic nie trwa wiecznie i my ludzie mozemy jednaego dnia kompletnie zniknac  niepozostawiajac nawet malutkiej czasteczki naszego istnienia...

Portret użytkownika NoProblemJest

To globalne ocieplenie

To globalne ocieplenie sprowadza się do braku chmur. Jak są chmury to natychmiast jest chłodno. No a kiedy chmury znikają - ano jak powietrze zostanie zanieczyszczone. Wówczas cząsteczka zanieczyszczenia staje się jądrem kondensacji i skupia wokół siebie cząsteczki pary wodnej i następuje skraplanie i opad. Chyba (tu nie pamiętam z żadnego wykładu) cząsteczka dwutlenku węgla nie może być jądrem kondensacji. Możliwe, że przyczyną tego rozpędzenia chmur są wszechobecne samoloty ale też ogólne zanieczyszczenie powietrza. Myślę sobie, że jeżeli już np. te całe chimitrailsy ktoś specjalnie tworzy to może on myśli że tworzy chmury i ratuje świat.

Portret użytkownika SurvivorMan

Przyczyną , jak to nazwałeś

Przyczyną , jak to nazwałeś "rozpędzenia chmur" jest nic innego jak deforestacja... Rocznie z kuli ziemskiej znika obszar leśny mniej więcej wielkości Polski a najgorsze jest to, że większą część tej "depilacji" stanowią prastare lasy deszczowe. One są płucami Ziemi... Znikają lasy, to i chmury znikają, a za to pojawiają się osuwiska ziemi i susze.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika NoProblemJest

Najlepsze jest to że

Najlepsze jest to że dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza więc nie może wytworzyć warstwy wywołującej efekt cieplarniany. Co do lasów to ich właściciele widzą degradację drzew, wydaje mi się że wycina się ich teraz więcej żeby zdążyć zanim rozwiną się w nich wskutek oparzenia słońcem choroby grzybowe.

Portret użytkownika Felipesku

Należałoby zrobić konwersję

Należałoby zrobić konwersję wszystkich aut na elektryczne i postawić farmy słoneczne oraz wiatrowe. Zlikwidowac (jak to okropnie brzmi, przykro mi) hodowle zwierząt i zająć sie uprawa roslin. ... Biją na alarm choć wcześniej mieli to w głębokim poważaniu... myślenie polega na zapobieganiu! Jesteście niezłym istotami tylko pogratulować.

Portret użytkownika Kanadyjczyk

Mając dostęp do wielu

Mając dostęp do wielu niezależnych portali publikujących w języku angielskim materiały na temat tzw. ocieplenia globalnego jestem przekonany, że forsowanie powtarzanej w nieskończoność tezy o katastrofalnym wpływie zwiększonej ilości CO2 na klimat na ziemi jest zwykłą propagandą polityczną mającą stworzyć u ludzi przekonanie, że tylko działąlność władz może uchronić nas wszystkich przed ugotowaniem się od gorąca!

To, że działalność człowieka ma wpływ na funkcjonowanie ekosystemów na Ziemi nie ulega wątpliwości. Ale na nieszczęście czynniki, ktore rzeczywiście mogą mieć istotny wpływ na bilans termiczny i klimatyczny nie są w mediach dyskutowane...

Czy kiedykolwiek słyszeliście Państwo, aby poruszano problem wtłaczanie do atmosfery ogromnych ilości pyłów przez poruszające się z dużą prędkością pojazdy?A co z tysiącami ton gumy z opon samochodowych, które także dostają się do atmosfery? A czy miliardy urządzeń elektrycznych, np. telefonów komórkowych, emanujących megawaty promieniowania eloktromagnetycznego o wysokiej częstotliwości nie ma wpływuna otoczenie; choćby poprzez efekt rezonansu?

O zastępowaniu obszarów pokrytych roślinnością asfaltem, betonem i dachówkami wspominać nie warto...

Czy tak?

Portret użytkownika Maryjan_66

jest zwykłą propagandą

jest zwykłą propagandą polityczną mającą stworzyć u ludzi przekonanie, że tylko działąlność władz może uchronić nas wszystkich przed ugotowaniem się od gorąca!

Chwyciłeś byka za jaja!

Jakich ludzie sobie przedstawicieli nie wybiorą, takie oni im narzucą homonto pod dowolnym pretekstem. Głosuje się na takich reprezentatntów, którzy dokładnie będą robili to co wybierający, tylko na większą skalę. Złodziej wybierze złodzieja, nygus nygusa, koniunkturaslista...itd itp. Potem zrzuca się całą odpowiedzialność na złych polityków lub korporacje, których produkty kupujemy przecież...no bo jak inaczej? Aaa, głosujemy też na takich co gadają czego by oni to nie zrobili, ale i tak wiemy, że nie zrobią, niemniej sami czujemy się usprawiedliwieni, bo przecież to oni złożyli nam obietnicę, że to zrobią.

W głowie KAŻDEGO obywatela zaczyna się dbałość o otoczenie, przy każdej najdrobniejszej z codziennie podejmowanych decyzji.

Strony

Skomentuj