WHO potwierdza, że jest skuteczny lek na Covid-19. Szczepionka nie będzie potrzebna?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W pędzie za szczepionką przeciwko koronawirusowi zapomniano, że zamiast niej można po prostu stworzyć lub odnaleźć skuteczne lekarstwo. To się wreszcie udało. WHO uznała za przełomową informację podaną przez naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie, którzy potwierdzili, że lek z grupy sterydów - deksametazon - zdecydowanie obniża śmiertelność osób najciężej chorych na COVID-19. Tym samym deksametazon ogłoszono pierwszym lekiem, którego skuteczność przeciw tej chorobie została potwierdzona klinicznie.

 

 

Deksametazon to znany od dawna, tani i powszechnie dostępny lek. Teraz okazało się, że może pomóc uratować życie poważnie chorym z powikłaniami po zakażeniu koronawirusem. Przedstawiciele WHO, a wraz z nimi rządy wielu państw świata, wciąż czekały aby wyprodukowano szczepionkę przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, aby zaaplikować ją całej populacji.

 

Uparte parcie w kierunku szczepionki dziwiło wiele osób, wszak na chorobę Covid-19 powinno się szukać raczej lekarstwa, zwłaszcza, że ten wirus stale mutuje, więc szczepionek trzeba by było przyjmować bardzo wiele. Tym bardziej cieszy, że WHO przyznała, że znaleziono właściwy lek. Okazuje się, że polska służba zdrowia stosuje deksametazon w leczeniu objawów Covid-19 od początku epidemii, co potwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus uznał, że deksametazon to przełom w medycynie i bardzo dobra wiadomość. Pogratulował rządowi brytyjskiemu, uniwersytetowi w Oxfordzie oraz wielu szpitalom i pacjentom w Wielkiej Brytanii, którzy przyczynili się do tych badań klinicznych.

 

Brytyjscy naukowcy twierdzą, że lek zmniejsza śmiertelność osób najciężej chorych o 30 procent, a u osób na tlenie o 25 procent. Dzięki deksametazonowi pacjenci z COVID-19, których leczenie obejmowało intubację i podłączenie do respiratora, mają większą szansę przeżycia. Wiadomo od dawna, że płuca osób za które oddychała maszyna są często uszkodzone i konieczne jest leczenie sterydowe. Nie odkryto zatem niczego nowego. Niektórzy lekarze twierdzą wręcz, że tych pacjentów nie tyle zabija Covid, co właśnie sama intubacja dodatkowo osłabiająca organizm. 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

WHO nie ma potrzeby dalej się

WHO nie ma potrzeby dalej się kompromitować urojeniami cowidowymi. Biggrin

Tak wyglądają pod mikroskopem elektronowym egzosomy produkowane przez organizm do komunikacji międzykomórkowej (to te okrągłe pęcherzyki)

A tak wygląda urojony sars-cov-2 zabarwiony na niebiesko (w fotoszopie)

Wniosek. Wciskacze ciemnoty pokazują egzosomy jako srajwirusy.

Portret użytkownika Imię lub pseudonim

Podsumujmy:

Podsumujmy:

Pojawił się koronawirus, wszyscy foliarze zaczęli krzyczeć, że to sztucznie wyprodukowany wirus którego celem jest depopulacja. Okazało się, że wirus jest naturalny i wcale nie tak śmiertelny. To foliarzom jednak nie przeszkadzało. Jak nie to, no to krzyczmy, ze będą nas szczepić i tak powybijają. Dorzućmy do tego 5G, bo czemu nie, na pewno da się to jakoś połączyć. Okazuje się, że WHO ogłasza, że mają lek, możliwe, że szczepionka nie będzie potrzebna. 5G działa i też nie umieramy nagle. Czekam na kolejny krok. Szkoda tylko, że dużo ludzi wierzy foliarzom bez większego zastanowienia. A wystarczy tylko spojrzeć wstecz i zobaczyć, że te ich teorie w ogóle się nie sprawdzają.

Portret użytkownika euklides

Nie możesz ciągle przeboleć,

Nie możesz ciągle przeboleć, że jesteś w grupie idiotów? Może pocieszy cię, że jesteś w niej razem z Szumowskim i innymi ekspertami, którzy jednakowoż mają mniej inteligencji niż osoby, które dla rozrywki piszą sobie komentarze na ZnZ...

Portret użytkownika Zdzichu

Jaki curwa lek?????On tylko

Jaki curwa lek?????On tylko poprawia oddychanie u chorych będących pod respiratorem lub na tlenie!!!!!W innych przypadkach pomaga tyle co szklanka wody.Jego działanie obniża stan zapalny ,który w ciężkich przypadkach jest nadmierny i tyle.Pisząc lek,sugerujecie ludziom żeby go brali!!!Człowiek  stosując deksametazon obniży swoją odporność .

Strony

Skomentuj