Węgry zerwą intratny dla Szwecji kontrakt z powodu haniebnego ataku szwedzkich polityków na Viktora Orbana

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Węgry są gotowe do rozwiązania umowy z koncernem Saab po ataku szwedzkich polityków na Viktora Orbana.

 

Węgry rozważają zerwanie umowy najmu czternastu samolotów Jas 39 Gripen i zastąpienie ich amerykańskimi F-35. Powodem tej decyzji, która może kosztować Szwecję wiele miliardów koron i tysiące miejsc pracy, są powtarzające się ataki szwedzkiego rządu na władze Węgier w imię tzw. poprawności politycznej. Węgrom zarzuca się brak wielokulturowości i dyskryminacje feministek.

 

Niedawno minister zabezpieczenia społecznego Annika Strandhäll porównała węgierskiego premiera Viktora Orbána do Adolfa Hitlera, ponieważ uznała, że polityka prorodzinna rządu węgierskiego, która zapewnia ulgi podatkowe i dotacje rodzinom wielodzietnym, to czysto rasowy nazizm. Według Strandhäll polityka węgierska może prowadzić do narodzin bardziej „prawdziwych” białych dzieci, zamiast zastępować ludność imigrantami z trzeciego świata.

 

Po tym incydencie węgierski rząd wezwał szwedzkiego ambasadora Niclasa Trouva w Budapeszcie, aby zaprotestować przeciwko oskarżeniom szwedzkich władz.

 

W związku z tym Węgrzy rozważają zastąpienie umowy o wartości 1 miliarda dolarów ze Szwedami umową partnerską z amerykańskim Lockheed Martinem. Wybór padł na najnowsze F-16 lub samoloty piątej generacji F-35. Przyszłość dla Gripena (Saab Group) wygląda więc nieciekawie. Szwedzi strzelili sobie w kolano.

 

W ataki przeciwko Węgrom angażuje się także szwedzka opozycja. W lutym Ulf Kristersson podjął inicjatywę wykluczenia węgierskiej partii rządowej Fidesz z grupy PPE Partii Konserwatywnej UE, ponieważ rząd węgierski skrytykował finansową działalność imigranta miliardera George'a Sorosa w Europie. Jako powód Kristersson stwierdził, że Soros jest Żydem i dlatego krytykuje go „antysemicki półgłówek”.

 

Dokładnie, ile miejsc pracy zostanie utraconych, jeśli Węgry zrezygnują ze współpracy JAS, nikt nie jest w stanie określić. W każdym razie jasne jest, że rachunek dla podatników wyniesie wiele miliardów koron.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

I bardzo dobrze zrobią bo

I bardzo dobrze zrobią bo potencjalnego klienta trzeba szanować a nie obrażać ! Wszystkie kraje antyimigranckie powinny tak postąpić i nie kupować towarów od tych co niszczą europejską cywilizację . 

Portret użytkownika 3plabc

Węgrzy też chcą zacząć robić

Węgrzy też chcą zacząć robić Ameryce "la*kę". Tak obserwując poczynania polskiego rządu przypomniałem sobie chwilę szczerości Radka Sikorskiego. Wtedy nasz rząd robił USA "las..." obecny nasz rząd to bierze już z d... do papy i jeszcze przyjeżdżają z własną wazeliną... hehehe.

Portret użytkownika inzynier magister

Polacy powinni sięzjednoczyć

Polacy powinni sięzjednoczyć i przepęedzić rewolucjonistów bilderbergowych i iluminackich ! Musimy powołać zespół do wyszukiwania i delegalizacji masonerii jako niebezpiecznej organizacji terorystycznej ! Należy też wzmocnić modlitwę do Maryi Dziewicy i do Ducha Świętego, ale i do Chrystusa Mesjasza i Zbawiciela !

„Koszty uprawnień do emisji dwutlenku węgla uderzyły mocno w wyniki państwowych koncernów energetycznych. Największy z nich PGE, mimo dużego wzrostu przychodów zarabia o jedną trzecią mniej niż rok temu” – informuje money.pl.„Ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla w pierwszym kwartale 2019 roku były o 115 proc. wyższe w porównaniu do analogicznego okresu roku bazowego” – poinformowała w zaprezentowanym w środę raporcie kwartalnym Polska Grupa Energetyczna. Z dokumentu wynika, że koszty związane z emisją CO2 tylko w przeanalizowanym okresie wyniosły… 976 mln zł!W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 roku PGE wyemitowała 16,54 mln ton dwutlenku węgla. Biorąc pod uwagę, że na cały bieżący rok spółka otrzymała tylko milion ton tzw. bezpłatnych uprawnień, oznacza to, że za emisję ponad 15,5 mln ton CO2 PGE musiała zapłacić. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ na cały 2018 rok przyznano jej… 14 mln ton darmowych uprawnień, co pozwoliło jej zaoszczędzić ponad 900 mln zł z samego tytułu emisji CO2.Emisja CO2 to bardzo droga impreza. Obecnie jej ceny oscylują na poziomie ponad 25 euro za tonę. Oznacza to, że przy utrzymaniu dotychczasowego poziomu emisji koszty z nią związane będą wynosić kwartalnie ponad 1,5 miliarda złotych!"

PiSowcy nic nie poradzą, będą musieli pokryjomu zabrać wszystkim 500+ i jarkowe bo podrożeje prąd ! 

Azari:"Konfederacja i Kukiz'15 to ruchy antysemickie", Z. Klepacka atakowana przez Szyca! Przegląd M

https://www.youtube.com/watch?v=5YuBNGWeDE4

S. Michalkiewicz: Wiem jakie alibi przygotowuje PiS w sprawie 447!

https://www.youtube.com/watch?v=OmiLf2t_Kcs

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Kangur ja go nie bronię ,bo

Kangur ja go nie bronię ,bo on sobie po pierwsze reklamę robił a pewnie w dupie miał osoby które bronił ,ale z tego co wiem ta konferencja była robiona z powodu gwałtów na komisariatach policji.Palikot tłumaczył że jak nie zrobi czegoś szokującego to nikt na to nie zwróci uwagi.Z tego co wiem dzięki tej pokazówie faktycznie jacyś policjanci zostali potem skazani za gwałty.To było wiele lat temu ,sprawy nie śledziłem, ale zdaję się że tak Palikot tłumaczył sens tego zachowania.Czasem mam wrażenie że faktycznie jedyną metodą w tym społeczeństwie by zwrócić na siebie uwagę i móc powiedzieć coś mądrego tak by każdy to usłyszał, to najpierw zrobić z siebie totalnego błazna.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj