WHO ostrzega, że pandemia COVID-19 potrwa o rok dłużej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia, pandemia COVID-19 potrwa nawet o rok dłużej niż mogłaby, gdyby dystrybucja szczepionek była efektywniejsza.

Wiele biednych i rozwijających się państw ciągle czeka na dostawy szczepionek, które mogłyby skrócić w skali globalnej czas walki z koronawirusem. Państwa Afryki otrzymały zaledwie 2,6 proc. wszystkich podanych dotąd szczepionek na COVID-19.

 

To właśnie ten region świata, wymaga według WHO szczególnej troski, z uwagi na najsłabiej rozwiniętą infrastrukturę medyczną i jednocześnie bardzo rozpędzony przyrost demograficzny. Niestety okres globalnej solidarności z początku pandemii, minął bezpowrotnie, czego dowodem jest to, że ogromna większość szczepionek na COVID-19, została zajęta i wykorzystana przez kraje bogate i najbogatsze.

 

Nadzieją na sprawną i sprawiedliwą akcję walki z koronawirusem, miał być globalny program dystrybucji szczepionek Covax, który oficjalnie wspiera ONZ. Jednak do tej pory Covax, który docelowo miał zapewnić dostawy 2 miliardów dawek szczepionek do końca tego roku, przekazał tylko 371 milionów dawek.

 

Zatem nawet jeśli w bogatych krajach zostanie osiągnięta mityczna odporność zbiorowa, to nadal będzie istniało zagrożenie, że w krajach z niezaszczepioną populacją, pojawią się nowe mutacje, które prędzej czy później przedostaną się do państw G7 i znowu będą stanowić zagrożenie dla bogatszej części świata. Tak więc zabawa w kotka i myszkę trwa.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Mają pasażera na gapę? Obca

Mają pasażera na gapę? Obca (kosmiczna) inteligencja przejmuje ich od środka?

Można się śmiać ale kiedyś, kilka lat przed covidem słuchałam takiego programu na YouTube gdzie ktoś przekonywał, że Ziemię przejmują po cichu kosmici. Dostają się do środka człowieka i przejmują kontrolę. Nawet rysunki pokazujące gdzie to coś się w człowieku umieszcza były. Według autora Watykan był w to jakoś zamieszany.  Te wężowe motywy w sali audiencji w Watykanie podobno miały z tym związek.

Kiedy posłuchałam dr Zalewskiego mnie też się te filmy i programy nagle przypomniały.  

Taki motyw - przejęcia człowieka podstępem od środka - pasażera na gapę i ukrytej kolonizacji Ziemi kiedyś pojawiał się w wielu filmach science fiction.

Jak na razie nie traktuję tego poważnie ale ,,coś tam " mi się przypomina i skłania do zadumy.

Portret użytkownika Dlaczego rządy

Dlaczego rządy większości

Dlaczego rządy większości krajów na świecie z maniakalnym uporem forsują akcję szczepienia swoich obywateli?

Powodem jest to, że tzw. zaszczepienie ma na celu modyfikację kodu genetycznego człowieka (lub zwierzęcia, bo i zwierzęta są szczepione).

Człowiek zaszczepiony jest już istotą GMO, a więc jego ciało jest już własnościa podmiotu prawnego, jakim może być firma farmaceutyczna lub "Rząd Światowy".

Zakłada się na chwilę obecną, że przyjęcie 8 szczepionek powinno wystarczyć, aby każdy zaszczepiony człowiek potwierdzalnie był już istotą GMO - ze wszystkimi tego konsekwencjami!

 

Strony

Skomentuj