WHO informuje, że trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii dotyka 23 miliony ludzi

Kategorie: 

Źródło: AI

Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych potężnego trzęsienia ziemi w południowo - wschodniej Turcji i północnej Syrii przekroczyła 6 tys. osób. Prace ratownicze są utrudnione przez trudne warunki pogodowe.

 

W wyniku potężnego trzęsienia ziemi w południowo - wschodniej Turcji i północnej Syrii dotkniętych zostało do 23 milionów ludzi, w tym 5 milionów osób szczególnie narażonych, powiedział na konferencji prasowej w Genewie we wtorek, 7 lutego, przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Adelheid Marchang.

 

Z kolei rząd turecki oszacował liczbę osób bezpośrednio dotkniętych trzęsieniem ziemi w tym kraju na 13,5 mln osób. Trwają poszukiwania tych, którzy pozostali pod gruzami i usuwanie skutków trzęsienia ziemi - poinformował minister środowiska i rozwoju miast Murat Kurum. Według niego drogi w dotkniętych regionach zostały zniszczone, co komplikuje akcję ratowniczą.

 

„Ten ból jest nie do opisania” – powiedział Kurum i przypomniał, że po poprzednich trzęsieniach ziemi ratownicy znajdowali żywych ludzi pod zawalonymi budynkami nawet po stu godzinach.

 

Tymczasem liczba ofiar śmiertelnych największego od dziesięcioleci trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła 6 tys. osób. Według tureckiego MSW liczba ofiar katastrofy wzrosła w tym kraju do 3419 osób. Wiceprezydent Fuad Oktay zgłosił ponad 20 tys. rannych. W Syrii, według oficjalnych informacji, zginęły co najmniej 1602 osoby, a około 2000 zostało rannych.

 

Prace ratownicze w Turcji utrudniają niekorzystne warunki pogodowe. Meteorolodzy przewidują dalsze obfite opady śniegu, przelotne opady, a także silne wiatry przy temperaturach w okolicach zera stopni. Wjazd do trzech najbardziej dotkniętych prowincji – Hatay, Kahramanmarash i Adiyaman – jest dozwolony tylko dla pojazdów ratowników i organizacji humanitarnych. Według tureckiego Urzędu Zarządzania Kryzysowego AFAD w kraju zniszczonych zostało co najmniej 5775 budynków. Po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce wczesnym rankiem 6 lutego, zarejestrowano 258 wstrząsów wtórnych (powtarzających się wstrząsów) – poinformował przedstawiciel departamentu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika jakiś człowiek

Z tego co widzę, to minusy

Z tego co widzę, to minusy należy traktować na odwrót. Dużo mądrych ludzi myślących niezależnie, a nie jak owieczki jednym chórem obrywa minusy. Już gdzieś to widzieliśmy, np w kampani kowidowej. Gdy widać dużo plusów, należy uruchomić krytycyzm.

Portret użytkownika Feliks

A co to wczoraj tu się

A co to wczoraj tu się odpierdzielało? Jakiś komunikat mi się pojawiał o jakieś "dotacje ,donacje". Ja sie na to nie pisze, ale nie miejsce i czas żeby to wyjaśniać...I znów. "WHO  podało"...Prosze zwrócić uwagę na "WHO podało". Chyba pierszeństwo w podawaniu takich komunikatów to ma rząd danego kraju w którym to się stało a nie! -WHO podało. Tak jak byśmy mieli wierzyć naj!pierw WHO.Czyli jakby WHO było WAŻNIEJSZE niż rząd danego kraju. Jest to oczywiście celowe i zamierzone. Jest to jakiś tam wstęp do unieważnienia państw narodowych. Komunikaty jakieś tam agendy ponad narodowej są ważniejsze niż komunikaty państwa narodowego.

Portret użytkownika Konspirator

Czy będziecie płacić za

Czy będziecie płacić za komentarze? Przecież komentarze to też myśl twórcza...

Zacieracie różnice między wami a fb i youtube... nawet oni nie są tak nachalni z reklamami jak wy ostatnio... i jeszcze to... zapłać to przeczytasz...

Wolne medium ZnZ zdycha na życzenie, pozostanie wam puste postowanie na fb lub gdzieś tam mainstreamowych mediach. Nie tędy droga !

 

Portret użytkownika Kwazar

Szanowny użytkowniku

Szanowny użytkowniku Konspirator Jak chcsz to płać.Za wszystko płać, łącznie z wypierdem własnym w powietrze Smile Ja wolę MILCZEĆ JAK GRÓB i nie płacić za podstawową, FUNDAMENTALNĄ komunikację osobnika z osobnikiem ziemskim.Nie mam również złudzeń. Większość z osobników, nie ma nic wartościowego w "odzywkach" do powiedzenia i rozumiem to, bo wyrozumiałość i tolerancja jest doskonałą ścieżką dla nauki. Dzięki tym moim przekonaniom również TYM BARDZIEJ potem, doceniam własną MYŚL TWÓRCZĄ i jest ona ode mnie, zawsze darmowa dla wszystkich ! 

Portret użytkownika Fred flinston

Po.prawie 107 latach turcja

Po.prawie 107 latach turcja zaczyna placic dlug wobec wymordowanych chrzescian ormian w zapomnianym juz dzis ludobojstwie 1.5 mln armenczykow ktorych duchy trzesieniem ziemi w geniazep przypomnialy ludziom ze wlasnie to stad wywieziono wszystkich ormian i od tego przekletego dzis miasta zaczela sie rzez chrzrscian przez wojska otomanskie.dzis ich potomkowie byc moze diswiadczyli tylko ostrzezenia bo ich zamiarem jest wymordowac kurdow.  

Portret użytkownika Fred flinston

Ze ta liczba jest znaczaca

Ze ta liczba jest znaczaca nawet rok masz 23. Znajdz sobie artykul w necie jak ja wykorzystuja do wielu znaczen. Mi wystarczy np 1923 hitler monachium ... odwrotnosc tej liczby 32 dwie wojny swiatowe suma daje 32.co 23 lata i 32 lata jest wojna lub konflikt .

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika W.Redny

Od 2015 HAARP jest zarządzany

Od 2015 HAARP jest zarządzany nie przez USAF tylko przez Uniwersytet Alaski. Nie mówiąc o tym że jedynym widocznym wpływem HAARP na ziemię były zorze polarne. 

Serio myślisz że Amerykanie są takimi debilami żeby instalować hipotetyczną broń tektoniczną w miejscu o którym wiedzą WSZYSCY?

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Po pierwsze ten haarp był na

Po pierwsze ten haarp był na okręcie, który kilka dni wcześniej wpłynął do portu, po drugie jesteś widzę mocno niedoinformowany, bo traktat o nieużywaniu broni tektonicznej usa podpisało z ZSRR już w roku 1960.

Pobudka śpioszki, pobudka...!!!

Aaa, jak chcesz czymś zabłysnąć, to nie korzystaj z mendiów, bo ich zadaniem jest zwodzić i trzymać w ciemnocie przeciętnego człowieczka.

Portret użytkownika maya

@W.Redny,

@W.Redny,

co ty pierdolisz dziecko drogie jakbys byl jednym z nich , w dupie byles i gowno widziales, kim ty smieciu jestes? jakms generalem us od tajnych operacji?, masz wujka na jakiejs stacji HAARP?, nie moge zrozumiec takich debili i retardow jak ty co pisza takie wysrywy, kim ty kurwa jestes? jestes nikim szara gnida , byles moze  ostatnio w davos? ty kurwo odklejona od rzeczywistosci, lykaj wiecej tabletek co ci lekarka przepisuje

Strony

Skomentuj