Na Węgrzech z powodu napływu uchodźców armia ogłosiła mobilizację rezerwistów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władze węgierskie rozpoczęły częściową mobilizację rezerwistów sił zbrojnych. Jak podaje agencji prasowa MTI, wydano już odpowiedni rozkaz Szefa Sztabu Generalnego węgierskich sił zbrojnych.

 

Węgry od 14 września praktycznie zamknęły swoje granice i zaostrzyły znacznie kary za nielegalne wkraczanie na teren Węgier. Premier Węgier Viktor Orban oświadczył wprost, że mają tysiące miejsc w więzieniach. Ochrona granic stałą się ostatnio bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ Węgry zostały zalane dziesiątkami tysięcy uchodźców.

 

Po wdrożeniu nowego prawa napływ imigrantów z Serbii gwałtownie spadł. Tak zwani "uchodźcy" zmienili szlak na Chorwację gdzie w ciągu ostatnich trzech dni przymaszerowało ponad 15 tysięcy wyznawców Islamu. Tłum składający się w większości z młodych mężczyzn przyrastał tak bardzo, że władze tego kraju ogłosiły, że nie umieją już sobie poradzić z napływem uchodźców.

 

Doszło też do incydentu gdy Chorwaci postanowili podrzucić 4000 uchodźców wysyłając ich na teren Węgier w asyście 40 uzbrojonych policjantów. Węgierskie służby zatrzymały pociąg i aresztowały policjantów z Chorwacji uprzednio ich rozbrajając. MSZ Węgier zdecydowanie zaprotestował przeciwko takim operacjom.

 

Powołanie dodatkowych żołnierzy świadczy o tym, że Węgrzy bardzo poważnie traktują zaistniałą sytuacją. Według węgierskiego Ministerstwa Obrony, planowane jest rozmieszczenie rezerwistów w jednostkach wojskowych, gdzie będą pełnić obowiązki regularnej armii, która z kolei jest teraz stale zaangażowana w ochronę granic państwa.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lh

Wojna jest nieunikniona i to

Wojna jest nieunikniona i to nie z powodu imigrantów. Oni tylko są narzędziem. Kluczowa rozgrywka to USA - Rosja. USA rozpętało islamski chaos by osłabić południe Rosji by zatrzymać jej marsz na Arktykę. A Polacy jak zwykle dają się robić w jajo poderwani swymi ksenofobicznymi emocjami. Brak rozumu i tyle. Rozpętując taką histerię tylko osłabiamy naszą pozycję. Trzeba racjonalnie wskazywać winnych a nie dawać się ogłupiać. Ale to normalne. Rodacy od wieków dają się manipulować przez swe przywiązanie do emocjonalnych zrywów.

Portret użytkownika zaduma

"Tysiące miejsc w

"Tysiące miejsc w więzieniach" to trochę malo na te 35 milionów, które widział Orban na horyzoncie (oczyma wyobraźni). Jak trzeba będzie dać tym tysiącom koce i kartofle z Węgrów ujdzie powietrze, bo nie tędy droga. Tych ludzi należy wsadzić we wszystkie dostępne środki transportu i wysłać do Niemiec, bo to niemiecki system emerytalny mają oni ratować.

Skomentuj