Wielka Brytania coraz bliżej chaotycznego Brexitu bez umowy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W piątek 29 marca, Wielka Brytania już oficjalnie miała znaleźć się poza Unią Europejską. Nic takiego się nie wydarzyło, ponieważ rząd nie zdołał przyjąć umowy regulującej przyszłe stosunki państwa z UE. Brytyjski parlament jest podzielony praktycznie w każdej kwestii, co wywołuje chaos na wyspach, a Bruksela powoli traci cierpliwość.

 

W piątek odbyło się już trzecie głosowanie nad tym samym projektem umowy. Rząd miał nadzieję, że Izba Gmin ostatecznie przyjmie dokument, aby nie dopuścić do chaotycznego Brexitu. Jednak premier Theresa May przeliczyła się – parlament ponownie go odrzucił. Sytuacja stała się jeszcze bardziej niepokojąca, ponieważ coraz więcej i coraz głośniej mówi się o nieudolności rządu, a niektórzy domagają się dymisji premier May.

27 marca, w parlamencie głosowano nad ośmioma różnymi rozwiązaniami w sprawie Brexitu. Żadna opcja nie zdobyła wymaganej większości. Dwa dni później odrzucono również sam projekt umowy. Na szczęście, Unia Europejska dała Wielkiej Brytanii dodatkowe dwa tygodnie na podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Jednak biorąc pod uwagę miniony tydzień, wizja Brexitu bez umowy wydaje się dość prawdopodobna.

W poniedziałek, parlamentarzyści będą ponownie dyskutować nad różnymi opcjami. Tymczasem premier Theresa May chce czwartego głosowania nad tym samym projektem umowy, ale tutaj raczej nie powinniśmy spodziewać się jakiegoś przełomu.

 

Wielka Brytania ma bardzo niewiele czasu na podjęcie decyzji, choć opcji jest wiele. Może to być np. zorganizowanie drugiego referendum, przedłużenie lub nawet anulowanie Brexitu. Jednak rząd uparł się nad przyjęciem aktualnego projektu umowy, natomiast parlamentarzyści, jako ogół, właściwie sami nie wiedzą, czego chcą. Jeśli w najbliższym czasie nie będzie żadnej decyzji to 12 kwietnia, Wielka Brytania opuści struktury UE bez umowy.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Muszę to publicznie

Muszę to publicznie powiedzieć, choć wydawało mi się, że nie powiem. Miesiąc temu rozmawiałam z ministrem Glińskim na temat Jedwabnego. I on w pewnym momencie (…), mówi mi, że ekshumacji w Jedwabnem nie będzie, bo w takiej sytuacji Amerykanie wyprowadziliby swoje wojska z Polski. Mózg mi stanął – powiedziała w rozmowie z telewizją wPolsce.pl dr Ewa Kurek. Minister Gliński zdementował słowa polskiej historyk.

Historyk skrytykowała nie tylko tę wypowiedź ministra Glińskiego, ale całą politykę rządu w relacjach z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi. – Jeśli wicepremier polskiego rządu uważa, że dla - z całym szacunkiem – garści kości żydowskiej Amerykanie zrezygnują ze sprzedaży skroplonego gazu lub osłabią wschodnią flankę NATO... Ja nie sądzę, by Trump i Amerykanie byli głupi – oceniła. – Ten lęk polityków, którzy nie są pewni swojej wartości, jest porażający, upokarzający – dodała.

Antonina K., niemal 90-letnia mieszkanka Orzysza, za namową znajomego zgłosiła się do śledczych IPN twierdząc, że posiada informacje rzucające nowe światło na wydarzenia z 1941 roku. Kobieta została przesłuchana przed tygodniem. IPN nie ujawnił treści jej zeznań.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika baca

brytyjczycy dopiero zaczynają

brytyjczycy dopiero zaczynają wychodzenie z unii i nawet bladego pojęcia nie mają jaka procedura ich czeka. jestem ekspertem więc objaśnię im aby mogli udac się na skróty...

otóż synowie królewny matki najszybciej wyjdą z uni kiedy pozmieniają nazwiska na Brexit i wyjadą na Karaiby... to etap pierwszy,

tam oczywiście natychmiast odbedzie się referendum czy karibu chcą na pewno opuścić unię no więc realna jest tylko emigracja na Księżyc... krok kolejny

aha chodzi oczywiscie o księżyc Jowisza rzecz jasna bo ten nasz zadłużył się u rotszyldów no więc na księżyc Jowisza mogą jedynie wyjechać obywatele brytyjscy kiedy już pozmieniają nazwiska na Brexit...

ostatni etap to poinformowanie ich że ten księżyc nazywa się Europa i szach mat... angielskie barany powrocą jak dzieci marnotrawne na zjełczałe łono uni europedałopejskiej....

ha...

oni kurwa nadal nie kumają że z tego titanica nie da się spierdolić....

 

Portret użytkownika euklides

PIS liczy pieniądze, które

PIS liczy pieniądze, które nakradł. Powiedzcie mi piso-barbarzyńcy co sprawiedliwego widzicie w zabieraniu komuś tego co sobie w pocie czoła wypracował by po potrąceniu "opłaty manipulacyjnej" dać komuś innemu, według jakiegoś chorego widzi mi się waszego pop...ego wodza? A dlaczego nie zabrać waszym działaczom czy partyjnym dyrektorkom spółek skarbu państwa-zbójników? Ja mam nadzieję, że ta "sprawiedliwość" do was wróci i oddacie nie tylko to co nakradliście, ale i to co sobie kiedyś uczciwie, miejmy nadzieję, wypracujecie, bo przecież gorąco popieracie taką właśnie etykę.

Skomentuj