Wielka Brytania i Francja uchwalają antyimigracyjne prawo, które uderzy w obywateli UE z Europy Wschodniej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Francuski parlament opracowuje obecnie projekt ustawy, która da władzom tego kraju prawo do zakazania wjazdu mieszkańców z innych krajów członkowskich UE. Będzie to możliwe o ile władze uznają, że ich pobyt może stanowić zagrożenie dla porządku lub bezpieczeństwa publicznego. Praktycznie w tym samym czasie z podobną inicjatywą ustawodawczą wyszedł rząd Wielkiej Brytanii.

 

Francuzi rozważają obecnie dwa projekty ustaw dotyczących imigracji i terroryzmu. Mają one dać umocowanie prawne do odmowy wjazdu "niepożądanych" obywateli UE. Z podobną inicjatywą wychodzi rząd Wielkiej Brytanii, który zamierza prawnie ograniczać możliwość wjazdu imigrantów do ich kraju ze względu na ich zbyt dużą liczbę, co ich zdaniem tworzy nadmierne obciążenie dla budżetu. Oznacza to, że okres swobodnego przepływu obywateli UE na jej terytorium może się zakończyć.

 

Właśnie z tego powodu inicjatywa Wielkiej Brytanii została skrytykowana przez obecnego szefa Komisji Europejskiej José Manuela Barroso. Najważniejszy europejski urzędnik oświadczył, że te środki zapobiegania, o ile zostaną wprowadzone, będą uznane za sprzeczne z fundamentalną zasadą swobody przepływu ludzi, którą mamiono społeczeństwa Europy Wschodniej w okresie akcesji. Szef Komisji Europejskiej nie wyraził jednak swojego stanowiska w sprawie podobnych zamiarów wyartykułowanych we Francji. Organizacje praw człowieka już teraz biją na alarm postrzegając nowe prawo, jako powołane w celu wydalenia oraz zakazu wjazdu Cyganów.

 

Francuzi bronią się, że celem ustawy jest utrudnianie wjazdu obywateli innych krajów, którzy mogą popełnić "akty terrorystyczne" jednak, eksperci zwracają uwagę, że ​​termin "zagrożenie dla bezpieczeństwa" w ustawie może być interpretowany zbyt szeroko, co oznacza, że ​​na jego podstawie prawie każdemu będzie można odmówić wjazdu do kraju. Władze francuskie w przeszłości po prostu ignorowały krytykę Komisji Europejskiej odnośnie ich postawy wobec Cyganów. Socjalistyczny rząd tak jak poprzedni, rzekomo prawicowy, kontynuuje jednak politykę demontażu obozów cygańskich i deportowania ich do Rumunii.

 

Nikt na razie nie wspomina, że nowe tendencje ustawodawcze w Europie Zachodniej mogą też prowadzić do znacznego pogorszenia się sytuacji mieszkających w Wielkiej Brytanii emigrantów z Europy Wschodniej. Już wcześniej pojawiały się doniesienia, że nieoczekiwane poparcie, jakiego w staraniach objęcia przez Donalda Tuska stanowiska Przewodniczącego Rady Europy, udzielił David Cameron było okupione zgodą na potraktowanie przybyszów z Europy Wschodniej jak obywateli UE drugiej kategorii. Próba forsowania ustawodawstwa, które na to pozwoli, świadczy o tym, że wkrótce może się tak stać.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika vhf

Ciapaty Ahmed w UNII

Ciapaty Ahmed w UNII EUROPEJSKIEJ mieszka . Głowę Ci uciąć chce ten koleżka . Ostrzy maczetę przez całe ranki . Czyta z koranu co lepsze wzmianki . O tym , co zrobić ma z niewiernymi . Gdy na ulicy spotka blond w mini . A gdy ze szkoły do domu wraca , bomby buduje , to jego praca . Aż mama krzycz : "Ahmed łobuzie" Kiedy dynamit chowa w swej bluzie . Mama powiada : "Poszukaj żony" . Ale on w kozy wciąż zapatrzony . Lecz mamy miłość ciągle czysta . Bo dobry z niego jest terrorysta . Dobrze , że Ahmed z islamistami . Nie chodzi tutaj do szkoły z nami . POLAK W UNII EUROPEJSKIEJ ROBI ZA PAROBKA I JESZCZE PREMIER W. BRYTANII NAS DYSKRYMINUJE ZA TO ŻE PRACUJEMY ALE MUZUŁMANIN DOSTAJE SOCJAL I PRACOWAĆ NIE MUSI , ON NIE MA CZASU BO MODLI SIĘ 5 X DZIENNIE I JEST DOBRYM OBYWATELEM UK KTÓREMU MECZET BUDUJE SIĘ Z FUNDUSZY UNIJNYCH

Portret użytkownika vtxdrag

Czytajcie ze zrozumieniem ;/

Czytajcie ze zrozumieniem ;/ chodzi o zagrożenie płynące ze strony islamu, terroryzm, narzucane ideologi i przekonania religijne co może doprowadzić do wojny domowej. Jeśli codzi o cyganów, my płacimy za utrzymanie ich w kraju a to są podludzie.. jeśli nie zgadzacie sięto poczytajcie troche o cyganach, obejrzyjcie filmiki o ich wartościach. prawda jest taka, że w tej kulturze nie ma nawet archiwacji, nie znają swojej historii, nie mają ukończonych szkół, kradną, żebrzą, ćpają wypożyczane dzieci do żebractwa. Czy widziałeś kiedyś żebrającego cygana (nie dziecka), zawsze to są kobiety. Dlaczego? Ponieważ mężczyźni siedzą w wysokiej klasy domach i zbierają haracz. Trzeba się zagłębić w ich kulturę i rozumienie ich bytu, które wpajają dzieciom od dziecka. To jest patologia, mafia, której największe projekty resocjalistyczne nie pomogą (a budżet na to państwo ma, a jakże!). Europo  w końcu coś zrób z tym brudem i deportuj ich z naszej ziemi tak jak było to od najstarszej historii naszych dziejów.

Portret użytkownika danielov

Cyganie to zlodziejski naród!

Cyganie to zlodziejski naród! Okradli mnie w  tym roku wiec wiem co mówie. Lepiej dajcie kase zebrajacemu bezdomnemu na alkohol jak tym untermadchen! A co do ograniczenia migracji do anglii i Francji to jestem ZA! choc wydaje mi sie ze to juz za pozno.
UK boi sie ze jak Turcy wejdá w struktury UE - to zwala sie calymi rodzinami, a nie wiadomo ilu bedzie z nich terrorystami! z ISIS. A co do polaków na emigracji to radze wyrabiac obywatelstwo tym którzy maja taka mozliwosc bo nasz piekny paszport z orzelkiem z napisem  UNIA EUROPEJSKA moze juz stracic na swojej wartosci kiedy UK z UE wystapi a to jest calkiem mozliwe w przeciagu nastepnych dwóch lat.

Strony

Skomentuj