WHO straszy koronawirusem i ponowną blokadą całych państw

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że niektóre kraje, które poluzowały wcześniej obostrzenia, obserwują teraz wzrost liczby przypadków zachorowań na koronawirusa. Urzędnicy twierdzą, że w niedalekiej przyszłości, niektóre państwa mogą zostać zmuszone do ponownego wprowadzenia pełnej blokady.

 

Według dyrektora generalnego WHO, Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, kolejne przypadki zachorowań mówią, że wirus wcale nie jest pod kontrolą, a wzrost wskazuje, że sytuacja znów pogarsza się. Zresztą organizacja od samego początku nie popierała łagodzenia obostrzeń. Teraz niektóre kraje, które zakończyły kwarantannę, mogę ponownie do niej wrócić.

Michael Ryan, dyrektor ds. sytuacji nadzwyczajnych w WHO stwierdził, że w niedalekiej przyszłości może nam zagrozić nowa pandemia koronawirusa. W obecnej sytuacji, szanse na pokonanie tego wirusa są bardzo małe. Jego zdaniem, każdy kraj powinien natychmiast reagować na każde potwierdzone przypadki zakażenia i jak najszybciej tłumić skupiska zakażeń. Innymi słowy, powinniśmy brać przykład z Chin, które natychmiast izolują rejony, w których wykrywane są nawet pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem.

 

Faktem jest, że w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach, czyli tam, gdzie zakażeń jest najwięcej, epidemia nie ustaje. Przypadków zakażeń jest coraz więcej. Jeśli Światowa Organizacja Zdrowia ma rację, Europę, która zdołała wypłaszczyć krzywą zachorowań, może czekać powrót do obostrzeń.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziadek

 

 

CHORA SŁUŻBA ZDROWIA

 

Że chora, że zmęczona tak lekarze bredzą

Ale dlaczego akurat na tego korona

Kiedy prawie wszyscy zdrowi dobrze wiedzą

Że prawie pozbyliśmy się tego demona.

 

No bo jak nie kochać choroby w zwyczaju

Maseczki, chusteczki, w kelwinie ciepłota

Kiedy dzięki temu święty spokój mają

Maseczki, chusteczki, a poszła chołota.

 

Przez telefon chorego można też obstukać

Zwłaszcza z grosza, co go ma za dużo

Recepta ma numer, tylko ją poszukać

Kawusia w spokoju, godziny się dłużą.

 

Za to pod okienkiem, gdzie wypłata kasy

Ni rękawiczek, ni maski nie trzeba

Stoją pracowite po diecie grubasy

W końcu się pracuje na kawałek chleba.

 

A poszedł ty namolny, płatniku nam kasy

Szwendał byś się tylko zdrowy jak te bobry

My są dziś elita a nie chłop dla masy

I pamiętaj, że widać z tego jaki Pis niedobry.

 

Naucz się na pamięć, że masz wadę wzroku

My piękni i młodzi, rząd straszny konował

Maszyna wyleczy może za pół roku

A wina jest twoja boś głupio głosował.

 

Portret użytkownika Medium

Nie wiem, czy czytelnikom

Nie wiem, czy czytelnikom wiadomo, że cała administracja prowincji Hubei z miastem Wuhan, gdzie to zarządzono totalne restrykcje w związku z pandemią straciła posady, została wymieniona przez władze centralne Chin.

Chińczycy umieją wyciągać wnioski ze statystyk, ktore jasno wskazują, że pandemiczne restrykcje zwiększają liczbę chorych.

Portret użytkownika Marek76

Nie wyszło z wyborami bo her

Nie wyszło z wyborami bo her trzaskowski  się potrzas kał , to trzeba drążyć temat  największym zagrozeniem dla świata  jest lewactwo  i ich chory elektorat  , bardzo inteligentny  haha a zarazem tępy . . 

Portret użytkownika osa

Ta... urzędnicy WHO są

Ta... urzędnicy WHO są wszystkiemu winni i nie ma żadnych wirusów i pandemii... Ciekawe co mowią wirusolodzy na całym świecie? 

A ile tutejszych geniuszy ma chociaż 1 semestr mikrobiologii za sobą... No ale wiedzą jak zwykle wszystko najlepiej... Trzeba przyznać że nawet losowy generator nie byłby chyba równie skuteczny w generowaniu najrozmaitszych wariantów głupot, które tu wypisują domowi znawcy wirusologii, zapewne jeszcze przed mutacją...

Portret użytkownika Takitam

Wirusolodzy na całym świecie

Wirusolodzy na całym świecie powtarzają jak echo słowa naczelnego guru WHO. Robią przy tym bardzo poważne miny by taka Osa jak Ty bezkrytycznie to kupiła i założyła sobie kaganiec w formie maseczki. A niedługo przyjdzie pora na smycz którą Osa też sama sobie karnie założy bo to dla dobra Osy i jej podobnych - wszak guru straszy nową falą. I niedługo Osa obudzi się w klatce. I wtedy nie pomoże Osie nawet dziesięć fakultetów z mikrobiologii. 

Portret użytkownika euklides

Ty jesteś jakby żywcem wyjęty

Ty jesteś jakby żywcem wyjęty z Nowego Wspaniałego Świata, Aldousa Huxleaya. Fragment:

- A to - powiedział dyrektor otwierając drzwi - jest dział zapładniania. Gdy dyrektor „Rozrodu i Warunkowania” wkraczał do sali, trzystu zapładniaczy pochylało się nad przyrządami wstrzymując dech i w pełnym zaabsorbowania skupieniu z rzadka wydając bezwiedny gwizd lub pomruk. Grupa nowo przybyłych studentów, bardzo młodych, różowiutkich żółtodziobów, z pokorą dreptała nerwowo za dyrektorem. Każdy z nich trzymał kajet, w którym desperacko bazgrał, gdy tylko wielki człowiek raczył przemówić. Z pierwszej ręki. To był rzadki przywilej. Dyrektor „Rozrodu i Warunkowania” na Londyn Centralny zawsze dbał o to, by osobiście oprowadzać swych nowych praktykantów po poszczególnych działach.

- To tak żeby dać ogólne pojęcie - wyjaśniał im. Bo aby rozumnie pracować, jakieś ogólne pojęcie rzecz jasna mieć muszą - choć możliwie najmniejsze, jeśli mają być dobrymi i szczęśliwymi członkami społeczeństwa. Wiedza o szczegółach bowiem, jak każdy wie, przydaje cnót i szczęśliwości, wiedza ogólna zaś to dla umysłu zło konieczne. Nie filozofowie, lecz pracowite mrówki i zbieracze znaczków tworzą kręgosłup społeczny.

Portret użytkownika keri

Znakomita inicjatywa lekarzy

Znakomita inicjatywa lekarzy niemieckich.

W Polsce oprócz kilku lekarzy, jak dr Jerzy Jaśkowski czy Hubert Czerniak, mamy mengelowskie fartuchy, które udają, że jest jakaś epidemia i zwalczają mediawirusa podając covidowcowi antybiotyki, czyli sami doskonale wiedzą, że covida nie ma, gdyż antybiotyki nie działają na tzw. wirusy.

Mengelowskie fartuchy swą obłudną postawą przyczyniają się do siania fałszu, a dopisywaniem covida do karty leczenia zamieniają się w przestępców.

Testy wykrywają przed wszystkim chlamydię pneumoniae, którą ma prawie 50% dorosłych w średnim wieku i 75% seniorów. Chlamydia to bakteria, którą właśnie mengelowskie fartuchy zwalczają antybiotykami udając, że leczą covida.

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Strony

Skomentuj