Wielka awaria w Pakistanie pozbawiła elektryczności cały kraj

Kategorie: 

Karaczi nocą - kadr z Youtube

Pakistan doznał ogromnej przerwy w dostawie prądu. Miała ona miejsce wczoraj i na wiele godzin pogrążyła cały kraj w ciemnościach.

 

Światła zgasły w większości miast, w tym w największym pakistańskim mieście Karaczi, a także w Lahore, Multan, Rawalpindi, stolicy Islamabadu, Sialkot, Sahiwal, Gujranwal, Peszawar i Bahawalpur.

 

Według pakistańskich władz przerwa w dostawie prądu była spowodowana zaprzestaniem dostawy prądu elektrycznego 500 kV. Zepsuła się po prostu duża elektrownia węglowa, powodując reakcję łańcuchową w całym kraju.

 

Minister energii Pakistanu Omar Ayoub napisał na Twitterze, że przerwa w dostawie prądu była spowodowana nagłym spadkiem częstotliwości w krajowym systemie dystrybucji. Po przerwie w dostawie prądu w Pakistanie połączenia internetowe spadły o 62%. Awaria w wielu miejscach trwa do chwili obecnej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jeśli masz na myśli

Jeśli masz na myśli częstotliwość prądu to powinieneś wiedzieć , że ta zależy WYŁĄCZNIE od prędkości obrotowej wirników generatorów w elektrowniach i jeśli którykolwiek wykracza poza normę to jest natychmiast odłączany , bo każde przesunięcie fazowe częstotliwości napięcia lub prądu wytwarza b. szkodliwą moc BIERNĄ - pojemnościową lub indukcyjną.

To dlatego "szczęśliwcy" po zaistalowaniu paneli słonecznych gdy podłączyli się z tym do sieci dostali w "nagrodę" BARDZO wysokie rachunki za prąd ... gdyż nie mieli pojęcia o konieczności synchronizacji z siecią energetyczną i mieli bardzo zdziwione mimy , że zamiast spodziewanych oszczędności dostali rachunek - niewiedza kosztuje !

Skomentuj