Wenezuela siłą przywraca rewolucję boliwariańską

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Alfonsina Blyde/CC BY-NC-ND 2.0

Prezydent Wenezueli odzyskuje i umacnia swoją władzę. 30 lipca odbyło się głosowanie do Zgromadzenia Ustawodawczego, które miało zastąpić opanowane przez opozycję Zgromadzenie Narodowe. Nicolas Maduro osiągnął swój cel - powołał nowy organ, w którym umieścił swoich zwolenników i teraz zaczyna usuwać swoich przeciwników politycznych.

 

Władze Caracas ignorują krytykę z zagranicy. Nie przeszkadzają jej nawet sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone, które coraz mocniej uderzają w gospodarkę. Nowe Zgromadzenie Ustawodawcze zostało powołane, obsadzone zwolennikami prezydenta i natychmiast przystąpiło do pracy.

 

Postanowiono między innymi zdymisjonować Prokurator Generalną Luisę Ortegę Diaz, która od samego początku zajmowała się krytyką Nicolasa Maduro. Sąd Najwyższy oskarżył ją o pewne "poważne wykroczenia". Już w sobotę, Gwardia Narodowa uniemożliwiła Luisie Ortedze Diaz wejście do biura, w którym pracowała. Kobieta nie będzie mogła pełnić żadnych funkcji publicznych, a także zamrożono jej aktywa i zakazano opuszczania kraju.

 

Należy również dodać, że Ortega Diaz była przeciwnikiem powołania Zgromadzenia Ustawodawczego i domagała się śledztwa w sprawie oskarżeń ze strony opozycji o oszustwie, do którego miało dojść podczas głosowania. Nowym Prokuratorem Generalnym jest teraz Tarek Saaba - zwolennik rządu, który dotychczas pełnił funkcję rzecznika praw obywatelskich.

 

Opozycja oczywiście nie uznaje Zgromadzenia Ustawodawczego i kontynuuje protesty na ulicach. Również wiele innych państw wyraża sprzeciw wobec sytuacji, jaka ma miejsce w Wenezueli. Kraj został niedawno zawieszony w prawach członka w regionalnej organizacji gospodarczej Mercosur. Stany Zjednoczone nałożyły sankcje i zakazały Amerykanom prowadzić jakiekolwiek interesy z prezydentem tego państwa. W odpowiedzi na sankcje, Caracas postanowiło znacznie ograniczyć dostawy ropy do USA oraz zwiększyć eksport tego surowca do Rosji.

 

Gospodarka Wenezueli jest w coraz gorszej kondycji. Nie wspominając już o niedoborze podstawowych produktów, w tym żywności, tamtejsza waluta, boliwar, radykalnie straciła na wartości w ostatnich dniach. Obecnie na czarnym rynku za jednego dolara można kupić nawet 17 tysięcy boliwarów. Wenezuela staje się państwem upadającym - grozi jej nie tylko izolacja i wojna domowa, ale także bankructwo.

 

Źródła:

http://www.thejournal.ie/bolivar-dropping-venezuela-3530373-Aug2017/

https://www.reuters.com/article/us-venezuela-usa-citgo-pete-idUSKBN1AJ1JI

http://www.zerohedge.com/news/2017-08-05/maduros-latest-crackdown-venezuelas-new-assembly-...

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Ośrodek Monitorowania

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie tylko monitoruje, ale przede wszystkim donosi na innych.

POZYWAMY PORTAL „ZMIANY NA ZIEMI” ZA OBRZYDLIWY RASISTOWSKI ARTYKUŁ

Nie pozywamy portal, tylko donosimy na portal...

W najlepszym razie można powiedzieć, że działacze tej fundacji składają do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Co oznacza po prostu, że donoszą na innych.

Proponuję więc rozbudować nieco nazwę o ten brakujący element działalności fundacji. Będzie trochę przydługa, ale zauważyłem, że niektórym bardzo zależy na tym, by ich nazwa była trudna do zapamiętania. 

Przedstawię teraz pewne dane historyczne. Historyczne dlatego, że założyciel i prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, a także stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze, nie jest już prezesem. Usłyszał wyrok 4-ch lat pozbawienia wolności i po jego uprawomocnieniu się będzie siedział w pudle.

A słyszałem, że donosiciele nie mają w pudle łatwego życia. 

Artykuł z dnia 7 lutego 2017 roku

W zeszły piątek policja wkroczyła do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego siedziba mieściła się na warszawskim Żoliborzu.[....] Okazuje się, że Fundacja im. Stefana Batorego wykryła nieprawidłowości w sposobie finansowania ośrodka, o czym poinformowała w oficjalnym oświadczeniu. Fundacja przekazywała pieniądze Stowarzyszeniu Teatralnemu Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze, któremu w 2014 roku przyznano dotacje, a dzięki zdobytej kwocie stowarzyszenie utworzyło Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. 

Jak informuje fundacja Batorego, stowarzyszenie "wydatkowało otrzymaną kwotę w sposób nieprawidłowy". Władze ośrodka przelewały pieniądze do spółki Graviti, opłacając w ten sposób usługi, które nigdy nie były w rzeczywistości świadczone. Stowarzyszenie płaciło też spółce za towary, które ta kupowała i potem odsprzedawała stowarzyszeniu po zawyżonych cenach.

Czy nie powinna się czymś takim zająć Krajowa Administracja Skarbowa ?

W związku z podejrzaną działalnością Ośrodka, Fundacja Batorego postanowiła zwrócić się do sądu. Mimo wyroku z kwietnia 2015, przekazane pieniądze nie wróciły na jej konto. Odwołano się więc do komornika, który także nie był w stanie wyegzekwować należnych Fundacji Batorego pieniędzy. W końcu sprawą zajęła się policja. Sprawę bada już Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, a założycielowi Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Rafałowi Gawłowi postawiono zarzuty. Oskarżonemu może grozić do 25 lat więzienia.

Na stronie fundacji OMZRiK napisano :

Utrzymujemy się wyłącznie z waszych wpłat, czyli z dotacji osób, które popierają nasze działania.To naszym zdaniem najuczciwszy sposób finansowania organizacji pozarządowej, dający nam przy tym pełną niezależność.

Dlaczego więc Fundacja Batorego miała prawo do kontroli stowarzyszenia i utworzonej przez nią fundacji OMRiK ? Myślę, że jedyną przesłanką po temu jest fakt, że Fundacja Batorego finansuje działalność OMZRiK, co zresztą potwierdza treść powyższego artykułu.

Czy można w takim razie mówić o niezależności tej fundacji ?

To naszym zdaniem najuczciwszy sposób finansowania organizacji pozarządowej, dający nam przy tym pełną niezależność.

Dlaczego fundacja OMZRiK na facebooku kłamie ?

Utrzymujemy się wyłącznie z waszych wpłat, czyli z dotacji osób, które popierają nasze działania.

I jeszcze skan dokument z Fundacji Batorego potwierdzający fakty zawarte w artykule.

Dla tych, którzy nie lubią dużo czytać chciałbym na koniec napisać jeszcze jedno zdanie. Otóż gdyby dać wiarę wszystkim opisanym powyżej faktom i okolicznościom możnaby pokusić się o natępującą konkluzję:

Wygląda na to, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych okradł, co prawda pośrednio, ale jednak okradł, znanego amerykańskiego flantropa Georga Sorosa. 

No, kozaki !

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika syriues

Zobaczymy co dalej.Na liscie

Zobaczymy co dalej.Na liscie Rockeffellerow stoi Wenezuela i pewnie Korea.Sam AAron Russo mowil o tym pare lat temu w wywiadzie na Youtube.Potem jakos zmarl.Moze juz wystarczylo mu takich przyjaciol i odezwala sie dusza.

Widzicie na tym swiecie sa ludzie , ktorzy lubia dobro,czynia dobro bo kochaja i potrafia kochac innych.Tu nie chodzi ani o Boga ani o diabla.Tu chodzi o wybor.Jestesmy tu na ziemi po to aby dostrzec pewna roznice i nie dac sie zwiezc.Tacy ludzie ktorzy sa dobrzy w sercu a zbladzili poddajac sie zlu niestety sa wykiwani przez diabla i sa jak ofiary porozrywane na drzwiach piekla.

Moze sa jeszcze tacy ktorzy zasluguja na demoniczne skrzydla?Moze to wlasnie Rockeffellerowie moze Rotschczajldzi a moze i jeszcze inni o ktorych nie wiemy.

Uwierzcie mi,ze oni nie maja nas gdzies.Oni chca poprostu nami manipulowac,okradac z wolnosci nakazywac,zakazywac itd itd

Teraz to wlasciwie juz im sekundy tylko odliczaja wiec na ich miejscu zmienilbym religie i sie przestal chowac w jaskiniach jak tchorz.Potem ujrza takie swiatlo,ze bedzie juz za pozno.

Ale trzesa portkami na sama mysl o tym kto przyjdzie i wyrznie ich w pien az po same schody piekla bedzie splywac ich niegodziwa krew a inni beda sie w niej topic.A zastepy aniolow beda patrzec z powaga i ze sprawiedliwoscia i pogarda a zarazem ze wspolczuciem.

Takze panie i panowie czas na zmiany

Portret użytkownika cesio 47

Są ludzie madrzy i głupi,

Są ludzie madrzy i głupi, miłosierni i niemiłosierni, współczujący i nie.Każdy z nich powinien mieć możliwość publikowania swojej opinii w taki czy inny sposób, osobiscie lub w mediach. Jesli im tego zabronimy i bedziemy oceniać i cenzurować jest to łamanie jednego z podstawowych praw jednostki. Czytałem tekst pana M i moją reakcją było wzruszenie ramion i tyle. Tak powinno być, ocena  należy do czytelnika/słuchacza. Doceniam ideę leżącą  u podstaw Ośrodka do spr. monitorowania zachowań  itd. ale droga pozwów obrana przez tych panów jest kompletnie bez sensu , będzie wzmagala tylko nastroje anty. Jeśli chodzi o ocenianie wypowiedzi to super przykładem jest polski sejm. Ilość bredni lejących się z trybuny jest bezgraniczna i co? Niech sobie gadają a my jesteśmy od tego aby oceniać.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Gdzie znikł tekst o

Gdzie znikł tekst o CZARNUCHACH ?!

Nie skopiowałem - szkoda. To już 4 tekst tego roku który znika bezpowrotnie z sieci po około 48 godzinach. Moim zdaniem najlepszy był ten na Wolnej Polsce o protestach ludu ruskiego przeciw sieci ... tej no wiecie od imienia ryżego wuja. Mało się nie posrałem. Tam w ruskim radiu jakiś rabin chwalił się że rocznie zabijają 100.000 tys dzieci a po wypiciu ich krwi mięso z trupów dzieci ląduje w hamburgerach tej sieci ... no wiecie. Chwalił się jacy to oni są zmyślni i gospodarni i nic się z trupów nie marnuje. W Rosji nie wierzyli w te słowa, ale uwierzyli jak ten rabin tajemniczo ''wziął się'' i zmarł ledwie po kilku dniach po udzieleniu tego wywiadu... A tam. Pewnie to były bajeczki zupełnie takie same jak te o czarnuchu. Wiadomo, fakenewsy należy kasować.

Portret użytkownika Dragon_Reborn

Smutni degeneraci z ośrodka

Smutni degeneraci z ośrodka tępienia zachowań normalnych pozwali ZnZ za ten tekst, pewnie dlatego zniknął https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/604439276397876

Miłośnikom pedałków nie spodobało się kilka (dosłownie kilka) bardziej emocjonalnych fragmentów, bo do meritum w żaden sposób się nie odnieśli. No poza jednym - wg nich Afryki, w której znajduje się tak wiele bogactw naturalnych wcale nie zamieszkują niezbyt lotni ludzie - no ale już w kwestii biedy nie chcleli maluczkich oświecić.

Tekst jest na podanym przez Keri salonie, jest też jeszcze w formie cachu.

Ps. jest już "część II" tekstu o kulturowym wzbogacaniu Europy - o tych "religijnych" (nie czytałem jeszcze, mam zapisany tekst). Linku nie podaję, z łatwością to znajdziecie, a po co tym gnojom (oby ich przestępcza działalność, szkalująca Polaków w końcu się zakończyła i gaweł wraz z innymi poszedł siedzieć) ułatwiać zadanie. Zniknie, kiedy zniknie, a przynajmniej bęziecie mieli okazję przeczytać.

Portret użytkownika Akamai

No cóż. Donosicielstwem

No cóż. Donosicielstwem parali się ludzie w czasie wojny. 

Donosicielstwem parają się i dzisiaj. 

Donoszą na innych do skarbówki. Donoszą na innych do prokuratury. To wyjątkowo podli i godni napiętnowania ludzie. Określenie donosiciel może mieć jedynie pejoratywne znacznie. Jedni donoszą, żeby osiągnąć jakieś korzyści, inni tylko po to, żeby komuś zaszkodzić. 

W obu przypadkach jest to działanie wyjątkowo podłe.

Donosiciel/konfident/kapuś to zazwyczaj osoba pełna kompleksów, która stara się w ten sposób zaistnieć w jakiejś przestrzeni albo osiągnąć jakieś korzyści. I to nie koniecznie te finansowe. Donosiciele nie są ludźmi odważnymi. To zwykli tchórze. Dlatego aby mogli funkcjonować muszą być spełnione pewne warunki. Muszą czuć się w miarę bezpiecznie i zakładać, ze nie poniosą konsekwencji swoich czynów. 

Jakże złudne okazało się to dla wielu takich w czasie wojny. Ci, którzy donosili na Gestapo, wydając ukrywających się Żydów, albo żołnierzy AK, często płacili za to życiem.

Pozdrawiam wszystkich, dla których wolność wyrażania własnych poglądów jest miarą wolności osobistej. 

Bo tylko niewolnik pozwoli sobie kneblować usta.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj