Wenezuela udaremniła kolejny zamach stanu

Kategorie: 

Nicolas Maduro
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił w piątek, że władze zdołały udaremnić kolejny zamach, który mógł doprowadzić do obalenia rządu. Warto dodać, że jest to już siódmy udaremniony zamach stanu w przeciągu prawie dwóch lat.

 

Z oświadczenia prezydenta Maduro wynika, że zamach stanu, który miał być sponsorowany przez Stany Zjednoczone, był organizowany przez ponad 10 żołnierzy. W grupie osób spiskujących znalazło się kilku żołnierzy sił powietrznych oraz emerytowany generał. Do zamachu stanu miało dojść w dniach 12-13 lutego. Podejrzani zostali aresztowani.

 

Rząd Wenezueli twierdzi, że niedoszli zamachowcy planowali za pomocą uzbrojonego samolotu zaatakować miejsce, w którym będzie przebywać prezydent. Atak miał wyeliminować głowę państwa i sprowokować masowe zamieszki. Jeden ze spiskujących oficerów miał również otrzymać wsparcie finansowe i amerykańską wizę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika excar

to ten co jest przeszkodą we

to ten co jest przeszkodą we "pokojowym" przejęciu złóż ropy w Wenezueli przez usraelczyków.Niedobry człowiek nie chce dać zarobic parę szekli koncernom amerykańskim .Przecież nic by sie wielkiego nie stało oprócz jakiejś 50-60 % wej degradacji tego państwa:)

Skomentuj