WHO oceniła konsekwencje katastrofy w Fukushimie

Kategorie: 

fireflyfans.net

 

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, który zawiera oceny poziomu dawek promieniowania wyemitowanych po wypadku w elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi w Japonii. Według informacji tam zawartych poziomy promieniowania w całym kraju jak i na świecie nie odbiegają od poziomów uznanych za prawidłowe według międzynarodowych standardów.

 

Wyjątkiem są dwa obszary w prefekturze Fukushima. Według ekspertów WHO łączna dawka promieniowania w dwóch miejscach w sąsiedztwie zakładu jest w zakresie od 10 do 50 milisiwiertów (mSv). W innych częściach prefektury poziom promieniowania oscyluje między 1 a 10 mSv. W pozostałych częściach kraju wartości te są rejestrowane w zakresie 0,1 do 1 mSV.

 

W danych, które przytacza WHO ważne jest to, ze są to dozy, jakie skumulowały się w ciągu roku. Teraz spodziewane jest już tylko spadanie tych poziomów. Nagromadzone dawki, których można się spodziewać nie powinny, zatem przekroczyć nigdzie poziomów uważanych za niebezpieczne a te zaczynają się od 150 mSv.

 

Reasumując, według WHO ryzyko zachorowania na raka w wyniku oddziaływania elektrowni jądrowej w Fukushimie nie wzrosło. Zwrócono jednak uwagę, ze w okolicach zakładu istnieje ryzyko większej zachorowalności na schorzenia tarczycy w związku z oddziaływaniem izotopu jodu 131.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mdf

Myślę, że mieszkańcy naszego

Myślę, że mieszkańcy naszego kraju są bardziej oświeceni niż niejednego państwa UE nie mówiąc już o reszcie europy. I ludzie z WHO, ONZ, MFW, Banku Światowego i inne Bilderbergi widzą to co się dzieje wykorzystując to jeszcze bardziej. A Polska... jak to Polska, zawsze na swój sposób wyjątkowa, mówie tu głównie o młodych ludziach, bo roi się tu też dużo zmanipulowanych komuchów, którym wszystko jedno. Ale to młodzi ludzie kiedyś będą tu mieli racje i zrobimy z tym porządek. Jeśli nie my to nasze dzieci, wnuki... Aż prosi się tu o przytoczenie jednego tekstu z polskiego hip hopu. bardzo aktualne: Po cogito ergo sum został nam już chyba tylko trzeci trzon,Nawet własne dzieci rodzą w nas niewolników pędu do pełnych kont.Chcemy zmienić coś, system trzyma nas na smyczy krótkiej,Na siatkówce mamy seks, złotówkę - źle zdefiniowany sukces.Nieświadomi się śmieją, ale szkorbut puka do ich próżnych szczęk.Nazwą to science fiction i patrzą jakby mówił do nich Lem,Kiedy Bilderberg każe im kupić tlen, a nie tylko chleb,Zrozumieją czyj to chlew, koryta błysną dnem.Czipować nas jak bydło? Modyfikować żywność?Gdy media o tym milczą, wolą dupę Paris Hilton.Nikt tu nie ma jaj by krzyknąć, kiedy niszczą naszą przyszłość,Kiedy rząd podrabia głosy lepiej niż Pablo Francisco.O Apokalipso! Nadejdź! bo mam dość globalnej wioski,Zanim ten świat zawiśnie na krawacie z Wall Street.Niewygodni to będziemy jak się spełnią słowa Herona,Bo... tej rewolucji nie zobaczysz w telewizorach... Pozdro dla oświeconych. :)  

Portret użytkownika facet 63

Śmieszy mnie jak te

Śmieszy mnie jak te organizacje typu WHO , ONZ. MFW , Bank Światowy , UE itp są przekonane, że ludzie wierzą im we wszystko co powiedzą. Nie dociera do nich, że sa niewiarygodne i postrzegane jako organizacje służące do manipulacji.

Portret użytkownika AnauelMax

Witam, pierwsze pytanie jakie

Witam,pierwsze pytanie jakie przychodzi do gołow w trakcie czytania tego materiału brzmi: A co to jest WHO?, bo chyba nic takiego do cego ta organizacja została powołana, a może właśnie jest tym do czego została powołana...?Zamieszczam link przybliżający wiedzę z zakresu atomistyki i działalności elektrowni atomowych: http://www.youtube.com/watch?v=AwTVLRXmgmIProsperującej świadomościAM

Skomentuj