WHO ostrzega, że koronawirus może pozostać z nami na zawsze

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Na całym świecie trwają prace nad skuteczną szczepionką na koronawirusa. To oznacza, że pokonanie pandemii może wymagać zaszczepienia wszystkich ludzi na Ziemi. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że pokonanie koronawirusa będzie bardzo trudne, być może nawet niemożliwe.

 

Mike Ryan, dyrektor ds. sytuacji nadzwyczajnych w WHO stwierdził, że szczepionka na koronawirusa, jeśli powstanie, będzie musiała wykazywać się wysoką skutecznością i pojawi się konieczność udostępnienia jej całej ludzkości. Obecnie naukowcy z całego świata opracowują ponad 100 potencjalnych szczepionek, a kilka z nich wprowadzono do etapu badań klinicznych. Jednak nie można zagwarantować, że któraś z nich będzie mieć 100% skuteczność.

 

Mike Ryan uważa jednak, że być może nigdy nie pokonamy koronawirusa – nawet jeśli zdobędziemy już szczepionkę. W takiej sytuacji nie można nawet zgadywać, ile lat zajmie nam walka z pandemią. Jego komentarz nawiązuje bezpośrednio do wypowiedzi Soumya Swaminathan, głównego naukowca Światowej Organizacji Zdrowia, według której uzyskanie kontroli nad koronawirusem może zająć 4-5 lat.

Większość ludzi na świecie nie miała jeszcze kontaktu z koronawirusem, a to oznacza, że najgorsze prawdopodobnie dopiero przed nami. Według najnowszych statystyk, ponad 4,4 miliona ludzi zostało zakażonych, z czego ponad 300 tysięcy zmarło. Jednak liczba zakażeń jest stosunkowo niska, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na Ziemi żyje aktualnie około 7,8 miliarda ludzi.

Również sam program szczepień może okazać się bardzo trudny do zrealizowania. W grę wchodzą nie tylko kwestie polityczne, finansowe i logistyczne – wielu ludzi zwyczajnie nie zamierza przyjmować szczepionek, a jeszcze inni są przekonani, że pandemia koronawirusa jest wymysłem. Warto w tym momencie nawiązać do ankiety Morning Consult, przeprowadzonej w maju, z której wynika, że zaledwie 53% Amerykanów w wieku 35-44 lat jest gotowych zaszczepić się na COVID-19.

 

Wcześniej, dr Matshidiso Moeti, dyrektor regionalny Biura Regionalnego Światowej Organizacji Zdrowia dla Afryki ogłosiła, że koronawirus może zabić co najmniej 190 tysięcy ludzi w Afryce w pierwszym roku pandemii. Na dzień dzisiejszy, na kontynencie afrykańskim odnotowano ponad 55 000 przypadków zakażeń i ponad 2 500 zgonów. WHO szacuje, że od 3,6 miliona do nawet 5,5 miliona osób będzie wymagało pomocy medycznej.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika minus

Akurat większość MIAŁA

Akurat większość MIAŁA kontakt z tym śmiesznym "virusem".Jeśli dopieprzą się do jakiejkolwiek grupy zawodowej,jak do górników i zaczną dłubać przy pomocy gówno-testów,zawsze wyjdzie mnóstwo "bezobjawowych".

So,who's next?Jaką gałąź gospodarki trzeba upierdolić?

Kolejarzy,drukarzy,cyklistów?

Jakie województwo upierdolić?

Wystarczy "testować" odpowiednią grupę gówno-testami i mogą upierdolić kogo chcą i kiedy chcą.

Who's next?

Mam już dużego wkurwa...Dobrze,że od poniedziałku Morawer i Szumi otworzą mi bar...

Dzięki wam,parchy!!!

Portret użytkownika ARTUR

Problemem nie jest wirus , to

Problemem nie jest wirus , to jedynie nieudana przykrywka lecz teraz już mają wymazy z całej populacji a także różnych jej części np. w Polsce ślązaków i kaszubów więc mogą dowolnie sterować chorobami dostosowanymi do konkretnego genomu .

Portret użytkownika Gayka

Dwa banalnie proste pytania:

Dwa banalnie proste pytania:

1.Skoro ten świrus jest taki straszny, czemu wszystkie siły, zasoby, pieniądze nie są skierowane na opracowanie skutecznego LEKARSTWA?

2.Jaki sens jest tworzyć szczepionkę na coś, co naturalnie ciągle mutuje? 

Może nie o wyleczenie ludzi tutaj chodzi...

Portret użytkownika keri

Szczyt kretynizmu i nagonki

Szczyt kretynizmu i nagonki na zwiększanie ofiar srajwirusa w Polsce prosto z sejmu:

Anita Kucharska-Dziedzic z lgbt, z którą zaszczekali: Katarzyna Kotula, Paweł Krutul, Hanna Gill-Piątek, Maciej Kopiec, Marek Rutka, Robert Obaz, Katarzyna Ueberhan, Monika Falej, pyta w interpelacji:

"Dlaczego Ministerstwo Zdrowia wzorem Światowej Organizacji Zdrowia nie uznaje za uzasadnione postawienia rozpoznania przyczyny zgonu pacjenta na COVID-19 w przypadku charakterystycznego obrazu epidemiologicznego w postaci udowodnionych kontaktów z osobą zakażoną SARS-COV-2?"

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BNEJA7

Acha, czyli jeśli ktoś spotkał się z osobą wracającą z zagranicy, a potem umarł, to wg Anity Kucharskiej -Dziedzic z LGBT, umarł na covida19 i taka diagnoza jest uzasadniona przez Światową Organizację Zdrowia im. Mengele.

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Strony

Skomentuj