WHO ostrzega, że epidemia gorączki krwotocznej zyskuje skalę międzynarodową

Kategorie: 

Wirus Ebola pod mikroskopem - Źródło: Internet

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ponownie ostrzega przed ekspansją wirusa Ebola, który od kilkunastu tygodni daje się we znaki w zachodniej Afryce. Według najnowszych danych śmierć poniosło już 400 osób.

 

Lekarze asystujący przy tej epidemii obawiają się, że zakażenia zaczną się rozprzestrzeniać na inne regiony. Z opublikowanych danych wynika, że jest już 635 zidentyfikowanych przypadków zakażenia wirusem Ebola. Śmiertelność jest bardzo wysoka, bo atakuje szczep Zair, który znany jest z tego, że w wskutek gorączki krwotocznej, którą powoduje, umiera aż 90% zarażonych.

 

Kraje szczególnie narażone to obecnie Gwinea, Sierra Leone, Liberia, ale też Senegal, czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Nie można też lekceważyć ryzyka przedostania się wirusa do Europy, ponieważ cały czas płynie stamtąd tłum emigrantów, którzy osiedlają się potem w Hiszpanii czy Francji.

 

Zidentyfikowano już pierwsze przypadki gorączki krwotocznej w Europie. Światowe agencje donosiły już o przypadku chorego, który przyleciał ze stolicy Gwinei, Konakry, do hiszpańskiej Walencji. Mężczyzna został odizolowany. Miejscem, które jest najbardziej zagrożone w Europie wydaje się być Paryż, bo to tam przylatuje najwięcej samolotów z Konakry. Jednak poziom opieki medycznej i kultury organizacyjnej jest większy niż w Afryce i mniejsza jest szansa wystąpienia epidemii na dużą skalę.

Źródło: twitter

W Afryce Zachodniej, wirus jest bardzo agresywny i szybko się rozprzestrzenia. To wywołuje panikę wśród miejscowej ludności. Prasa jest pełna informacji o słabości systemu ochrony zdrowia i słabej ochrony granic. Praktycznie wszystkie kraje z zachodniej Afryki wprowadziły ścisłą kontrolę medyczną na lotniskach. Władze Gambii zamknęły całkowicie południowe posterunki graniczne i nie przyjmują lotów pasażerskich ani z Gwinei ani z Senegalu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Cezar

Ludzie z tzw.krajow

Ludzie z tzw.krajow rozwinietych sami sobie sa winni delikatnosci,jak mowi stare powiedzenie : "Częste mycie skraca zycie" ja dodam do powiedzenia" Ze czeste nadmierne mycie sie syjonskimi srodkami para czystosci skraca zycie i doprowadza do nieplodnosci miedzyinnymi przez toksyczna formaline dodawana do tych srodkow czystosci jako konserwant.
 
A w afryce do dzis zachowala sie selekcja naturalna,ale krajach rozwinietych syjonska obluda doprowadzila do tworzenia monstrow i lichot,gdzie selekcja naturalna.
Ja jak mam zdechnac to mi zadne upezpieczenie spoleczne nie pomoze i nie wskrzesi.
 
Opamietajcie sie i nie utrzymujcie zusu czy nfzetu,to sa skodniki i zakala spoleczna,syjonski matrix obludy.
Ja nie mam zadnego ubezpieczenia i zyje,a jak choruje to licze na swoja odpornosc i naturalne srodki.

Portret użytkownika Cezar

Jak potrafie sam se wyjaciac

Jak potrafie sam se wyjaciac zeba nie zaleznie ktorego to i jak zlamie nawet fiuta to se nastawie,to nie jest zaden problem,juz ile razy se skrecilem noge,reke i nastawilem bez zadnego problemu.
Jak sie zna pewne zasady medyczne to mozna se samemu poradzic,nie naleze do bojacych sie i filigranowych lemingow.
 
Jestecie bojacami sie lemingami ktorzy wrazie jakielkolwiek zapasci kryzysowej czy wojennej nie poradzicie se w tych plytowych mieszkaniach.Zadaliscie tak glupie i monolityczne pytanio-odpowiedzi ze zaraza glupich bez polotu politykow was dosiegla i pierdzielicie jakbyscie moherke przelecieliscie wielokrotnie z boku na bok.
Co ja bede sie wami przejmowal,zyjcie se w lemingowym matrixie.

Strony

Skomentuj