Weto prezydenckie w sprawie ustawy o GMO

Kategorie: 

rawfoodlife.com

Prezydent Bronisław Komorowski zawetował ustawę o nasiennictwie zawierającą przepisy dotyczące GMO. Prezydent zapowiedział, że jeżeli parlament przyjmie jego weto, natychmiast złoży w Sejmie projekt takiej samej ustawy, jednak bez przepisów dotyczących roślin modyfikowanych genetycznie (GMO).

 

Wraz z moim wetem składam deklarację: jeżeli parlament przyjmie moje weto, to w trybie natychmiastowych skieruję do parlamentu, jako inicjatywę prezydencką ustawę o nasiennictwie bez tych zapisów dotyczących GMO, jako ustawę zupełnie niekontrowersyjną, a pożyteczną i niewątpliwie oczekiwaną - oświadczył Komorowski.Prezydent wyraził nadzieję, że taki projekt byłby przyjęty jeszcze przed wyborami. Dodał, że jeśli okazałoby się to niemożliwe, taką samą operację jest skłonny powtórzyć po wyborach.

 

Komentarz: Bardzo dobra decyzja Prezydenta, chociaż może się okazać, że nowa ustawa będzie jeszcze gorsza i w jeszcze bardziej mętny sposób napisana. Niestety ale ustawy są pisane pod konkretne zapotrzebowanie i ta w jakiś sposób zostanie również przepchnięta.

 

W konteście GMO chciałbym dodać jeszcze ciekawą historię z Mazur. Podczas mojego ostatniego pobytu w rolniczym obszarze mazurskim odkryłem, ze jest bardzo dużo dziwnych upraw kukurydzy. Są numerowane nieznanymi mi symbolami, w tym akurat nie ma nic dziwnego bo nie jestem rolnikiem i po prostu się na tym nie znam.

 

Zapytałem więc rolników co to za kukurydza a biorąc pod uwagę to, że pola te były praktycznie pozbawione chwastów dociekałem jak jest to osiągane. W odpowiedzi usłyszałem, że w tzw. Centrali kupuje się herbicyd, którym pryska się pole, potem kupuje się specjalne nasiona, które rosną bez problemu na tak przygotowanym polu. Czy to Wam coś przypomina? To jak to w końcu naprawdę wygląda? Mamy to GMO w Polsce czy nie?

 

Jeden z tych mazurskich rolników chciał ulżyć żonie po porodzie i tym samym herbicydem, którym spryskiwał pole przed sianiem kukurydzy spryskał przydomowy ogródek oczekując, że wyrosną same warzywa bez chwastów. Warzywa wyrosły ale niewiele a te, którym się udało wznieść ponad glebę marniały w oczach. I tutaj postawie pytanie, czy to nie przypadkiem glifosat? A jeśli to glifosat to ponownie zapytam, mamy to GMO czy nie? A może tylko oficjalnie nie mamy a ta ustawa potrzebna jest do zalegalizowania stanu aktualnego ?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika cooper

GMO już dawno u nas jest

GMO już dawno u nas jest tylko nikt nie chce o tym mówić sam znam farmerów któży uprawiają te kukurydze specjalnie pisze farmerów a nie rolników bo to są wielko obszarowe gospodarstwa liczące tylko na szybki zysk.

Portret użytkownika stop nwo

GMO w Polsce jest - pomiając

GMO w Polsce jest - pomiając fakt nielegalnych upraw, to nie ma zakazu na sprowadzanie gotowych produktów zawierających w składzie GMO ani karmienie zwierząt paszami GMO. Jeśli kupujesz słodycze, zawierające soję, to jest 90% szans, że jest to soja GMO. Mięso nieekologiczne też zawiera w sobie GMO - bo często zwierzęta karmi się paszą modyfikowaną genetycznie. Soja GMO jest powszechnie stosowana do produkcji wędlin. Oprócz obcych genów mięso takie zawiera w sobie  pozostałości rakotwórczego roundupu, którym pryska się rośliny GMO. Zupełnie inną kwestię stanowi (nie)oznaczanie produktów GMO i wszechobecne trucie żywności aspartamem (też GMO), który dodawany jest nie tylko do gum do żucia, czy pepsi, ale również do ryb, piwa, jogurtów (http://www.pfpz.pl/index/?id=2d2ca7eedf739ef4c3800713ec482e1a)) . Po więcej takich ciekawostek nt. GMO w Polsce odsyłam tutaj:  http://www.youtube.com/watch?v=wCWluHLqeC4&feature=relmfu

Portret użytkownika kbk

GMO wprowadzi nas wszystkich

GMO wprowadzi nas wszystkich na wyzszy poziom swiadomosci aury, bedziemy mogli widziec magnetyczne promieniowanie kosmosu oraz komunikowac sie telepatycznie z replikantami z Alfa Centaruri. GMO jest jedynym ratunkiem dla zubozonej mentalnie ludzkosci, ktora zjada wlasne kosci, nie zwazajac na mlodsci i zwiazane z tym przypadlosci przbiegunowiania ostrosci widzenia. Pole razenia broni masowego zgladzenia telepatycznej hipnozy ludzi z objawami osteoporozy oraz defektami glukozy w organizmach zywych, ale zlosliwych inaczej. Eleni, jeleni, baranaow, losi, gosposi i zubrow z zabki w puszcze.

Strony

Skomentuj