Węże potrafią polować w stadach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania dowodzą, że węże nie są jedynie samotnymi łowcami, jak uważano do tej pory. W rzeczywistości niektóre gady grupują się, aby zwiększyć prawdopodobieństwo schwytania swojej ofiary.

 

Vladimir Dinets z Uniwersytetu Tennessee w Knoxville obserwował kubańskie boa dusiciele – największe lądowe drapieżniki na Kubie. Gady polowały w jaskiniach, które zamieszkują nietoperze. Naukowiec odkrył, że w jaskini znajduje się więcej niż jeden wąż, dusiciele zgrupowały się i utworzyły „barykadę” przy wejściu do jaskini, chwytając więcej ofiar.

Polowanie grupowe odniosło znaczny sukces, a im więcej węży, tym mniej czasu zajęło złapanie nietoperza. Według badacza tylko niewielka  liczba 3650 gatunków węży jest obserwowana przez naukowców, a interakcje między nimi nie zostały jeszcze dokładnie przeanalizowane.

 

Możliwe, że skoordynowane polowanie nie należy do rzadkich działań wśród węży, a najnowsze odkrycie może być jedynie początkiem dla przeprowadzania dalszych badań.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika zodiak

No może,

No może,

parę tygodni temu na budowie widziałem jak 2 lisy kaczkę upolowały.Budowa magazynów wiadomo zachodniej firmy sweden/german,lisy ją zaszły w kanale,ściekowym zewnętrznym/koryto.

Współpraca dla przeżycia raczej wskazana..

Dla nieprzyjemna,szkoda istoty/życia..

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
..T.Straszy..

Portret użytkownika Janka

Ale nowość! Jakbyśmy o tym

Ale nowość! Jakbyśmy o tym nie wiedzieli. Przecież węże jaszczury i smoki opanowały nasz świat z kretesem. To, że się kryją pod ludzką postacią nie zmienia faktu, że wiemy o ich istnieniu i knowaniach. 

Skomentuj