Wenezuela przeprowadza wielkie manewry wojskowe w obawie przed USA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Rząd Nicolasa Maduro twierdzi, że Stany Zjednoczone są zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju. W Wenezueli rozpoczęły się wielkie manewry wojskowe, w których bierze udział niemal 100 tysięcy żołnierzy.

 

Ćwiczenia rozpoczęto w sobotę i potrwają przez 10 dni, czyli do 24 marca. Minister Obrony Wenezueli powiadomił, że sankcje jakie nakładają USA stanowią bezpośrednie zagrożenie a armia musi być gotowa do walki o niepodległość kraju. Wiele razy słyszeliśmy również, że amerykańscy dyplomaci finansują krajową opozycję aby doprowadzić do zamachu stanu. Wiele wskazuje na to, że prędzej czy później demokracja zapuka również do Wenezueli.

 

Manewry będą odbywać się przede wszystkim w Caracas, stolicy kraju, oraz w obszarach gdzie produkuje się ropę naftową. Ćwiczenia lądowe, morskie i powietrzne mają charakter wyłącznie obronny. Nicolas Maduro oświadczył, że "Wenezuela musi być gotowa, ponieważ Wenezuela nigdy nie może być jak Libia czy Irak". Decyzję o manewrach wojskowych podjęto po tym jak USA nałożyły kolejne sankcje na ten kraj.

 

Sytuacja na całym świecie staje się coraz bardziej niebezpieczna. Manewry wojskowe odbywają się w kilku punktach zapalnych, między innymi w pobliżu Korei Północnej, w Rosji, we wschodniej części Europy, a teraz również w Wenezueli. Najpotężniejsze kraje świata szykują się najwyraźniej do wojny.

 

 

Źródło: http://www.presstv.ir/Detail/2015/03/15/401889/Venezuela-starts-large-military-drills

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika ben

  Rośnie napięcie na linii

 
Rośnie napięcie na linii USA - Wenezuela. Biały Dom ogłasza, że kraj jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Czy w Wenezueli może dojść do zamieszek na tle społecznym i politycznym.
Tak może  zorganizuje się coś na wzór Ukraińskiego majdanu!
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://anarchizm.net.pl/alterglobalizm/i-kto-tu-jest-terrorysta
 
 A to  dla szP.Marcina2
To tylko zarys terrorystycznego  uzurpatora USA.
Mówi się, że terroryzm jest bronią słabych, ale to zakłamanie. To przede wszystkim broń silnych. Własny terroryzm Ameryka nazywa walką z terroryzmem - mówi amerykański dysydent nr 1.
Artur Domosławski: Uważa Pan, że Stany Zjednoczone są "czołowym państwem terrorystycznym". Dla Polaków brzmi to dość niedorzecznie. Mógłby Pan to jakoś uzasadnić?
Noam Chomsky: Stany Zjednoczone są jedynym krajem, które odrzuca decyzje Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Kiedyś robiły to w towarzystwie Envera Hodży i Muammara Kaddafiego, jednak teraz Albania i Libia uznają już decyzje Trybunału, a USA wciąż trwają w wielkopańskiej izolacji.
USA prowadziły w latach 80. wojnę terrorystyczną przeciwko Nikaragui, którą Trybunał potępił i oskarżył USA o "bezprawne użycie siły" - czyli właśnie międzynarodowy terroryzm. Trybunał nakazał USA powstrzymanie się od popełniania zbrodni i zapłacenie ogromnych reparacji. Decyzja została podjęta w dwóch rezolucjach Rady Bezpieczeństwa ONZ - obie USA zawetowały. Za tym poszła eskalacja wojny i terroru, tj. ataki na tzw. miękkie cele, czyli pozbawione zaplecza obronnego cywilne ośrodki: spółdzielnie rolnicze, przychodnie zdrowia. Ten skrajny przejaw międzynarodowego terroryzmu cieszył się notabene poparciem obu partii - Republikanów i Demokratów.
Weźmy skrajniejszy przykład: terrorystyczna wojna USA przeciwko Kubie. Rozpoczęła się krótko po zdobyciu władzy przez Castro, za rządów prezydenta Eisenhowera, a za Kennedy'ego była prowadzona z jeszcze większym nasileniem. Kennedy zorganizował operację "Mangusta", będącą w jednoznaczny sposób operacją terrorystyczną. Kierował nią brat prezydenta Robert, prokurator generalny USA. W ramach "Mangusty" agenci CIA wysadzali zakłady petrochemiczne, zatapiali statki rybackie, podkładali bomby w hotelach - w zamachach zginęły setki ludzi. Jak twierdzi Arthur Schlesinger - historyk, doradca prezydenta Kennedy'ego i biograf jego brata Roberta - jednym z głównych priorytetów było zesłanie na Kubę - cytuję - "wszystkich horrorów świata".
Tej wojnie towarzyszyła wojna ekonomiczna zaprojektowana w taki sposób, że uderzała w ludność, bo to przecież Kubańczycy ponosili odpowiedzialność za to, że mieli taki, a nie inny rząd. To również jest terroryzm. Rozpoczęta wtedy wojna ekonomiczna trwa do dziś.
Zakrawa na ironię, że USA - by posłużyć się językiem doktryny Busha - "udzielają schronienia" terrorystom. Przypomnę, że wedle tej doktryny państwa udzielające schronienia terrorystom to państwa terrorystyczne.
AD: Jakim terrorystom USA udzielają schronienia?
NC: Ludziom, których FBI i Departament Sprawiedliwości uznały za "czołowych międzynarodowych terrorystów". Jednym z nich jest Orlando Bosch, którego FBI oskarżało o 30 zamachów terrorystycznych - również na terytorium USA - a Departament Sprawiedliwości nazwał go człowiekiem zagrażającym bezpieczeństwu USA, i domagał się jego deportacji. [Bosch przeprowadził m.in. zamach na samolot pasażerski kubańskich linii lotniczych w 1976 r., w którym zginęły 73 osoby]. Prezydent Bush senior ułaskawił go i Bosh żyje teraz szczęśliwie na Florydzie, współpracując z komórkami terrorystycznymi, które atakują Kubę z terytorium USA.
Innym terrorystą chronionym przez USA jest Luis Posada Carriles, wspólnik Boscha w zamachu na samolot pasażerski. Odsiadywał wyrok w Wenezueli - to nad jej terytorium wysadzili kubański samolot - jednak w cudowny sposób zbiegł z więzienia. Znalazł schronienie w Salwadorze w bazie wojskowej, skąd razem z płk. Oliverem Northem [postacią nr 1 afery Iran-contras z lat 80.], dostarczał broń dla terrorystycznych operacji contras w Nikaragui. Przypomnę, że za udział w tej operacji USA zostały potępione przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i członków Rady Bezpieczeństwa. Potem Posada Carriles uczestniczył w innych akcjach terrorystycznych, wreszcie przyjechał do USA. Wenezuela domaga się jego ekstradycji - USA mają z tym krajem traktat o ekstradycji - ale do tej pory bez skutku. Sprawa jest w stanie zawieszenia, jednak nie zdziwię się, jeśli Posada Carriles wyląduje, tak samo jak jego kumpel Bosch, na Florydzie.
Weźmy jeszcze inny przypadek: Haiti, gdzie na początku lat 90. szalał potworny terror. Głównym jego siewcą był Emmanuel Constant, dowódca grup paramilitarnych kooperujących z CIA, odpowiedzialnych za zamordowanie około czterech tysięcy ludzi. Gdy do władzy powrócił Jean-Bertrand Aristide [wcześniej obalony w zamachu stanu], Constant zbiegł do USA i żyje spokojnie w Queens w Nowym Jorku. Haiti wielokrotnie prosiło o jego ekstradycję, ale USA wszelkie prośby po prostu ignorowało.

Portret użytkownika Zofia

Manewry wojskowe, czy

Manewry wojskowe, czy ćwiczenia, nie ważne. Pytanie tylko czy ten pojazd z pierwszego zdjęcia jest zdolny do takich ćwiczeń, skoro prawie we wszystkich kołach brakuje mu powietrza? Daleko to oni nim chyba nie zajadą.

Portret użytkownika Zofia

Manewry wojskowe, czy

Manewry wojskowe, czy ćwiczenia, nie ważne. Pytanie tylko czy ten pojazd z pierwszego zdjęcia jest zdolny do takich ćwiczeń, skoro prawie we wszystkich kołach brakuje mu powietrza? Daleko to oni nim chyba nie zajadą.

Portret użytkownika Marcin2

Ben teraz do demokracja i

Ben teraz do demokracja i wolność słowa ale jak ktoś wspomina o USA w dobrych natywach to za chwilę zaczyna się krytyka Hipokryzją od was aż wieje,do tego nie jestem syjonista tylko realistą i nie uległem żadnej propagandzie tylko myśle trzeźwiej od ciebie. 
Skoro nie widzisz problemu swoich wypowiedzi t oalbo jesteś głupi albo nie zwracasz uwagi co pisze,otóż pisze o waszym zachowaniu a to,że teraz wyjeżdzasz Polskością to tylko się wymigujesz od odpowiedzi. 
Jestem obywatelem Polski jestem za USA nie za Rosją tak więc jeśli wychwalacie tak wolność słowa to WARA od moich poglądów. 
Strasze ich pozwem bo który Administrator czy moderator pozwala by tu użytkownicy zachowywali się tak niedorzecznie i do tego naruszali prawo Polskie. 
i widziałem Admina na czacie to kieruje do ciebie panie Adminie jeśli pan do "Donata" był taki wyrywny i pokazywał mu to http://nie-spamuj.eu/prawo.html to niech teraz pan się zajmie użytkownikami takimi jak Angelus,Ben,Zenek,Achilles i inni co piszą o żydach lub o innych ludziach w taki sposób jak oni w przeciwnym razie wyląduje pan jak i ten portal na wokandzie w sądzie. 
Pozdrowienia Marcin

Portret użytkownika Zenek :)

Kolejny Pawko Morozow,

Kolejny Pawko Morozow, kolejna capiąca pejsami gnida na ciele Polski ajwajująca o swoim "partiotyźmmie" do autochtonów....

Żydzi byli i są ZAKAŁĄ świata i to żydom dano PRZYKAZANIA by powstrzymali się ze swoimi wynaturzeniami i to żydów ostrzegano w Apokalipsie że jak będą nadal kontynuować te swoje "religijne" obłąkanie to wyginą i to żydów niedługo ich wyczekiwany mashiach wytłucze w 300%, razem z filo-gnidami plugawiącymi jezyk polski, boski język jak ty "morozow"...

Boli cię dupa od postów na ZnZ to leć ratować swoich tęczowych braci żydów właśnie rezających noworosyjskich podludzi dla urojeń z tory i talmudu .... bo dostają wpier*** od chłopów i robotników bez wojskowego przeszkolenia.... i nie będzie judeopoloniu czy też 4 rzeszy semitów jak przegrają i gdzie wtedy będziesz spieprzać zakłamany chłoptasiu .....
 

Portret użytkownika ben

sz.P .Marcinie czy tak myśli

sz.P .Marcinie czy tak myśli Polak ciekawe co myślą żołnierze  ?!twoja wypowiedź.
Możecie mówic se co chcecie ale jak narazie USA to jedyny kraj który dotrzymuje paktu bynajmniej chronią naszych granic bo nasze JE**NE wojsko za przeproszeniem nie umie bronić swojej ziemi dlatego daje tu obce Wojska.
Jesteś z tej wypowiedzi dumny?

Strony

Skomentuj