Więcej aktywności wulkanu w okolicy El Hierro

Kategorie: 

INVOLCAN

Wszystko wskazuje na to, że rozsiane po świecie żywioły zapragnęły zamanifestować swoją obecność w roku 2012. Mieliśmy imponującą erupcję Etny a teraz wszystko wskazuje na to, że podmorski wulkan w okolicy El Hierro okazuje oznaki większego wigoru.

 

Powyższe wideo nagrał instytut geofizyki INVOLCAN. Widać wyraźnie, że na powierzchni morza dochodzi do emisji pary wodnej. Miejscowi rybacy twierdzą, że w niektórych momentach wulkan wystrzeliwuje materiał piroklastyczny.

Lokalna prasa donosi o wzroście aktywności sejsmicznej w okolicy wulkanu, jaką zanotowano w ciągu ostatnich 24 godzin. Nie za wiele widać na kamerkach skierowanych w morze, ale można spoglądać w wolnej chwili, bo jest możliwe uchwycenie momentu jakiejś znaczącej aktywności.

 

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy bardzo daleko od tej fazy erupcji, którą można obserwować na Morzu Czerwonym w Jebel Zubair.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nocturn

Gdzieś coś kiedyś czytałem o

Gdzieś coś kiedyś czytałem o jakieś bestii [lewiatan?] ,  która to wynurzyć się miała byś się z głebin.  Jakoś tak mi się to kojarzy z tym obrazkiem zawartym na filmie. Może Komuś też się coś takiego obiło o ucho o tak owym wydarzeniu?

Portret użytkownika Ziemianin

Tworzą się już dwie nowe

Tworzą się już dwie nowe wyspy wulkaniczne zwiazane z płyta afrykańską, pod którą znajduje się pióropusz gorąca. Niezaprzeczalny dowód na początek cyklu aktywności jadra planety, które można przyrównać do słońca i jego aktywności, jednak znacznie częstszej (11 letni cykl przebiegunowania słońca) Na ziemi pojawiają się anomalie podobne do plam słonecznych. Ziemia ma takie same pętle magnetyczne z jądra ponad powierzchnię jak słoneczne plamy.

Skomentuj