"Widmowe loty" w UE wyemitowały miliony ton CO2. Greenpeace domaga się zmiany przepisów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Greenpeace zwraca się do UE o zniesienie przepisów wymagających od linii lotniczych obsługi pustych lotów. Mowa o rozporządzeniu UE z 1993 roku, które wymaga, aby linie lotnicze obsługiwały co najmniej 80 procent zarezerwowanych lotów w celu zabezpieczenia miejsca na lotniskach.

 

Unijne przepisy zmusiły Lufthansę do obsługi około 18 000 lotów widmowych, podczas trwania pandemii COVID-19. Wiele z europejskich linii lotniczych, wykonuje takie loty, generując olbrzymie emisje gazów cieplarnianych do atmosfery. Egzekwowanie tych przepisów, stoi w zupełnej sprzeczności z postulowaną przez UE "neutralnością klimatyczną".

 

Jak zauważa Greenpeace, takie loty nie ograniczają się do UE. Niektóre długodystansowe loty transatlantyckie do USA, również mają bardzo niewielu pasażerów. Ostatnie wyniki analiz poczynionych przez Greenpeace, wykazały, że ​​w samej UE doszło do ponad 100 000 lotów duchów, co odpowiada rocznej emisji około 1,4 miliona średniej wielkości samochodów. Szkody klimatyczne oszacowano na 2,1 mln ton CO2.

Wymagania dotyczące slotów zostały zredukowane do 50% na sezon zimowy, co oznacza, że problem lotów widmowych został zredukowany - przynajmniej narazie. Komisja Europejska podjęła decyzję o dalszym rozszerzeniu zasad dotyczących czasu na start lub lądowanie na sezon letni 2022, tak aby linie lotnicze musiały wykorzystać tylko 64 procent slotów. Zdaniem przedstawicieli Greenpeace, 64 procent to wciąż za dużo.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ronin

jest pewna chora klasa

jest pewna chora klasa polityczna ktora woli by samoloty puste lataly niz zeby ludfzie mieli nimi latac.taki sam tok myslenia kaze niektorym wyrzucac jedzenie na smieci niz sie nim podzielic z glodujacymi. takie zjawisko trzeba by jakos nazwac moze durnota ekonomiczna lub po prostu zawisc.

Portret użytkownika dobra rada

Widmowe loty mają być

Widmowe loty mają być realizowane, bo ich cel jest zupełnie inny.

Na lotniskach na utylizację czekają tysiące ton toksycznych od korporacji chemicznych i farmaceutycznych. Ktoś już kasę wziął za ich utylizację, a same się nie zutylizują. 

Do tego potrzebne są samoloty w powietrzu, a nie uziemione. To jest biznes wart dziesiątki miliardów euro i oni sobie tego ot tak nie odpuszczą.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Widać zatem, że plandemia i

Widać zatem, że plandemia i ten klimatyczny bezsens jest tymczasowy. Jak już padnie przemysł w Europie to wrócą do łask samochody spalinowe, ale z chinskim znaczkiem a Arab będzie dyktował ceny paliw. Jesteśmy w środku wojny niekonwencjonalnej. Demokrację bardzo łatwo można sabotować i wykorzystać do zniszczenia kraju, bo to ustrój w którym przekupny półgłówek ma takie samo prawo głosu jak mędrzec.

Skomentuj