Wielka Brytania grozi zakazaniem mediów społecznościowych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Minister Zdrowia Matt Hancock ogłosił, że Wielka Brytania może zakazać mediów społecznościowych. Zapowiedź ma związek z samobójstwem 14-latki, która, jak się później okazało, przeglądała w sieci niebezpieczne treści o samookaleczeniu.

 

Molly Russell odebrała sobie życie w 2017 roku. Jej rodzina odkryła, że dziewczyna była aktywna w mediach społecznościowych, między innymi na Instagramie, gdzie miała dostęp do materiałów o samobójstwach i samookaleczeniu.

 

Jej rodzice mają pretensje, że portal społecznościowy udostępniał jej takie treści. Jej ojciec powiedział wprost, że Instagram bezpośrednio przyczynił się do jej śmierci.

Minister Zdrowia Matt Hancock ogłosił, że rząd może zakazać korzystania z mediów społecznościowych, jeśli te nie dostosują się do wymogów władz. Popularne platformy, takie jak Instagram, Twitter i Facebook, nie usuwają treści, które mają bardzo szkodliwy wpływ na umysły nastolatków i pogłębiają depresje, a w najgorszym przypadku „zachęcają” do samookaleczenia i samobójstwa.

Media społecznościowe tłumaczą się, że robią wszystko, aby blokować treści, które są niestosowne dla młodych użytkowników. Rzeczywistość jest jednak nieco inna - Molly Russell jest tylko jednym nagłośnionym przypadkiem samobójstwa, a wiele nastolatków często cierpi na depresję i idzie w jej ślady.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

To się pytam gdzie kur....a

To się pytam gdzie kur....a byli ci rodzice??? Skąd ta depresja? Teraz się zaczęli interesować? Najlepiej zwalić wine na jakiś portal aby uviszyć sumienie. W tym tempie zaczną zabraniać prawem niskich temperatur no bo przecież może ktoś zamarznąć...

Portret użytkownika John Moll

Skąd ta depresja? Ja tylko

Skąd ta depresja? Ja tylko dodam od siebie, że w Wielkiej Brytanii, rodzice mało interesują się swoimi dziećmi. Te w wieku 12-18 lat tak naprawdę zajmują się piciem, narkotyzowaniem się i seksem. Wpadają w uzależnienia, mają depresję, ale rodzice zwykle nic nie wiedzą, albo nic z tym nie robią. Tam jest straszna patologia pod tym względem.

Wiem coś o tym, bo mam informacje z pierwszej ręki.

Portret użytkownika Roni Tornado

kto się źle czuje na tym

kto się źle czuje na tym świecie, ten odejdzie i takie ma prawo. Różne są powody opuszczania tego wymiaru fizycznego. Pomimo tego, że rodzice i dziecko stanowią jedną grupkę, należy pamiętać, że każde z nich to odrębny byt, który ma swoje przemyślenia i może podejmować decyzje samodzielnie.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Słów brakuje, państwo

Słów brakuje, państwo nadopiekuńcze znowu w natarciu, czy ktoś w ogóle pyta normalnych co o tym myślą? Czy nied..ebów trzeba bronić przed nimi samymi kosztem swobód i wolności? Otaczanie ludzi "specjalną troską" powoduje jedynie jeszcze większe zidiocenie i ułomność umysłową

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Epiornis

Roni...

Roni...

Nie znam Cię. Nie wiem, jak byłaś/jesteś dotychczas traktowana przez ludzi.

Widzę tylko to, co piszesz - i coś z pewnością jest nie tak.

 

Czy to aby nie jest ten moment, w którym ... wołasz o pomoc?

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika euklides

A gdzie są rodzice? Ten zjeb

A gdzie są rodzice? Ten zjeb powinien winić siebie, że nie dopilnował córki. Współcześni rodzice, wytresowani jak bydło przez państwo, to karykatury rodziców. To w zasadzie nie rodzice, tylko inkubatory, które rodzą dla państwa dzieci. Chory, wynaturzony świat, który na szczęście dobeiga kresu swego istnienia.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Tak to jest, jak rodzice nie

Tak to jest, jak rodzice nie mają czasu ani ochoty porozmawiać z dzieckiem. Model zachodni wychowania w gender i inne. Proszę bardzo jaki jest efekt odejścia od tradycyjnych form wychowania w rodzinie. Małolaty poszukują wzorców gdzie się da, a sprawą rodzica jest mieć nad tym nadzór. Oczywiście wszyscy winni, tylko nie popaprana ideologia lewackiej tolerancji. A treści puszczanych to nikt nie kontroluje ?? Przecież ktoś tam tow rzucił. 

I o, wystarczy dwa pokolenia spaprać ideologicznie i może być koniec cywilizacji.                                                          

Portret użytkownika Milosnik Putina

 

 

- - - - - - - - -  B R E A K I N G - - - - - - - - - -     N E W S - - - - - - - - - - 

https://www.youtube.com/watch?v=mxI5QIowmiE

Dzisiaj  rano przed poludniem wloskie sluzby specjalne zaaresztowaly grupe watykanskich kardynalow. Armia wloska krotko po tym zajela Panstwo Watykanskie i otoczyla kordonem zlozonym z czolgow i wozow pancernych caly Watykan. Jednoczesnie parlament wloski zdecydowana wiekszoscia glosow uchwalil ustawe wcielajaca Panstwo Watykanskie do stolicy Wloch Rzymu i tym samym zakonczyl trwajace kilkaset lat panowanie katolicyzmu w tym bylym mini panstwie.
Jak sie okazuje wloskie sluzby specjalne od miesiecy staraly sie rozpracowac pedofilska siatke wysokich duchownych w "Stolicy Piotrowej". Operacja pod kryptonimem " Celebryta " kierowal znany w kregach wloskiej prokuratury Prokurator Augusto Pinocetto. 
" Nie bylo dla nas od lat tajemnica, ze Watykan byl centrum miedzynarodowej siatki pedofilow handlujacych dziecmi z katolickich domow dziecka wzglednie  po prostu porywanych z ulicy nie tylko w Europie ale i na swiecie" - mowi plk. Pinocetto w wywiadzie dla stacji telewizyjnej ARIVA. "
 "Sukces ten byl mozliwy glownie dzieki instytucji swiadka koronnego . Wytykanski  pralat, ktory byl osobiscie odpowiedzialny za logistyke calego przedsiewziecia przed Papiezem Franciszkiem, skorzystal z tej mozliwosci zachowujac pelna anonimowosc i lagodne potraktowanie przed sadem" - tlumaczy on dalej.
Katoliccy kardynalowie, arcybiskupi i biskupi zostali specjalnymi pojazdami opancerzonymi przewiezieni z Watykanu do rzymskiego wiezienia, gdzie beda oczekiwac na rozpoczecie procesu sadowego. Z calego swiata a glownie z Polski rozlegly sie gwaltowne protesty episkopatow i prymasow a nawet zwyklych swieckich katolikow. Szczegolnie "Kola Przyjaciol Radia Maryja" skupione wokol torunskiej rozglosni Ojca Tadeusza Rydzyka zorganizowaly w calej Polsce krucjate rozancowa w obronie swoich pasterzy oraz kampanie "przeciwko atakowi lewackich i masonskich srodowisk antychrzecijanskich" - jak to okreslono w krotkim oficjalnym komunikacie. 
Rzad wloski i parlament nie podjely jeszcze decyzji odnosnie miliardowej fortuny zebranej przez stulecia w skarbcach Watykanu. Kola zblizone do wloskiej prokuratury utrzymuja jednak 
, ze nieruchomosci zostana przekazane instytucjom charytatywnym, szpitalom oraz sierocincom
 a zajete konta beda sluzyly glownie sfinansowaniu odszkodowan dla  nieletnich ofiar tego miedzynarodowego skandalu. 
Jak sie okazuje, po aresztowaniu Bergolio obowiazki honorowe przejal Papiez emeryt Benedykt XVI, 
ktory bedzie staral sie z niemieckiego München zarzadzac w miare sil i mozliwosci duszpasterstwem katolikow na calym Swiecie.

Rzym, 28 styczen 2019 rok

 

Strony

Skomentuj