Węgry zerwą intratny dla Szwecji kontrakt z powodu haniebnego ataku szwedzkich polityków na Viktora Orbana

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Węgry są gotowe do rozwiązania umowy z koncernem Saab po ataku szwedzkich polityków na Viktora Orbana.

 

Węgry rozważają zerwanie umowy najmu czternastu samolotów Jas 39 Gripen i zastąpienie ich amerykańskimi F-35. Powodem tej decyzji, która może kosztować Szwecję wiele miliardów koron i tysiące miejsc pracy, są powtarzające się ataki szwedzkiego rządu na władze Węgier w imię tzw. poprawności politycznej. Węgrom zarzuca się brak wielokulturowości i dyskryminacje feministek.

 

Niedawno minister zabezpieczenia społecznego Annika Strandhäll porównała węgierskiego premiera Viktora Orbána do Adolfa Hitlera, ponieważ uznała, że polityka prorodzinna rządu węgierskiego, która zapewnia ulgi podatkowe i dotacje rodzinom wielodzietnym, to czysto rasowy nazizm. Według Strandhäll polityka węgierska może prowadzić do narodzin bardziej „prawdziwych” białych dzieci, zamiast zastępować ludność imigrantami z trzeciego świata.

 

Po tym incydencie węgierski rząd wezwał szwedzkiego ambasadora Niclasa Trouva w Budapeszcie, aby zaprotestować przeciwko oskarżeniom szwedzkich władz.

 

W związku z tym Węgrzy rozważają zastąpienie umowy o wartości 1 miliarda dolarów ze Szwedami umową partnerską z amerykańskim Lockheed Martinem. Wybór padł na najnowsze F-16 lub samoloty piątej generacji F-35. Przyszłość dla Gripena (Saab Group) wygląda więc nieciekawie. Szwedzi strzelili sobie w kolano.

 

W ataki przeciwko Węgrom angażuje się także szwedzka opozycja. W lutym Ulf Kristersson podjął inicjatywę wykluczenia węgierskiej partii rządowej Fidesz z grupy PPE Partii Konserwatywnej UE, ponieważ rząd węgierski skrytykował finansową działalność imigranta miliardera George'a Sorosa w Europie. Jako powód Kristersson stwierdził, że Soros jest Żydem i dlatego krytykuje go „antysemicki półgłówek”.

 

Dokładnie, ile miejsc pracy zostanie utraconych, jeśli Węgry zrezygnują ze współpracy JAS, nikt nie jest w stanie określić. W każdym razie jasne jest, że rachunek dla podatników wyniesie wiele miliardów koron.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

I bardzo dobrze zrobią bo

I bardzo dobrze zrobią bo potencjalnego klienta trzeba szanować a nie obrażać ! Wszystkie kraje antyimigranckie powinny tak postąpić i nie kupować towarów od tych co niszczą europejską cywilizację . 

Portret użytkownika 3plabc

Węgrzy też chcą zacząć robić

Węgrzy też chcą zacząć robić Ameryce "la*kę". Tak obserwując poczynania polskiego rządu przypomniałem sobie chwilę szczerości Radka Sikorskiego. Wtedy nasz rząd robił USA "las..." obecny nasz rząd to bierze już z d... do papy i jeszcze przyjeżdżają z własną wazeliną... hehehe.

Strony

Skomentuj