WHO alarmuje: coraz więcej osób, które wyzdrowiały, ponownie zachorowały na COVID-19

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jesteśmy według wielu ekspertów blisko szczytowego okresu zachorowań na COVID-19. W wielu państwach widać zmniejszającą się z dnia na dzień liczbę nowych zakażeń i zgonów. Jednak coraz więcej wskazuje na to, że jeszcze długo nie będziemy mogli ogłosić końca pandemii.

Światowa Organizacja Zdrowia bada obecnie coraz większą liczbę spraw dotyczących powiększającej się grupy osób chorych na COVID-19, którym udało się wyzdrowieć, by po kilku dniach ponownie zachorować.

Dochodzenie WHO oparte jest na przypadkach z Korei Południowej, gdzie przeprowadza się najwięcej testów na koronawirusa SARS-CoV-2. WHO ciągle podkreśla, że testy są najlepszym sposobem na skuteczne radzenie sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa.

To właśnie w koreańskich szpitalach zwiększa się liczba pacjentów pozytywnie zdiagnozowanych na COVID-19, którzy przebyli chorobę i wyzdrowieli, co potwierdziły dwa testy, a po kilku dniach ponownie zachorowali, co też zostało potwierdzone kolejnymi testami.

Uczeni twierdzą, że nie ma mowy o pomyłkach ponieważ badania przeprowadza się za pomocą metody PCR, która charakteryzuje się 100-procentową skutecznością w wykrywaniu SARS-CoV-2. Dodatkowo wykonują oni te testy kilka razy, dla zwiększenia pewności.

Nie jest dziwne to, że koronawirus może pozostać w uśpieniu przez wiele lat, podobnie jak inne wirusy. Niepokoi jednak to, że w przypadku wystąpienia takiej sytuacji w dużej części społeczeństwa, obecna walka z koronawirusem, może stać się walką z wiatrakami.

Zatem ludzie nie tylko mogą bezobjawowo przechodzić chorobę, ale również infekować innych przez kolejnych wiele miesięcy, a nawet lat. Oznacza to, że przez cały ten czas będą stanowili poważne zagrożenie dla osób, którzy choroby jeszcze nie przeszły. Ponadto uśpiony wirus cały czas może być też zagrożeniem dla nich samych. Może bowiem uaktywnić się wówczas, gdy będą osłabieni, a wtedy przecież znacznie gorzej przechodzi się chorobę.

WHO rozważa wydłużenie kwarantanny u zainfekowanych ludzi z 14 dni do nawet 30 dni. Będzie się to jednak wiązało z dodatkowymi obciążeniami dla szpitali, jeśli chorzy będą musieli pozostać w nich dłużej. Poza tym rządy wielu państw już mówią o luzowaniu restrykcji i odmrażaniu gospodarek.

Żeby więc nie okazało się, że chcą lepiej, zrobimy gorzej.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika STB

To jest dowód na 100%

To jest dowód na 100%  nieskuteczność ewntualnych szczepionek bo skoro przechorowanie choroby i wyzdrowienie nie daje odporności to szczepionka tym bardziej.WYCHIODZI NA TO ŻE SZCZEPIONKI BĘDĄ MIAŁY INNY CEL NIŻ ZABEZPIECZENIE PRZED SARS COV2 .który wywołuje całkiem nie groźną grypę sezonową. 

Portret użytkownika Nostra Damus

Proponuję zaznajomić się z

Ponieważ historia lubi się powtarzać, roponuję ( dodam tutaj moje ulubione zdanie: NA WSZELKI WYPADEK ) zaznajomić się z przebiegiem pandemii 1918-1920, tzw. grypa hiszpanka (chociaż jej początek zanotowano w Kannsas. USA). 

Wtedy wirus zaatakował kilka razy - niektórzy uważają że 2, inni że 3 razy. Przy czym najśmiertelniejszą wersją była ta druga. Liczba ofiar śmiertelnych szacowana jest na 25 000 000 do 50 000 000 osób, niektóre źródła podają nawet 100 milionów ofiar.

Być może i teraz mamy do czynienia w wersją próbną, druga fala pandemii może mieć już inny przebieg. Czy mamy do czynienia z prawdziwą pandemią czy nie - o tym osądzi historia. Na razie zachowujmy się na wszelki wypadek tak, jakby ta pandemia była. Przezrność nie zaszkodzi, a jak mówi polskie przysłowie, strzeżonego Pan Bóg strzeże. Miejmy nadzieję że tak właśnie jest. 

Stosowanie zaostrzonej higieny osobistej, czym dla mnie jest także zachowanie odpowiedniej odległości w stosunku do innych ludzi, nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Jeżeli chodzi o inne skutki uboczne, te gospodarcze, to jest to inny temat, bardzo zawikłany, na który nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Tutaj zastosowałbym twierdzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W obliczu faktu, że mamy obecnie w Polsce około 40 000 000 wirologów, trzeba stwierdzić, że wszelka rzeczowa dyskusja na ten temat jest niezmiernie ciężka, zapchana różnymi punktami widzenia, co uważam za normalne. Równierz fakt, że wielu gotuje swoją własną zupę - czy to polityk czy wirolog czy znachor, nie zawsze prowadzi do racjonalnych posunięć i racjonalnych decyzji. My tego nie zmienimy. 

 

Pozdrawiam

 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika keri

Adamusie, z drzewa spadłeś,

Adamusie, z drzewa spadłeś, że nie wiesz o tym, że tzw. grypa hiszpanka to była choroba odszczepienna od zarażonych szczepionkami żołnierzy amerykańskich?

To jest udowodnione na podstawie dokumentów pisanych - gdzie dopłynęli zaszczepieni amerykańcy, tam było ognisko zakażeń i śmierci.

Doucz się i nie kompromituj pustką w głowie.

Przyrównujesz obecną epidemię strachu do grypy hiszpanki?

Nie ma z nią zupełnie nic wspólnego, dopóki nie są stosowane szczepienia, po kórych ludzie będą zarażać innych i umierać.

To może nawet nie wiesz, że szczepionki sa skażone nanometalami, patogenami, komórkami rakowymi itp? Szczepionki przeciw świńskiej grypie wyprodukowane dla Czech były skażone ptasią grypą.

Adamusie, jesteś wysłannikiem WHO imienia mengele?

Portret użytkownika keri

WHO łże i sama sobie

WHO łże i sama sobie zaprzecza:

"badania przeprowadza się za pomocą metody PCR, która charakteryzuje się 100-procentową skutecznością w wykrywaniu SARS-CoV-2. Dodatkowo wykonują oni te testy kilka razy, dla zwiększenia pewności."

Jeśli daje 100% pewności, to po co wykonywać test kilka razy dla zwiększenia pewności? Biggrin

Te skażone koronawirusem testy są tylko po to, aby rozprzestrzeniać grypę nazwaną epidemią i siać strach, lęki, bezrobocie, niszczyć więzi społeczne, rozdzielać nawet związki każąc im chodzić na odległość. Docelowo chodzi o przymusowe zaszczepienie ludzi zakażonymi szczepionkami czyli o ludobójstwo.

Przy nakazie noszenia maseczek buzi będzie karalne, a WHO wyliczy, jak zagrażający dla zdrowia i życia jest buziak -"100% skażenia" i będzie sprzedawać testy na wykrywanie buziaków, a policja będzie za to ścigać i wlepiać mandaty, bo przecież buziak wymaga wyjebania z twarzy maseczki-wylegarni patogenów już po 2 minutach.

Portret użytkownika Binx

@Osa

@Osa

jak mało wiesz o życiu , wydaje ci sie że wszystko co chcesz aby było proste jest proste, na początek polecam zapoznanie się z materiałem dot. operacja Northwoods a to tylko czubek góry lodowej, ile nie zostało ujawnionych ? 

Co do szczepień to zapoznaj cie z nazwiskiem William Thompson  (senior scientist in CDC)  jak manipuluje się wynikami.

Na koniec wiesz kto ukuł termin "teorie spiskowe" ?  podpowiem CIA po zabójstwie  JFK 

Ziema nie jest płaska ale płaskoziemcy to twór służb aby dyskredytować wszystkich tych którzy mówią/myśłą inaczej .

Troche ci sie zejdzie zanim zaczniesz odkrywać że świat jest bardziej złożony niż ci się wydaje ...   

 

Strony

Skomentuj