Wielka Brytania i USA mogą próbować obalić prezydenta RPA, kolejnego członka grupy BRICS

Kategorie: 

Źródło: DoC/GovernmentZA/CC BY-ND 2.0

Zachodnie media milczą a wojna z grupą BRICS trwa w najlepsze. Jeden z krajów członkowskich już został wyeliminowany - chodzi oczywiście o Brazylię. Teraz przyszedł czas na Republikę Południowej Afryki, gdzie najwyraźniej trwają przygotowania do zamachu stanu.

 

Brazylijska prezydent Dilma Rousseff była oskarżana głównie o korupcję i udało się ją zawiesić w wyniku głosowania w Senacie. Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości - władzę tymczasowo przejął Michel Temer, wiceprezydent Brazylii który jak się okazało był informatorem amerykańskich służb. Co ciekawe, Temer również jest zamieszany w skandal korupcyjny ale próbował się wybielić, przez co Rousseff nazwała go zdrajcą. Kolejnych problemów przysporzył sobie gdy wyciekło nagranie, na którym ćwiczył już przemowę do narodu jako prezydent, choć głosowanie w sprawie zawieszenia Rousseff miało odbyć się dopiero za dwa tygodnie.

 

Podobne wydarzenia miały miejsce w Republice Południowej Afryki. Na początku kwietnia odbyło się głosowanie w sprawie zawieszenia prezydenta Jacoba Zumę, którego oskarżono o korupcję i naruszenie konstytucji. Jednak w jego przypadku proces zakończył się porażką a Zuma pozostał u władzy. Tamtejsza opozycja, wyraźnie niezadowolona z wyniku głosowania, nazwała go "wielkim i złośliwym nowotworem" rządowej partii Afrykański Kongres Narodowy (ANC), której Zuma jest przewodniczącym.

 

W lutym bieżącego roku partia ANC oskarżyła Wielką Brytanię i USA o próbę dokonania zamachu stanu. Sekretarz Generalny Gwede Mantashe powiedział wtedy że do kraju przeniknęły podejrzane elementy. Stwierdził, że "spotkania w amerykańskiej ambasadzie są niczym innym jak mobilizacją dla zmiany władzy. Jesteśmy świadomi programu który bierze młodych ludzi do Stanów Zjednoczonych na 6 tygodni, przywozi ich z powrotem i rozsyła ich wszędzie".

 

Kilka dni temu znów pojawiła się informacja według której Wielka Brytania chce obalić prezydenta Jacoba Zumę. Zachód naturalnie nie przyznaje się do oskarżeń i traktuje je jak opowieści wyssane z palca. Podobnie było w przypadku Brazylii - historie o zamachu stanu były stawiane na równi z teoriami spiskowymi. Warto zadać pytanie nie czy, lecz kiedy RPA będzie miała nowego prezydenta, co jeszcze bardziej osłabi grupę BRICS; które państwo będzie następne w kolejne do "wyzwolenia" oraz jaka będzie reakcja ze strony Rosji i Chin.

 

 

Źródła:

https://www.rt.com/uk/343418-south-africa-zuma-overthrow/

http://www.abc.net.au/news/2016-04-06/south-africa's-jacob-zuma-survives-impeachment-vote/7302432

http://www.theguardian.com/world/2016/feb/22/south-africas-anc-accuses-us-diplomats-of-pursuing-regime-change

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Przychodzi czas zeby Wszyscy

Przychodzi czas zeby Wszyscy ktorzy sa za Polska polaczyli sie w jednosc zeby stawic czola Tej Zarazie ktora ciagle jest i jeszcze troche bedzie w Polskich elitach Rzadzacych.Tak mowie o tych wszystkich zydach,niemcach ruskich ktorzy siedza na najwyzszych Stolkach i bawia sie w Wojenke.Nalezaloby rozwiazac Caly Rzad,sejm i prawie wszystkie urzedy panstwowe, zrobic prawdziwa LUSTRACJE i zatrudnic TYLKO Polakow ktorym jest Nasza ojczyzna Droga. Najlepiej Krola,ktory mialby TYLKO 12 doradcow, a ci beda wybierani sposrod WSZYSTKICH. Wtedy nie bedzie w Polsce prezydenta ZYDA.?!?! Niedawno napisal jeden jak Zydostwo rzadzi Ameryka!! Smiechu warte jaki to durny Narod !!Dlatego trzeba nie dopuscic do czegos takiego u nas.Nastepne wybory beda sprawdzianem jak daleko Polacy chca POLSKI ?

Portret użytkownika ACHILES

albin22 : "Takiej

albin22 : "Takiej koncentracji wrogich wojsk u rosyjskich granic nie było od czasu agresji nazistowskich Niemiec w 1941 roku" - oświadczył amerykański politolog, ekspert ds. Rosji, prof. Stephen Cohen, zabierając głos w programie Johna Batchelora.
Jego komentarz padł w kontekście ostatnich działań NATO, które umacnia swoje pozycje w Europie Wschodniej, zwłaszcza w kontekście uruchomienia w Rumunii bazy naziemnej NATO, będącej elementem amerykańskiego systemu przeciwrakietowego.

„Mam pytanie do Waszyngtonu, bo to właśnie Waszyngton kontroluje NATO: czy my naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zdążamy w kierunku wojny z Rosją? Czy może Waszyngton chce właśnie sprowokować Rosję do działań?" — pyta retorycznie profesor.
Zbliżenie NATO do granic Rosji przypomina poczynania nazistowskich Niemiec. Cohen zauważa, że od miesiąca NATO konsekwentnie rozbudowuje swoje siły wzdłuż rosyjskich granic, na lądzie, morzu i w powietrzu. Jak powiedział analityk, taka koncentracja wrogich sił u granic z Rosją nie miała miejsca od czasu wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Amerykański profesor zwraca uwagę na to, że USA i NATO tworzą sztuczny powód, dla którego muszą wzmacniać swoje pozycje w Europie. Cohen przywołuje słowa szefa Pentagonu Ashtona Cartera, który mówił o rosyjskiej agresji w Europie Wschodniej.
"Nie bardzo rozumiem, co Carter rozumie pod pojęciem "agresji". Nie ma on chyba na myśli sukcesów Rosji w walce z terrorystami „Państwa Islamskiego" — rozważa profesor.
Analityk podkreśla, że działania Rosji są tylko reakcją na działania NATO i że ma ona do tego pełne prawo. Przypomniał słowa Władimira Putina, który powiedział bez ogródek, że działania NATO zagrażają bezpieczeństwu jego państwa.
"Sojusz ma przy tym czelność uskarżać się na to, że Rosja „przesuwa swoje wojska ku granicom NATO. Nic dziwnego, jeśli NATO znajduje się dzisiaj u rosyjskich granic" — wyjaśnia Cohen.
Jak powiedział ekspert, Rosja ma pełne prawo do tego, by przemieszczać wojska na swoim terytorium w dowolnm kierunku, nie wyłączając terytorium Krymu i Kaliningradu.
Dzisiejszy kryzys między Rosją i NATO ekspert porównuje z kryzysem kubańskim, który miał miejsce w 1962 roku. Jednak, jak powiedział, dziś sytuacja przedstawia się poważniej. Jeśli w czasie kryzysu kubańskiego, radzieckie rakiety znajdowały się jakoby „w odległości 90 mil od amerykańskich wybrzeży", to dziś rakiety NATO znajdują się bardzo blisko rosyjskich granic — w zasadzie w odległości kilku kroków.
Ponadto, w 1962 roku kryzys geopolityczny skoncentrował się tylko w jednym miejscu. A dziś rozlał się od razu na kilka krajów: kraje bałtyckie, Ukrainę, Turcję i Syrię.

Portret użytkownika Akamai

Czy nie zaintrygował Was

Czy nie zaintrygował Was kształt czaszki tego człowieka na zdjęciu. Spróbuję go opisać: To bryzoidalny (mieszkowaty) kształt czaszki, który tworzy się wówczas gdy czaszka ma wydatne łuki /wały nadoczodołowe, a za nimi występuje jej zwężenie.

Kształt ten spotykany jest dzisiaj jedynie u form kopalnych.

Nie wiem jak Wy, ale ja stąd spie•dalam Hura

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Darth Sidious

Tylko qrva gdzie stąd spie

Tylko qrva gdzie stąd spie*dolić? Do Korei Północnej? Na Antarktydę? A może na Księżyc?! Wskaż mi choć jeden kraj na świecie, który spełnia te warunki:

1) Nie jest rządzony przez syjonistów lub ich d*polizów

2) Daje swoim mieszkańcom szeroką swobodę obywatelską

3) Na jego terenie panuje względny ład i porządek

4) Umożliwia życie na poziomie co najmniej takim jak Polska

Najprościej byłoby wziąć kawałek sznurka albo klamkę i skończyć z tym wszystkim. Tylko ja wiem, co mnie spotka po śmierci? Mamy 1000000 koncepcji, a g**no wiemy.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Nie ma gdzie się ukryć.

Nie ma gdzie się ukryć. Jedyna znana mi droga na wolność biegnie przez wnętrze człowieka. Zobacz w jak trudnych warunkach żyją np w Tybecie. nikt tam nie narzeka. Nadal są ludzie którzy całe życie przygotowują się aby uciec z koła Samsary - czyli karmicznego niewolnictwa którego nawet śmierć nie kończy. Bo po zgonie lecisz do tunelu - tunel jak każdy tunel gdzieś prowadzi w tym przypadku do kolejnego więzienia gdzie zrobią ci reset wspomnień i kopa z powrotem wracasz do roboty. Nawet oni czyli żydy wiedzą że jesteśmy zniewoleni. To co mętnie nazywają ''Drzewem życia'' Sefiriot jest schematem klatki zniewalającej nałożonej na człowieka. Cała ta ich Kabała to system wyjścia z niewoli jaką jahfe nałożył na niewolników. Nałóż to drzewo sefiriot na ludzkie czakry, zobacz to przestrzennie, czakry są wtedy w środku - zrozumiesz na czym polega więzienie które nosimy ze sobą. Gdzie byś nie uciekł targasz tą energetyczną instalację ze sobą. Mam schematy jak oni się wykręcają z tego, ale to mętna droga lewoskrętna, paskudna. Zdrowsze są metody wojowników z Tybetu i Chin.

Portret użytkownika And

Zawsze jest nadzieja. Jeśli

Zawsze jest nadzieja. Jeśli na Ziemię nie przyjdzie Jezus zaprowadzić porządku jak obiecał to ostateczna opcja może być akcja pod pseudonimem "Zburzenie Bastylii". Czyli zmiana Ziemi w marsa, ale to chyba najgorsza metoda bo z pewnością są inne.

Portret użytkownika And

Czyli illuminaci to są ci

Czyli illuminaci to są ci którzy wychodzą tą paskudną drogą? Ale ciągle jest pytanie. Gdzie jest ten prawdziwy Bóg i kreator? Mam nadzieję, że karma zostanie wyłączona bo ten system jest gorszy niż tu na Ziemi. Płytkie ocenianie kogoś i mściwość to jedne z najgorszych cech charakteru i taki ma właśnie prawo karmy. Mam również nadzieję, że Jezus gdzieś tam jest i pokona te złe siły kosmiczne oraz te życie wieczne, być może to samo o czym ty piszesz nie będzie już takie złe aby chcieć je opuszczać.

Portret użytkownika And

Próbowałem na klamce i

Próbowałem na klamce i sznurku ale zjeżdża. Wszystko jest tak projektowane aby nie wydostać się z królestwa diabła czyli świata. I chorej diabolicznej rodziny w której awantury są codziennie od ósmej rano.

Portret użytkownika Darth Sidious

Hehe, ja mówiłem o klamce

Hehe, ja mówiłem o klamce=spluwie. Za dużo filmów się chyba naoglądałem Język Wieszać też się nie zamierzam, tylko taki przykład podałem. To znaczy, gdybym miał 100% pewność, że po śmierci trafię w lepsze miejsce, to może bym i z sobą skończył. Tyle tylko, że nie wiem, czy cierpienie rodziny/znajomych tym wywołane nie sprowadzi mnie do jakiegoś jeszcze gorszego piekła. W ogóle nie wiem, czy jest jakiekolwiek "życie po życiu". A może przechodzimy tu jakąś próbę na zasadzie ile można wytrzymać? Może to jest jakaś forma czyśćca? Różne rozkminy mi po głowie chodzą.

Portret użytkownika And

Można uznać, że chęć

Można uznać, że chęć samobójstwa jest wynikiem nieprawidłowej chemii w mózgu lub jakąś chorobą jak rak. Wtedy możliwe, że nie ma winy, bo generalnie mówiąc chęć samobójstwa to paradoks życia. Życie jest nastawione na zdobywanie i podtrzymywanie się (ciało jest jak komputer w niektórych kwestiach), wybór skończenia ze sobą może więc być uznane za chorobę Wink

Zwierzęta też popełniają samobójstwo, szczególnie te wodne.

Skoro kocha Cię rodzina, to czemu chcesz ze sobą skończyć? Ja nie mam przyjaciół a rodzina by skorzystała gdybym zmarł bo zmieniliby mój pokój w jadalnię i więcej kasy by mieli bo nie mam pracy ani swojego mieszkania.

To, że by za tobą płakali to ich sprawa i niezrozumienie prawa życia i śmierci, że każdy kiedyś odchodzi i takie zachowanie wynika z egoizmu. Bliscy często chcą przytrzymać swoich przyjaciół przy sobie nie dając in prawa wyboru.

Nawet wojna światowa będzie lepsza od dzisiejszego stanu bezrobocia, wyzysku oraz wysokich podatków, więc jest nadzieja że illuminaci sami rozpiepszą te niewolnicze mrowisko i oby razem ze sobą.

Pozdrawiam i życzę siły w trwaniu Smile

 

Portret użytkownika Wybraniec

Kiedy to wszystko ułożycie

Kiedy to wszystko ułożycie jak puzzle to pojawi wam się mapa a na niej strategia jak obalić 2 Mocarstwa, strategia jest dobra a nawet bardzo dobra. Admin i tylko garstka tu Osób domyśli się jaki jest cel i Kto chce mieć kontrole oraz władze tam gdzie jest łatwo o nią i nikt się nie wstawi, kiedy już jest jak w planie przychodzi czas ataku wroga a możliwości są nieograniczone, na starcie zmylenie wroga atakiem z każdej możliwej strony. Kto obawia się Rossi lub Chin i nie jest pewny czy w razie czego ktoś im nie będzie pomagał a jeśli masz kontrole już wszędzie przychodzi czas ataku, możliwości są niesamowite. udoskonalają plany tego co będzie i jak mało Osób jest świadomych. Dużo by pisać ale i tak ktoś inteligentny jak o sobie myśli skomentuje wszystko negatywnie pozniej po fakcie powie jak boli.  

Strony

Skomentuj