Większość miasta Aleppo pod kontrolą armii rządowej

Kategorie: 

Źródło: Syrian Arab Army/Facebook

Miasto Aleppo, określane przez niektórych jako samozwańcza stolica rebelii, stopniowo przechodzi w ręce wojsk syryjskich kawałek po kawałku. Oblężona grupa "umiarkowanych opozycjonistów" i terrorystów, wspieranych przez państwa zachodnie, otrzymała od Rosji propozycję - albo okupanci złożą broń i poddadzą się, albo zostaną wyeliminowani.

 

Ogromne miasto jakim jest Aleppo stanowiło wielkie wyzwanie dla armii Assada i państw, które wspierają go w tym konflikcie. Walki toczą się tam od wielu miesięcy, lecz dopiero w lipcu udało się oblężyć wschodnią część miasta. Zaczęto wtedy odbierać tamtejszym bojownikom poszczególne dzielnice i tak doszliśmy do finału. Rosja ma nadzieję, że całe miasto zostanie kompletnie wyzwolone jeszcze w tym miesiącu.

 

Obecna sytuacja jest dla tamtejszych terrorystów bardzo niekorzystna, gdyż w ich posiadaniu jest już niewielka część miasta Aleppo. Dzięki kolejnej ofensywie wojsk syryjskich, wktótce ta oblężona strefa zostanie podzielona na kolejne dwie części. Ugrupowania zbrojne mają oczywiście alternatywę. Rosja proponuje bojownikom poddanie się i opuszczenie Aleppo, lecz ci nie mają zamiaru negocjować i zapowiadają, że będą walczyć aż do śmierci. Nawet specjalny wysłannik ONZ do Syrii, Staffan de Mistura, wezwał rebelię do złożenia broni.

Media podają, że Sekretarz Stanu USA John Kerry, który dotychczas był zwolennikiem bombardowania syryjskich wojsk, zaproponował Rosji negocjacje z rebeliantami w Aleppo. Jednak z najnowszych doniesień wynika, że bardzo szybko zrezygnował z tego pomysłu. Aby zyskać na czasie, Rada Bezpieczeństwa ONZ głosowała za 7-dniowym zawieszeniem broni w mieście Aleppo, lecz rezolucja została zawetowana przez Rosję i Chiny.

 

Tymczasem brytyjska gazeta The Times donosi, że Unia Europejska jest w stanie zapłacić Assadowi sporą sumę pieniędzy, jeśli zezwoli on rebeliantom kontrolować niektóre regiony w kraju. Z propozycją wyszła Federica Mogherini, szefowa dyplomacji UE. Jej plan zakłada aby Assad pozostał prezydentem Syrii w zamian za decentralizację władzy - każda muhafaza (prowincja) funkcjonowałaby samodzielnie, a unijne pieniądze popłynęłyby zarówno do syryjskiego rządu, jak i do rebeliantów. Innymi słowy, jest to podział Syrii, tzw. plan B o którym wspominał kiedyś John Kerry, na który Baszar Assad może się nie zgodzić.

 

Warto dodać, że Rosja składała identyczną propozycję w odniesieniu do Ukrainy. Nie można wykluczyć, że Zachód i Rosja w jakiś sposób porozumieją się w sprawie Syrii i Ukrainy, co pozwoli załagodzić konflikty zbrojne w tych państwach. W kwestii Syrii, Unia Europejska ma nadzieję, że jej propozycja pozwoli rozwiązać problem z masową migracją do Europy.

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/369151-east-aleppo-syrian-army/

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-idUSKBN13U1TY

http://www.thetimes.co.uk/edition/world/eu-offers-cash-to-assad-regime-for-syria-peace-dea...

https://southfront.org/russia-no-progress-with-withdrawal-agreement-militants-in-aleppo-ci...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dd

1) przyjmowanie pieniędzy za

1) przyjmowanie pieniędzy za to żeby dać zgodę na pozostawienie wroga swojego kraju u siebie? - jakby się władca takowego kraju zgodził to chyba nie równo miałby pod sufitem. Przecież to tykająca bomba!

2) i gdzie teraz te dobre, wspierające jedynie słuszną stronę siły antyrosyjskie przerzucą swoje działania? Kto napatoczy się po Syrii?

Portret użytkownika excar

Ostatnie tygodnie to piękny

Ostatnie tygodnie to piękny czas Smile gdzie by nie popatrzeć to te wredne ryje NWO dostają kijem. Juz pomijając Aleppo (pewnie do jutra będą już 2 kociołki a cytadela odblokowana całkowicie) ale i po raz pierwszy Chiny dały veto zamiast dyplomatycznego wstrzymywania się od głosu. A nasze brukselskie tępe zapijaczone i naćpane ryje jeszcze się dobrze nie otrząsnęły z klęski jaką było przegrane włoskie referendum

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

Ten news jest grozny bo

Ten news jest grozny bo wspomina o Rosji ! A trzeba pisać tylko zle o Rosji bo inaczej to Fake News !!!! "Prezes PiS nie jeden raz przestrzegał przed ograniczeniem wolności wynikającym z uległości wobec reguł politycznej poprawności. Po objęciu przez partię Kaczyńskiego władzy jego polityczni i medialni poplecznicy zdają się wprowadzać do publicznego dyskursu kanony i wzorce, które śmiało można określić mianem politycznej poprawności dobrej zmiany. Jej główna zasad brzmi: nas się nie krytykuje.Nietrudno będzie je zidentyfikować i spróbować odtworzyć zbiór niepisanych reguł tworzących nową polityczną poprawność:Jeśli nie podoba Ci się, to co dzieje się na Ukrainie – jesteś ruskim agentem.Jeśli wypominasz Wołyń, mówisz o konieczności mówienia prawdy o zbrodniach jakich dopuścili się ukraińscy rezuni na Polakach – patrz punkt pierwszy.Jeśli nie upajasz się wizją zacieśniania relacji z USA, krytykujesz podejmowane przez Wuja Sama kroki, także te dotyczące Polski – już możesz się ujawnić, zanim zrobią to Twoim moskiewscy mocodawcy.Wskazany jest również szczególny zachwyt nad zagraniczną polityką polskiego MSZ, w innym przypadku pewnie jesteś pogrobowcem Geremka.Popierałeś obywatelską inicjatywę „Stop aborcji”, czułeś się głęboko poruszony i zły z powodu potraktowania jej per noga przez PiS – dybiesz na rząd, chcesz powrotu do władzy PO, PSL, PZPR, a może i nawet WKP (b).Dawałeś wyraz swemu rozczarowaniu postawą parlamentarzystów PiS podczas głosowania nad zakazem aborcji, deklarowałeś rozczarowanie, a nawet niechęć do powtórnego oddania głosu na partię Kaczyńskiego – agent, wywrotowiec i woda na młyn rewanżystom z całego świata.Trudno też nie ulec wrażeniu, iż wciąż obowiązuje embargo na pogłębioną refleksję dotyczącą państwa Izrael i relacji polsko-żydowskich . http://www.pch24.pl/nowa-polityczna-poprawnosc--o-czym-milczec--o-czym-pisac,47837,i.html#ixzz4S4i8axFc

Unia Europejska - rozpad czy zmiana? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO 6.12.2016

https://www.youtube.com/watch?v=fX9YBApCrSA

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika XaX

"Tymczasem brytyjska gazeta

"Tymczasem brytyjska gazeta The Times donosi, że Unia Europejska jest w stanie zapłacić Assadowi sporą sumę pieniędzy, jeśli zezwoli on rebeliantom kontrolować niektóre regiony w kraju." Co za bezczelność ... To tak jak by KOD zajmował zbrojnie część terytorium Polski a UE chciała by zaplącić Polskiemu rządowi aby się zgodził odstąpić im te te reny -.-. Zauważyliście, że gdy tylko isis i muslimy dostają w dupę to USA i Europa chce podpisania zawieszenia broni, to jasno pokazuje że nie chcą wcale pokoju w Syrii a przeciągania w nieskończonośc konfliktu.

Portret użytkownika krzycho_2110

Rosjanie powinni zwiększyć

Rosjanie powinni zwiększyć intensywność nalotów i eliminować kazdego kozojebca aż do ostatniego. "Demokracja USA" dostaje omłoty i to nie pierwszy raz.. , z Wietnamu też spieprzali po tym jak ZSRR właczył się z pomocą... Ciekawe jaką ofertę finansową wysuną cichaczem pod adresem Rosji ...niemcy? Gazociąg Opal już zaoferowali...

Skomentuj