Wenezuelskie władze nazywają chorych na COVID-19 "bioterrorystami"

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak donosi New York Times, urzędnicy w Wenezueli, oficjalnie potępiają ludzi którzy mogli wejść w kontakt z koronawirusem SARS-COV-2. Doszło do tego, iż nazywa się ich "bioterrorystami" oraz zachęca do zgłaszania takich ludzi organom ścigania.

 

Prezydent Nicolás Maduro zdecydował się walczyć z koronawirusem przy użyciu aparatu represji. W zarekwirowanych hotelach, nieużywanych szkołach i odgrodzonych od siebie dworcach autobusowych Wenezuelczycy wracający do domów z innych krajów Ameryki Łacińskiej są zmuszani do przebywania w zatłoczonych pokojach z ograniczoną ilością jedzenia, wody lub masek. I są przetrzymywani pod strażą wojskową przez tygodnie lub miesiące w celu przeprowadzenia testów na koronawirusa.

W międzyczasie w jednym z dużych miast, San Cristóbal, działacze partii rządzącej oznaczają domy rodzin podejrzanych o zakażenie wirusem tabliczkami i grożą im zatrzymaniem. W innym mieście, Maracaibo, policja patroluje ulice w poszukiwaniu Wenezuelczyków, którzy wrócili do kraju bez oficjalnej zgody. Sytuacja w tym kraju z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna.

 

Dobrze podsumował ją Sergio Hidalgo, wenezuelski działacz opozycyjny: 

„To jedyny kraj na świecie, w którym chorowanie na Covid-19 jest przestępstwem”

 

Prawdziwy zasięg pandemii w Wenezueli, a więc kraju, który wiele lat temu przestał publikować statystyki dotyczące zdrowia jest prawie niemożliwy do określenia. Wenezuelscy lekarze ostrzegają jednak, że ich szpitale są prawie pełne, co sugeruje że sytuacja może być znacznie gorsza niż zdaje się wskazywać oficjalna liczba 288 zgonów. Lekarze i dziennikarze, którzy kwestionowali oficjalne statystyki, twierdzą, że grożono im. Co najmniej 12 wenezuelskich lekarzy i pielęgniarek zostało zatrzymanych za publiczne komentarze na temat koronawirusa.

W dobie kryzysu, siły zbrojne Wenezueli nawołują jednak do zgłaszania tak zwanych "bioterrorystów" a więc osób które uniknęły rządowych obozów granicznych. Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez NYT, kilku z Wenezuelczyków którzy zostali wypuszczeni z takich ośrodków twierdziło, że zostali wciśnięci do pokoi bez łóżek, ciepłego jedzenia, okien i wystarczającej ilości wody pitnej.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Zapewne fake news ale

Zapewne fake news ale promowany przez reżimowego syjonistycznego " mówce prawdy" czyli  New York Times dlatego u większości zasieje nutę zwątpienia. Tak się szerzy manipulację społeczną. Na koniec w świadomości człowieka zostaje obraz złego dyktatora maduro i pod wpływem kolejnych o nim negatywnych informacji obraz jego potworności się u wielu wyostrzy. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika S

Kto jeszcze zauważył, że im

Kto jeszcze zauważył, że im bardziej gówniany i skorumpowany rząd w danym kraju, tym gorliwiej wykonuje rozkazy grupy Bilderberg? I co ciekawe stopień zamordyzmu wcale nie wpływa znacząco na wirusowe statystyki.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika euklides

Dokładnie na tej podstawie

Dokładnie na tej podstawie wyrobiłem sobie zdanie, że Łukaszenka nie może być taki zły. Rząd Szwecji też, chociaż wiadomo, że Szwedzi są specyficzni.... Szwajcaria się zamurowała na przybyszów z zewnątrz, ale oczywiście Szwajacrów nie obowiązują żadne poronione restrykcje. Co wzbudza konsternację u wytresowanych Niemieszków zza miedzy...

German newspaper Südkurier reports that a number of Swiss shoppers in Germany feel they do not need to wear masks as they feel healthy and can't be spreading the virus - ignoring the prevalence of infectious carriers who do not display any symptoms. 

https://www.thelocal.ch/20200701/why-are-coronavirus-masks-still-not-required-in-switzerland

Portret użytkownika euklides

Nie wiem czy to w Wenezueli

Nie wiem czy to w Wenezueli to prawda, ale w Polsce za zachorowanie przebywa się w areszcie domowym i jest się piętnowanym. To, że jeden lolek z drugim nazwał to "kwarantanną" nie zmienia postaci zjawiska.

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

"Jak donosi New York Times" 

"Jak donosi New York Times"  i wszystko na temat Wenezueli z tego syjonistycznego gówno-ścierwa. Czerpiąc informacje z takiego szamba, to się w styczniu będzie w najordańskich sandałach popylać na mrozie.

Skomentuj