WHO ostrzega przed bardzo wysokim ryzykiem rozprzestrzeniania się cholery na świecie

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się cholery na świecie jako bardzo wysokie. Od 20 marca nadal zgłaszano nowe przypadki z 24 krajów, podała WHO w arkuszu informacyjnym opublikowanym w czwartek wieczorem.

 

Zdaniem WHO od 11 lutego 2023 r., kiedy opublikowano poprzedni przegląd cholery na świecie, sytuacja na świecie pogorszyła się. Cztery nowe kraje zgłosiły ogniska choroby, a ich łączna liczba na dzień 20 marca osiągnęła 24. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, WHO ocenia ryzyko na poziomie globalnym jako bardzo wysokie.

 

Od początku 2023 r. ogniska cholery w Afryce Południowo-Wschodniej rozszerzyły się. Specjaliści są w szczególności zaniepokojeni potencjalnym pogorszeniem się sytuacji w Malawi i Mozambiku w marcu w związku z cyklonem Freddy. Nowe ogniska zgłoszono wcześniej w tym roku w Zambii, Zimbabwe, Tanzanii, Afryce Południowej i regionie Rogu Afryki. Ogólna zdolność reagowania na wielokrotne i jednoczesne wybuchy epidemii jest nadal obciążona z powodu globalnego braku zasobów, w tym niedoboru doustnej szczepionki przeciwko cholerze.

 

Organizacja jest szczególnie zaniepokojona wysoką śmiertelnością związaną z cholerą. WHO poinformowała, że ​​wiele krajów odnotowało wyższe wskaźniki śmiertelności niż w poprzednich latach. W 2021 r. średni wskaźnik śmiertelności przypadków wynosił średnio 1,9% na całym świecie i 2,9% w Afryce, co stanowi znaczące przekroczenie o mniej niż 1% i najwyższy poziom odnotowany od ponad dekady.

 

Cholera jest szczególnie niebezpieczną chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterie vibrio cholerae. Występuje, gdy patogen dostaje się do organizmu wraz ze skażoną żywnością lub wodą. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

A kto ich słucha?

A kto ich słucha?Jasna cholera.Doslownie i w przenośni. Mysle,że klauna nie mozna słuchać. Who is klaun?moze schwab. Haha

Ja bym bardziej byl skłonny do tego ,by głupota nie rozprzestrzeniała się jak cholera.ostrzegac to trzeba przed nimi. 

Portret użytkownika spokoluz

Cholera w niekorzystnych

Cholera w niekorzystnych warunkach krystalizuje się - dlatego były stawiane nad grobami masowymi tzw. podówjne krzyże aby się nie zbilać do tego terenu. Obecnie krzyże zostały usunięte, tablice informacyjne również.

W formie krystalicznej cholera może przetrwać kilkaset lat ( mnie tego uczyli ) i tego , że nie wolno się tam zbliżać/.

Najczęściej to były pochówki na skrajach lasów .

Nie ma możliwości aby trafić na informację o krystalicznych formach cholery w necie - wycięte już od paru lat.

Ale informacje o podwójnym krzyżu są.

Jak macie dostęp do kronik lokalnych to w nich są dane gdzize  chowano w zbiorowych grobach zmarłych na cholerę/.

To jest następny etap srajdemi bo cholera była powszechna w zachodniej stajni pod okpupacją rzmską.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Zabiera publicznie głos,

Zabiera publicznie głos, ostrzega, informuje itd. największa organizacja bioterrorystyczna świata, która zgładziła miliony ludzi i cały czas wyniszcza ludzkość i zarabia na tym biliony!? Wszystkie te światowe organizacje są gorsze od wszystkich patogenów razem wziętych w całych dziejach ludzkości!

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika maracash

Adminie a może chociaż raz

Adminie a może chociaż raz napiszesz artykuł o finansowaniu tej, de facto prywatnej instytucji, podległej terrorystycznej organizacji ONZ? "WHO ostrzega..."? Śmiech na sali. To przed nimi należy ostrzegać! Powoływanie się na dane WHO, po trzyletniej plandemii w której jej członkowie uczestniczyli, świadczy o złej woli. To, co odwalili wraz grupą przywódców krajowych, to KURESTWO w najczystszej postaci i tak należy o nich pisać...albo wcale. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika drako_tr

O cholera jasna "24 ogniska w

O cholera jasna "24 ogniska w 24 krajach", brak konkretnych danych sugeruje, że zachorowało zaledwie po jednej osobie w każdym z krajów... ale za cholerę nie wiem, czemu nazwali te pojedyncze przypadki ogniskami !?...toż to normalnie do cholery nie podobne, żeby chorych tak przezywać. *biggrin*

Portret użytkownika ​euklides

Chociaż z tym przebudzeniem

Chociaż z tym przebudzeniem barana to nie musi być wcale takie pewne, bo baran mógł się jednak w przypływie emocji dziabnąć na swoje życie, a nam nie mówi całej prawdy, tak jak nasza kacapska koleżanka Medium...

Skomentuj