Kategorie:
Minister Zdrowia Matt Hancock ogłosił, że Wielka Brytania może zakazać mediów społecznościowych. Zapowiedź ma związek z samobójstwem 14-latki, która, jak się później okazało, przeglądała w sieci niebezpieczne treści o samookaleczeniu.
Molly Russell odebrała sobie życie w 2017 roku. Jej rodzina odkryła, że dziewczyna była aktywna w mediach społecznościowych, między innymi na Instagramie, gdzie miała dostęp do materiałów o samobójstwach i samookaleczeniu.
Jej rodzice mają pretensje, że portal społecznościowy udostępniał jej takie treści. Jej ojciec powiedział wprost, że Instagram bezpośrednio przyczynił się do jej śmierci.
Minister Zdrowia Matt Hancock ogłosił, że rząd może zakazać korzystania z mediów społecznościowych, jeśli te nie dostosują się do wymogów władz. Popularne platformy, takie jak Instagram, Twitter i Facebook, nie usuwają treści, które mają bardzo szkodliwy wpływ na umysły nastolatków i pogłębiają depresje, a w najgorszym przypadku „zachęcają” do samookaleczenia i samobójstwa.
Media społecznościowe tłumaczą się, że robią wszystko, aby blokować treści, które są niestosowne dla młodych użytkowników. Rzeczywistość jest jednak nieco inna - Molly Russell jest tylko jednym nagłośnionym przypadkiem samobójstwa, a wiele nastolatków często cierpi na depresję i idzie w jej ślady.
Ocena:
Opublikował:
John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu |
Komentarze
Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.
Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.
Moderacja
________________________________________
"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"
Strony
Skomentuj