Większość zbiorników wodnych w USA jest nieodwracalnie zatruta przez chemikalia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Według najnowszych doniesień aż 83% zbiorników wodnych w USA badanych w ogólnokrajowym badaniu okazało się skażone substancjami odpornymi na rozkład, które mogą powodować raka.

 

 

Z analizy przeprowadzonej przez Waterkeeper Alliance ze 114 rzek i strumieni przebadanych w całym kraju, 95 miało wykrywalny wysoki poziom tych toksycznych związków. Badanie wykazało, że prawie wszystkie te zbiorniki wodne były zanieczyszczone co najmniej jednym rodzajem substancji per- i polifluoroalkilowych (PFAS).

 

W niektórych miejscach, takich jak strumienie połączone z rzeką Potomac w stanie Maryland, rzeką Lower Susquehanna w Pensylwanii i rzeką Niagara w Nowym Jorku, poziomy zanieczyszczenia były tysiące i setki tysięcy razy wyższe niż to, co eksperci uważają za bezpieczną dla wody pitnej.

„Kiedy na początku tego roku rozpoczęliśmy testowanie zbiorników wodnych pod kątem PFAS, wiedzieliśmy, że w naszym kraju istnieje poważny problem z PFAS, ale te wyniki potwierdzają, że jest to niedopowiedzenie” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Waterkeeper Alliance, Mark Yaggi.

Substancje te są obecne w szczególności w pianie gaśniczej paliwa lotniczego i emisjach przemysłowych. Ponadto PFAS są również kluczowymi składnikami różnych produktów gospodarstwa domowego. Związki te mają tendencję do gromadzenia się zarówno w ludzkim ciele, jak iw środowisku, w związku z czym otrzymały przydomek „wieczny”. Wiąże się z nimi duża liczba chorób, w tym rak tarczycy, rak nerki i rak jąder.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Tak właśnie jest gdy prawem

Tak właśnie jest gdy prawem nadrzędnym jest samowola (anarchia "euklides") nie ograniczona instytucjami nadzorującymi a z drugiej strony gdy się ma "za dużo" wolnej przestrzeni na której nikt nie mieszka.. Ludzkość wciąż nie jest gotowa by normalnie żyć bez "policjanta" - bo wystarczy że ktoś nie patrzy i już ścieki ktoś wylewa do rzeki a toksyczne odpady wywala do lasu bądź na pustkowie. 

Prymitywne człowieki wciąż myślą tak: co z oczu to z serca, po mnie choćby potop, to nie moje to państwowe i sru..., co się przejmujesz .. twoje to jest ?, rzeka zabierze.., spali się i "niema". itd.

Jadę wczoraj główną drogą między miejscowościami a tu na polu za domem 50 m od szosy ktoś sobie opony w ognisku spala, dymi się jak cholera... i nikomu to nieprzeszkadza.. Oddanie jednej opony do utylizacji to koszt 5 zł.. a jak się spali 5 opon to się 25 zł "zaoszczędzi" nie ? no.. To teraz poszukajcie (szczególnie ci minusujący) ile i jakich toksyn wydziela się przy spalaniu opon w ognisku... które sobie lecą trując sąsiadów. Takich "ludzi" należałoby zabić na miejscu - jako wysoce szkodliwe (!) aspołeczne jednostki udające ludzi. 

Tu nie ma co się rozglądać po świecie - rozejrzyjcie się po swojej okolicy co kto robi i jak, oraz jak sami (czasem nieświadomie) zanieczyszczacie trzy główne "żywioły". Poszerzanie świadomości zacząć należy od uświadomienia sobie swojego wpływu na środowisko i jego zminimalizowanie. A nie pieprzyć o jakichś "bogach", "wodnikach" czy innych baphometach.

Portret użytkownika ​euklides

Tak właśnie jest gdy prawem

Tak właśnie jest gdy prawem nadrzędnym jest samowola (anarchia "euklides")

Samowola to państwo. Nie mamy anarchizmu, tylko państwowość w pełnym rozkwicie. Instytucje, które są patologią i wypaczeniem cywilizowanego prawa, które nadzorują by płacić im haracz, pato-autorytety, które nadzorują by bić im pokłony i dzbanki, które negują tą chorą rzeczywistość.

Portret użytkownika Tola Ganke

Tak i zapewne winni są zwykli

Tak i zapewne winni są zwykli ludzie a nie właściciele korporacji. Trzeba wytłumaczyć ludziom że woda i powietrze nie jest za darmochę. Korpo chce położyć łapska na zasobach wodnych, w tym kraju gdzie prezydentem jest stary tetryk z zespołem dałna. Pan naukowiec też chce posiadać wille z basenem. I tu jest cały problem że każdego można kupić !

Portret użytkownika spokoluz

Jeszcze raz napiszę - gdzie

Jeszcze raz napiszę - gdzie pojawia się yntiligentny i (c)syfilizowany anglosas pozostaje tylko syf , kiła i mogiła.

Co raz bardziej jestem przekonany , że anglosasi pochodzą z marsa po tym co można zobaczyć w jakim stanie marsa zostawili.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Skomentuj