WHO uznała epidemię wirusa Ebola w Kongo za zagrożenie międzynarodowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sytuacja epidemiologiczna w Demokratycznej Republice Konga wyraźnie pogorszyła się. Pojawiły się uzasadnione obawy, że wirus Ebola może się rozprzestrzenić na inne kraje. Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że wirus stanowi zagrożenie o charakterze międzynarodowym.

 

Od momentu wybuchu epidemii, w Demokratycznej Republice Konga zachorowało ponad 2 500 osób, a prawie 1 700 zmarło. Jest to oficjalnie druga największa epidemia Eboli w tym kraju, która wymyka się spod kontroli. WHO wskazuje, że wirus może przedostać się do sąsiednich państw.

 

14 lipca, lekarze z Gomy potwierdzili, że pastor, który przyjechał autobusem z miasta Butembo, zmarł już po dwóch dniach i miał kontakt z Ebolą. Goma to miasto zamieszkiwane przez około 2 miliony ludzi i położone jest na granicy z Rwandą. Natomiast w środę, Ministerstwo Zdrowia Demokratycznej Republiki Konga potwierdziło, że kobieta, która nielegalnie przedostała się do Ugandy, również zmarła z powodu wirusa.

Źródło: National Center for Infectious Diseases

Co więcej, nieustannie dochodzi do ataków na pracowników medycznych. W zeszłym tygodniu, nieznani sprawcy zabili dwóch lekarzy zaangażowanych w walkę z wirusem Ebola w mieście Beni. Sytuacja w Demokratycznej Republice Konga niepokoi sąsiednie państwa.

 

Jednocześnie WHO uważa, że pomimo coraz większego zagrożenia, kraje afrykańskie nie powinny zamykać granic i ograniczać handlu oraz turystyki. Organizacja twierdzi, że jakiekolwiek restrykcje mogłyby jedynie zaszkodzić Demokratycznej Republice Konga oraz jej populacji i zachęciłyby mieszkańców do przekraczania granicy państwa w punktach, które nie są objęte nadzorem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Ciekawi mnie dlaczego zabili

Ciekawi mnie dlaczego zabili tych lekarzy. Kilka lat temu jak filantro Gates zaczął szczepić dzieci w Indiach na polio, też zabito sporo lekarzy. Była to reakcja zdesperowanych rodziców których dzieci zaczęły chorować i umierać po szczepieniu. Po tej akcji zaprzestano szczepień.

Portret użytkownika Bajtek

 Marzeniem WHO jest wywołanie

 Marzeniem WHO jest wywołanie pandemii na arenie międzynarodowej i militarne przejęcie kontroli nad skażonym regionem. Mało tego, uważam, że są w posiadaniu groźnych wirusów i mogą być odpowiedzialni za wywoływanie poszczególnych epidemii. Przecież reprezentują interesy Farmy czyli należą do tych samych, zbrodniczych elit, rządzących połową świata. Zapewne jest to jedna z opcji w procesie tworzenia nowego państwa Izrael na terenach Polski i Zachodniej Ukrainy.

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby choć w części było tak

Gdyby choć w części było tak jak myślisz to aby wybić "czarnych" użyli by samolotów rozpylajacych wirusa nad ludzkimi skupiskami i nikt by się nie zorientował - zamiast posyłać tam lekarzy , wolontariuszy pielęgniaży ,którzy sami się narażają. 

Skomentuj