WHO: Ponad 80% mieszkańców miast oddycha zanieczyszczonym powietrzem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ponad 80% ludzi żyjących na obszarach miejskich, które posiadają system monitorowania jakości powietrza, jest zmuszona oddychać powietrzem z zawartością szkodliwych substancji, gdzie przekroczone są limity ustalone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). 

 

 

 

Wyniki takie zawarte są w raporcie opublikowanym na stronie internetowej WHO. Należy zauważyć, że chociaż istnieje problem we wszystkich regionach świata, to na najsilniejsze działanie zanieczyszczonego powietrza są narażone miasta o niskich dochodach, informuje WHO.

 

Według ostatnich danych, 98% miast, które są domem dla ponad 100 tysięcy ludzi w krajach o niskim i średnim dochodzie, jakość powietrza nie spełnia wymagań ustalonych przez WHO. Jednocześnie w krajach o wysokich dochodach odsetek ten obniżył się do 56%.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat, baza danych WHO w sprawie jakości powietrza, która obejmuje obecnie trzy tysiące miast w 103 krajach, podwoiła się. Uzyskane dane pozwalają stwierdzić negatywny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie ludzi. Ustalono, że ze względu na obniżenie jakości powietrza zwiększa się ryzyko udaru mózgu, choroby serca, raka płuc, przewlekłe lub ostre choroby układu oddechowego, w tym astmy u ludzi, którzy mieszkają w miastach.

 

Prowadząc badania, WHO stwierdziła, że od 2008 do 2013 roku poziom zanieczyszczenia powietrza w miastach na całym świecie wzrósł o 8%, ale w niektórych regionach rejestrowano poprawę tego wskaźnika, stwierdza raport.

 

W ogóle, intensywność zanieczyszczenia powietrza w miastach jest najniższa w krajach o wysokich dochodach - głównie w Europie, obu Amerykach i na zachodnim Pacyfiku.

 

Najwyższe wskaźniki zanieczyszczenia powietrza obserwowane są w krajach o niskich i średnich dochodach – we wschodnim rejonie Morza Śródziemnego, Azji Południowo-Wschodniej. Na tych terenach średnie roczne poziomy są często 5-10 razy wyższe niż wartości graniczne określone przez WHO.

 

W Afryce, dane o zanieczyszczeniu powietrza różnią się w zależności od regionu, ale analiza pokazuje, że poziom pyłu zawieszonego jest wyższy niż przeciętnie.

 

WHO proponuje podjęcie działań, takich jak zmniejszenie emisji z kominów przemysłowych, zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna i wiatrowa, pierwszeństwo rozwoju szybkich systemów tranzytowych, rozszerzenie praktyki pieszych przemieszczeń i rozwoju sieci szlaków rowerowych.

 

Na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia 23-28 maja br. państwa członkowskie omówią plan działania w celu wzmocnienia globalnych działań w odpowiedzi na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzi, podkreślają WHO.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Newking

Kolejna bzdura. Mieszkam w

Kolejna bzdura. Mieszkam w Londynie który nazywają najbardziej zanieczyszczonym miastem jeżeli chodzi o powietrze, lecz pełno w nim zielonego mchu,  który rośnie tylko w czystym powietrzu jaki jest w lasach. 

Portret użytkownika monitoring temperatur

Pomijając kolejną

Pomijając kolejną socjalistyczną czyli lewacką organizację WHO, która zarabia na okłamywaniu społeczeństwa, wciskając fakt, że oddychamy coraz gorszym powietrzem, ale zamiast walczyć z mafią paliwową, która zasiada w urzedach miast i w Sejmie, mającej stacje benzynowe i blokującą wejście nowoczesnych technologii jak elektryczne samochody, to woli straszyc społeczeństwo, by dali im więcej kasy z socjalu "na walkę z ich nałogiem". Wyciągacze kasy od społczeństwa. 

Portret użytkownika SN69

Według tej samej organizacji

Według tej samej organizacji średnia długość życia na świecie od 1990 wzrosła o 6 lat. Czyli wychodzi na to, że w tym tak bardzo skażonym środowisku radzimy sobie coraz lepiej, a mityczne chemtralis (ulubiony temat zwolenników internetowych teorii spiskowych ) wychodzi nam na zdrowie.

Portret użytkownika egipłan

I  co  ztego  ,że  się 

I  co  ztego  ,że  się  zbierają? To  tylko  kamuflarz ukrytych  działań.Na  Ziemi  i  tak  rządzą póki co  jeszcze m.inn.Reptilianie.... D.Icke już  to  dawno udowodnił.Więc i  tak zrobią  z  nami  co  chcą,tak  samo  jak  my  , którzy mamy  w  chlewach swoje  świnie...Kiedy  chcemy,to  je  zjemy.....

 

Skomentuj