WHO zachęca do grania w gry komputerowe, aby powstrzymać koronawirusa, choć uznaje uzależnienie od gier jako chorobę psychiczną

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Niektórzy ludzie przestali brać na poważnie zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Jeszcze kilka lat temu, eksperci z WHO uznali, że uzależnienie od gier komputerowych należy traktować jako chorobę psychiczną. Teraz, w obliczu pandemii, WHO promuje granie w gry, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

 

Już w grudniu 2017 roku pojawiły się pierwsze pogłoski o planowanych działaniach Światowej Organizacji Zdrowia. Ostatecznie, uzależnienie od gier komputerowych zostało wpisane na listę chorób psychicznych w połowie 2018 roku. Z decyzją nie zgodziło się wielu psychiatrów z całego świata, a przede wszystkim gracze, których powyższe postanowienie dotknęło bezpośrednio.

 

Jednak w związku z pandemią koronawirusa COVID-19, rządy niemal wszystkich krajów na świecie zalecają, aby mieszkańcy pozostali w domach. W związku z tym promowane są różne akcje, aby nie dopuścić do zdystansowania społecznego. Oprócz pracy zdalnej i nauki online, organizowane są np. „spotkania w internecie” i wspólne internetowe oglądanie filmów czy seriali.

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia, w pełni świadoma decyzji podjętej w 2018 roku, zaczęła promować granie w gry komputerowe jako aktywność, która nie tylko zachęci ludzi do pozostania w domach, ale też zmniejszy dystans społeczny. WHO rozpoczęła w tym celu współpracę z wieloma producentami gier wideo. Niektóre media zaczęły wskazywać na hipokryzję organizacji.

 

Wyniki badań potwierdzają, że granie w gry komputerowe wspiera pracę mózgu i pomaga utrzymać zdrowie psychiczne. Oczywiście wszystko powinno mieć swoje granice. Decyzja WHO dotyczy nałogowego grania, a jak dobrze wiadomo, każde uzależnienie jest szkodliwe.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Greg Bjorg

Hľadáte naozaj slušný liek,

Hľadáte naozaj slušný liek, ktorý by vám mohol pomôcť vyriešiť problémy s penisom, ale neviete, kde ho nájsť? V tomto prípade by som len odporučil, aby ste sa pokúsili upozorniť na túto stránku, pretože tu sa dostanem k riešeniu problémov s členom

Portret użytkownika miochanky

Tak naprawdę ma to sens, bo

Tak naprawdę ma to sens, bo gry komputerowe bardzo uzależniają, a w ten sposób można rzadziej wychodzić z domu, ale jednocześnie zachować komunikację online. Podczas pandemii zacząłem grać w csgo, a także znalazłem stronę skiny cs go, na której można kupić skórki csgo. Wybór jest całkiem spory, a ceny są moim zdaniem rozsądne.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Arya

WHO strzela sobie samobója.

WHO strzela sobie samobója. Jak tak dalej pójdzie, to ludzkość uzna, że oni bredzą i nikt nie będzie słuchał ich zaleceń. Być może nawet WHO zostanie zlikwidowana, co paradoksalnie może wyjść wszystkim na zdrowie. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Rumcajs

a ja właśnie sprzedałem z

a ja właśnie sprzedałem z powodu takiego że w każdej grze dosłowienie w każdej nowej grze były satanistyczne symbole i głupie zabijanie bez najmniejszego powodu. W nowych grach krew się leje wodospadami nie krwiospadami - to jest  przyzwyczajanie młodych ludzi do zombie trupów wyglądających jak zwykli ludzie. Uznałem że ma to na celu wniknięcie takich obrazków do młodych głów żeby nie było później takiego szoku w świecie realnym.

Zobaczcie jak wygląda przykładowa gra  Resident Evil 7 to jest straszne, okrutne, chore i nieprzyjemne i jeszcze każą sobie za coś takiego skrzywionego na umyśle słono płacić! Strata kasy i czasu na te lanie krwi i fruwające flaki.

w zamyśle miało być "wwwwww dupie" https://www.youtube.com/watch?v=b0HF8M5UKdA

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika euklides

Najgorsze w Resident Evil 7

Najgorsze w Resident Evil 7 jest 7. A są przecież kolejne Final Fantasy, nie llicząc corocznej "FIFY", niezliczonych części Zeldy, Mario itd.... Gry się wypaliły. To już nie jest ta awangardowa branża co kiedyś, tylko siermiężny przemysł - równie nudny jak zbiory ziemniaków. Dziwię się, że współczesne dzieciaki w ogóle chcą grać w gry, zamiast szukać czegoś nowoczesnego.

Strony

Skomentuj