WHO wzywa naukowców do zbadania wpływu mikroplastiku na zdrowie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Jesteśmy otoczeni plastikiem. Okazało się że pada  mikroskopijne jego cząstki padają wraz z śniegiem na Antarktydzie i z deszczami nad Amerykę Północną.Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie stwierdziła co prawda, że taki mikroplastik dostając się do naszego ciała jest szkodliwy dla zdrowia ludzkiego, ale zachęca naukowców do zbadania jego wpływu. 

 

Potrzeba jest paląca bo nie mamy wystarczającej wiedzy na temat skutków mikro-cząsteczek tworzyw sztucznych dla zdrowia, ponieważ te cząstki są obecne wszędzie, w tym w wodzie, którą pijemy. Konieczne jest ustalenie czy  spożywanie mikroplastiku w dzisiejszych stężenia w wodzie pitnej nie jest szkodliwe dla zdrowia. 

 

WHO zwraca również uwagę, że trzeba powstrzymać wzrost zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych. Według obecnych teorii, sztuczne mikrocząsteczki plastiku, większe niż 150 mikrometrów, nie mogą być absorbowane przez organizm. Jednak wchłanianie może występować przy bardzo małych mikrocząsteczkach z tworzyw sztucznych, w tym zwłaszcza w nanoskali. Nie ma jednak zbyt dużo badań na ten temat. 

Według WHO potencjalne niebezpieczeństwo ze strony mikroplastiku może reprezentować fizycznego zagrożenia dla człowieka prowadząc do zatrucia organizmu, a ponadto taki plastik mogą być toksyczny dla drobnoustrojów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika minoduesp

Zamiast wydawać na to

Zamiast wydawać na to pieniądze lepiej by spróbowali opracować metodę , jak oczyścić ziemię z tych "paprochów" ?. Bo to jest "palący" problem a nie to czy i jak te odpady wpływają na ludzkie ,zwierzęce i roślinne zdrowie .. ! Bo tego akurat badać nie trzeba - każde zanieczyszczenie jest szkodliwe i należy je usunąć. 

Przydałby się transporter (teleporter jak w Star trek-u) , który skanowałby przestrzeń wokół i po namierzeniu wybranych cząstek chemicznych (w tym wypadku rozdrobnionych tworzyw sztucznych) , przenosiłby je do "kubła na śmieci" - oto rozwiazanie idealne - trzeba tylko wymyśleć jak to zrobić , ale to już jest zadanie dla wspomnianych "naukowców" ! 

Portret użytkownika Maciek

Jak widzę gdziekolwiek napis

Jak widzę gdziekolwiek napis "chemtrails" to z jednej strony mam odruchy wymiotne jako, że uważam to za brednie a z drugiej strony myślę sobie a może jednak coś w tym jest i próbuje znaleźć jakieś rozsądne źródło na ten temat. Problem w tym że nikt takiego źródła nie jest w stanie mi podać.

 

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby to o czym mowa robiono

Gdyby to o czym mowa robiono dla naszego dobra , wieszczono by o tym wszem o wobec i wtedy mógłbyś o tym poczytać sobie choćby na obwieszczeniach rządowych ! Problem w tym , że geoinżynieria jest tajnym i oficjalnie "nieistniejącym" ponadpaństwowym programem wykonywanym na polecenie Rządu Światowego (którego oczywiście także niema ..) A teraz pomyśl i się zastanów - skąd się wzięły obecne anomalie pogodowe ,susze ,tornada ,gradobicia itp. itd.      Kiedyś (dawno temu) bezchmurne niebo było nie tylko czyste ale przede wszystkim niesamowicie błekitne ! 

Tylko małe sekrety trzeba strzec , wielkie tajemnice bronią się same - ludzkim niedowierzaniem.

Skomentuj