Wielka asteroida przeleciała obok Ziemi niezauważona!

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Ziemia doświadczyła niedawno bliskiego spotkania z asteroidą o rozmiarach przewyższających Krzywą Wieżę w Pizie. Zaskakująco, obiekt, oznaczony jako 2023 NT1, zdołał uniknąć wykrycia przez systemy monitorowania NASA i przemknął obok naszej planety, nie zostając zauważonym do dwóch dni po fakcie. Zbieg okoliczności sprawił, że gigantyczne ciało niebieskie znalazło się w szczególnej konfiguracji w stosunku do Słońca, co pozwoliło mu na skrycie, pod osłoną jasnego światła słonecznego.

 

Asteroida 2023 NT1 zbliżyła się do Ziemi na odległość około 99 000 kilometrów, co stanowi jedną czwartą odległości dzielącej nas od Księżyca. W skali kosmicznej jest to zaskakująco mała przestrzeń, szczególnie mając na uwadze, że asteroida ma średnicę sięgającą do 60 metrów. W związku z tym jest ona znacznie większa od meteorytu, który w 2013 roku uderzył w atmosferę Ziemi w Czelabińsku.

 

Ta niewielka odległość, na jaką zbliżyło się ciało niebieskie, nie przysporzyła naszej planecie żadnych kłopotów. Niemniej jednak, sytuacja ta podkreśla istotny problem, jakim jest wykrywanie asteroid, szczególnie tych, które są przysłonięte przez światło słoneczne. Meteoryt z Czelabińska przemknął niezauważony właśnie ze względu na bliskość swojego punktu promieniowania do Słońca.

 

W obliczu takich zdarzeń, podejmowane są działania mające na celu poprawę skuteczności wykrywania podobnych obiektów. Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) planuje wdrożyć w przestrzeń kosmiczną obserwatorium orbitalne NEOMIR, które ma rozpocząć działanie około 2030 roku. Teleskop na podczerwień NEOMIR będzie miał za zadanie skanować przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu asteroid o średnicy wynoszącej co najmniej 20 metrów, które obecnie są niewidoczne z powodu blasku Słońca.

 

Niepokojący incydent z asteroidą 2023 NT1 uświadamia nam, jak wiele nieznanych obiektów przemierza przestrzeń kosmiczną, które mimo swojego gigantycznego rozmiaru mogą umknąć naszej uwadze. Przypomina to również o potrzebie ciągłego rozwoju technologii i metodologii obserwacji kosmosu, aby zminimalizować ryzyko zaskoczenia przez podobne zdarzenia w przyszłości.

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Dawniej straszyli ludzi

Dawniej straszyli ludzi zaćmieniem słonka a dziś asteroida a mamy 21 wiek:

Kaznodziei 1 :  Pokolenie odchodzi+ i pokolenie przychodzi,+ lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony.+

Nie bójcie się żywiołów , bójcie się tego co ma moc nad żywiołami :

Marka 4: 37  I zerwał się wielki, gwałtowny wicher, i fale wdzierały się do łodzi, tak iż łodzi groziło zatopienie.+ 38  A on był na rufie, śpiąc na poduszce. Zbudzili go więc i powiedzieli do niego: „Nauczycielu, nie obchodzi cię to, że giniemy?”+ 39  Wtedy wstał ze snu i zgromił wiatr, i rzekł do morza: „Umilknij! Ucisz się!”+ I wiatr ustał, i nastała wielka cisza.+ 40  On zaś rzekł do nich: „Czemu jesteście zalęknieni? Czy jeszcze w ogóle nie macie wiary?” 41  Ale ich ogarnęła niezwykła bojaźń i mówili jeden do drugiego: „Kim właściwie on jest, że nawet wiatr i morze są mu posłuszne?”+

Maklachiasza 4: 4  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+  A wam, bojącym się mego imienia, zaświeci słońce+ prawości z uzdrowieniem w swoich skrzydłach,+ wy zaś wyruszycie, tupocząc jak tuczne cielęta”.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

1 Koryntian 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Portret użytkownika ba19

Dopiszę

Dopiszę

Mateusza 8:27  Oni więc zadziwili się i mówili: „Cóż to za człowiek,a że nawet wiatry i morze są mu posłuszne?”

Łukasza 8:25 Wtedy rzekł do nich: „Gdzież jest wasza wiara?” Oni zaś, ogarnięci bojaźnią, zdumiewali się, mówiąc jeden do drugiego: „Kim on właściwie jest, że rozkazuje nawet wiatrom i wodzie, a są mu posłuszne?”a

Jana 6:19  Kiedy jednak, wiosłując, przepłynęli około pięciu lub sześciu kilometrów, zobaczyli Jezusa idącego po morzu i zbliżającego się do łodzi; i przestraszyli się.a

Portret użytkownika inzynier magister

Jeśli ludzkość będzie szła

Jeśli ludzkość będzie szła dalej drogą tajnych organizacji cyrkla i kielni loży iluminackich lucyfera to któraś spadnie i będzie wielka katastrofa ! oby nie w Polskę opętaną przez tajne bractwa NWO nędzy Agendy 2030 ! Musimy prosić Jezusa Chrystusa o milosierdzie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

" Musimy prosić Jezusa

" Musimy prosić Jezusa Chrystusa o milosierdzie" Ty magisterinsztalator to już potykasz się o własne nogi. Mnie uczono, że włóczykij w sandałach jest miłością i nie zna innego uczucia, a teraz narracja, że mamy go błagać o miłosierdzie,To się wszystko nie klei, niczym narracja kościółkowa, Lubisz pisać, więc napisz mi, jak odbyło się zmartwychwstanie Jeszue. Znam wiele wersji, zapisanych w Twojej świętej ksiunżce, które wykluczają się nawzajem i udawadniają, że to jest marketingowy bełkot.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Syriues, żonglujesz datami,

Syriues, żonglujesz datami, najpierw nibył 40, teraaz 45, bawisz się w Jackowskiego, to ja Ci powiem, jaja ju z Ci obcięto, a w 43 roku obetną Ci łeb.. tak mi gwiazdy powiedzialy.. W 2054 całą Twoją rodzinę, jak i moją rzucą psom na porzecie, ale nie bedzie juz psów..Syriues, bawisz się w kolejną Wróżkę Zębuszkę??jakie to życie przykre, kolejny stracił mój szacunek,, lądujesz w lochu w wieloma innymi.. a ten loch zaraz zacznie nazywać się ZnZ Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Nie ja sie bawię. Te fakty

Nie ja sie bawię. Te fakty ktore stoja przed nami byly i datowane wcześniej. Nie zawsze następowały wielkie katastrofy jak ta ktora jest przed nami.wszystkie kalendarze potwierdzają, ze w 2040 zacznie sie a kulm8nacja bedzie 2045 a potrwa to 60 lat jak w Sumerze az do 2105 moze 2106,zaleznie od miesiecy i dni.rowno 100 lat po 2 wojnie światowej. Nie ja tu jestem wróżką ani jasnowidzem. Sa ludzie którzy zajmuja sie datami i sa bardzo owocne przesłania. Potwierdzone pewnymi datowaniami przez osoby zyjace ponad wiek temu.Takze tak masz racje beda scinac głowy. Ten czas ktory mamy teraz to czyste marnotrastwo.

Stoimy czekamy ,zamiast dzialac I olać tych którzy uwazaja sie za swiat

Kolego Nie martw sie ,dozyjesz do 2040 to sie okaze xzy mowilem prawdę. Teraz mozesz uważać mbie za kogo chcesz bo i tak ci nikt nie potwierdzi twoich powątpiewań. Nie ma co sie z tym dluzej pierdolic.

To sa chronologiczne zdarzenia i ziemia to wlasnie zegarek z alarmami ktore ktos kiedys ustawił. Zapytaj sie kogos kto o tym wie.Spojrz wstecz a zobaczysz przyszłość 

Portret użytkownika Medium

Te fakty ktore stoja przed

Te fakty ktore stoja przed nami byly i datowane wcześniej.

Branża przepowiedni ma swoje zasady. Straszenie datami przełomowymi jest poniżej wróżebnej etyki. Negatywna narracja jest stosowana na wojnach wobec wroga, by pozbawić go siły moralnej. Dlatego np. nie podaje się dat śmierci, nawet jeśli się je ujrzy.

Wszystkie światłe siły pracują aktywnie, by szumnie zapowiadane przez wroga i jego czarnych magów wydarzenia negatywne nie ziszczały się lub żeby pokrzyżować plany czarnych magów.

Tak więc Twoja postawa do szlachetnych nie należy.

Portret użytkownika Endymion

"Stoimy czekamy ,zamiast

"Stoimy czekamy ,zamiast dzialac I olać tych którzy uwazaja sie za swiat" PEŁNA ZGODA!

Jednak Ty widzisz cykliczność, a ja plan.

Taka Apokalipsa nie jest przepowiednią, a planem działania przed nastaniem Ery Wodnika

wojna, zaraza, głód i śmierć, to jest zaplanowane..tego nie wdraża Natura, a ludzie chcący przejąć totalną kontrolę nad pospulstwem, wprowadzając NWO, zanim Wodnik te miliardy przebudzi.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj