Większość Amerykanów nie potrafi odróżnić człowieka od bota

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Badanie przeprowadzone przez Pew Research Center wykazało, że większość Amerykanów nie jest w stanie odróżnić botów społecznościowych od prawdziwych ludzi.

 

Wyniki wykazały, że tylko 47% Amerykanów jest zdolnych do odróżnienia botów od ludzi. Po zbadaniu ponad 4500 dorosłych obywateli USA, Pew Research Center doszło do wniosku, że większość społeczeństwa niewiele wie na temat botów, a niektórzy (34% badanych) nawet nigdy o nich nie słyszeli.

 

Pozytywny może być fakt, że dwie trzecie Amerykanów przynajmniej słyszało wcześniej o istnieniu botów na mediach społecznościowych, lecz tylko 16% ankietowanych twierdziło, że doskonale orientuje się w tym temacie. Warto zaznaczyć, że odpowiedzi badanych nie były w żaden sposób weryfikowane, więc dopuszczalne jest zawyżanie lub zaniżanie swojego poziomu wiedzy przez ankietowanych.

Spośród tych, którzy słyszeli o botach, aż 80% uważa je za narzędzia wykorzystywane tylko do niegodziwych celów. Ogólnie rzecz biorąc, raport wyraźnie wskazuje, że przeciętny Amerykanin nie ma większego pojęcia na temat botów.

 

Z pomocą społeczeństwu jak zawsze przychodzą jednak niezawodni amerykańscy naukowcy, którzy opracowali już narzędzia do zwalczania i rozpoznawania botów. Jednym z nowszych pomysłów jest algorytm zaproponowany przez naukowców z Massachusetts Insitute of Technology, który odróżniałby boty od ludzi w oparciu o ich interakcję z innymi kontami. 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj