WHO zmieniła nazwę „małpiej ospy” na „mpox”, bo była rasistowska

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Światowa Organizacja Zdrowia zacznie używać nowego terminu "mpox" jako nazwy dla małpiej ospy i wezwała inne kraje do pójścia w jej ślady. Zmiana terminologii jest wynikiem skarg, iż obecna nazwa choroby jest rasistowska i stygmatyzująca.

 

Polityczna poprawność jest męcząca i głupia, ale gdy staje się rasistowska, jest szczególnie szkodliwa. Właśnie z pokazem takiej rasistowskiej politycznej poprawności mamy obecnie do czynienia w przypadku wezwania do zmiany nazwy "małpia ospa" na "mpox". Jaką konkretnie rasę ta nazwa obrażała? A może sama ospa jest seksistowska, bo jest rodzaju żeńskiego co dyskryminuje kobiety? W tym szalonym świecie wszystko jest możliwe.

 

A jeśli chodzi o ludzi, którzy mają ciemny kolor skóry to jakim trzeba być bydlakiem, żeby się komuś małpy kojarzyły z czarnoskórymi? Tylko rasiści mogli na to wpaść zatem ta operacja, obliczona na manifestowaie swojej tolerancji, okazała się największą rasistowską kampanią jaką można sobie wyobrazić. 

 

Osoby o czarnym kolorze skóry powinny pozywać masowo WHO za te chamskie sugestie i udawaną troskę o brak stygmatyzacji i dyskryminacji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Małpa to ogólna nazwa

Małpa to ogólna nazwa naczelnych zwierząt człekokształtnych, dodam że niektóre osobniki/przedstawiciele małp są dużo mądrzejsze od sporej liczby tzw: ludzi. Inna sprawa że żadne słowo opisujące cechy rozpoznawalne wśród ludzi nie jest obraźliwe samo w sobie. Słowo "murzyn" użyte w normalnej rozmowie też nikogo nie obraża a jedynie wskazuje na przedstawiciela innej rasy o pochodzeniu afrykańskim. Obraza zaczyna się dopiero wtedy gdy jakieś opisowe/obrazowe słowo łączone jest z negatywnym przekazem emocjonalnym, wyrażonym konkretną intonacją słowną, mimiką, wulgaryzmem itd. Polityczna poprawność jest wynaturzeniem kulturowo językowym i jako taka to ona powinna być zwalczana, gdyż powoduje powstawanie zachamowań a te skutkują stresem objawiającym się blokadami i napięciami w ciele. Murzyn, żyd, indianin, buszmen, aborygen, eskimos, "skośnooki" - nie są słowami obrażającymi. Jeśli kto je za takie uważa, znaczy to że to w nim jest problem natury psychicznej i to on sam powinien się leczyć. Nie słowo obraża a intencja w której zostaje ono użyte. 

Portret użytkownika Szkarłatny

Wszak według ewolucjonistow

Wszak według ewolucjonistow czlowiek to ciut inteligentniejsza małpa, niezależnie od koloru skóry. Co więc obraźliwego jest w tej nazwie bo nie rozumiem? Według moich wieloletnich obserwacji, homo lewakus jest nawet dowodem na Dewolucję, osobniki tego gatunku pozbyly się tak bardzo waznego organu jakim jest mózg, przekazując jego funkcje takim pasożytniczym organizmom jak państwo i instytucje, osobniki tego gatunku potrzebują ciąglej ochrony ze strony wyżej wymienionych pasożytow gdyż Poza mózgiem pozbawione są także instynktu samozachowawczego oraz mechanizmów obronnych. Pasożyty natomiast są bardzo inteligentne i często przemawiają ustami homo lewakusa by zainfekować więcej malp z gatunku homo. Mam więc do was pytanie, czy wszystkim nam grozi dewolucja, czy w końcu zaczniemy zwalczać pasożyty?

Portret użytkownika Hannto

I potwierdza się odwieczna

I potwierdza się odwieczna reguła że największymi rasistami są ci którzy wytykają rasizm innym. Swoją drogą to się tyczy wszelkiego dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. No ale przynajmniej ładnie się łamie umysły takich "sprawiedliwych".

Portret użytkownika syriues

Malpia ospa widocznie

Malpia ospa widocznie czepiała się ludzi którzy byli najczęściej z lgbt. Takich ludzi nie da sie inaczej traktować niz wytykać. Po pierwsze jak ktoś zle robi to trzeba mu zwracać uwagę, a takie qrwa who ktore zabiło ponad pare milionów ludzi lub kto wie ile,bedzie mowic mi co mam robić?

Ha ha ha

Nie do przyjęcia /

who ,fuck you 

Taki mały poemacik 

Ps

Redaktorzy,czy wy macie pojęcia czym jest organizacja who,jakim potworem?

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika oswiecony77

no jak nuukofcy wasi mowia ze

no jak nuukofcy wasi mowia ze z malpy ludz jest haha i pierdolnelo cos kiedys i powstal wszechswiat A w cern sie dalej w Boga bawia juz niedlugo 

 

9

1 I piąty anioł zatrąbił:
i ujrzałem gwiazdę1, która z nieba spadła na ziemię,
i dano jej klucz od studni Czeluści2.
2 I otworzyła studnię Czeluści,
a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze.
3 A z dymu wyszła szarańcza3 na ziemię,
i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony.
4 I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu,
lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
5 I dano jej nakaz, by ich nie zabijała,
lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze.
A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka.
6 I w owe dni ludzie szukać będą śmierci,
ale jej nie znajdą,
i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie.
7 A wygląd4 szarańczy - podobne do koni uszykowanych do boju,
na głowach ich jakby wieńce podobne do złota,
oblicza ich jakby oblicza ludzi,  

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika ​euklides

Im bardziej światowa

Im bardziej światowa organizacja tym głupsza - im wyższy rangą urzędnik tym głupszy i mniej moralny. Świat państwowych instytucji taki już jest, to kłębowisko patologii. Dlatego jedyna sensowna reforma to wyeliminowanie państwa, zdelegalizowanie polityki, skonfiskowanie majątków państwowców, wsadzenie ich do więzień. Nie działają w oparciu o żadną umowę, to zwykli terroryści. Kiedy państwa się wytnie to takie pocieszne instytucje jak WHO stracą finansowanie, które pochodzi z tego co państwa kradną pracującym. Proste.

Portret użytkownika Endymion

Świat nie lubi pustki!

Świat nie lubi pustki! Zlikwidujesz Państwa i urzedników, to kto wejdzie na ich miejsce? KORPORACJE! Korporacja jest podmiotem prawnym, gdzie nikt nie odpowiada karnie osobowo, jak polityk, czy inny urzędnik. TEGO CHCESZ? Jest opcja jeszcze "przewrót majowy", gdzie agent żydoniemiecki na Kasztance dochodzi do władzy. 

Prezydent, rząd, premier muszą być, reszta osłów nie potrzebna, a senat już kompletnie. Referenda na wzór Szwajcarii, ale warunek konieczny; obywatel musi zdać test z wiedzy ekonomiczno politycznej, bo teraz uważają, że Moravicek płaci 500+ z własnej kieszeni, a Kalkstain dopłaca ze swojej jak brakuje.  Kilka prostych pytań typu; czy dodruk pieniądza wpływa na inflację, czy to wina Tuska, a może Putina? Taki test z jedną możliwą odpowiedzią. Po takim teście, okaże się, że demokracja działa, bo dała uprawnienia mądrym, a nie tylko tym, którzy oglądają twlaVizje (nie istotne jaki kanał).

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj