Węgry wywalczyły sobie zwolnienie z przestrzegania pułapu cen rosyjskiej ropy

Kategorie: 

Źródło: tg

Węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjarto powiedział, że podczas negocjacji w Unii Europejskiej Węgry zostały zwolnione z obowiązku przestrzegania pułapu cenowego ustalonego dla rosyjskiej ropy.

 

„Podczas negocjacji w sprawie pułapu cen ropy walczyliśmy twardo o interesy Węgier i ostatecznie odnieśliśmy sukces. Węgry zostały uwolnione od pułapu cen ropy” – napisał Szijjarto na portalach społecznościowych.

 

Minister spraw zagranicznych zwrócił uwagę, że węgierskie władze były w stanie zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju. Jego zdaniem wprowadzenie pułapu cenowego na rosyjską ropę „najbardziej szkodzi europejskiej gospodarce".

 

Unia Europejska, kraje G7 i Australia uzgodniły maksymalną cenę dostaw ropy naftowej z Rosji na morzu na poziomie 60 USD za baryłkę. Sankcje wchodzą w życie 5 grudnia. Następnie cena maksymalna będzie regularnie weryfikowana. Rosyjskie władze oświadczyły, że nie będą dostarczać ropy na warunkach ceny maksymalnej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Teraz barylka jest tańsza niż

Teraz barylka jest tańsza niż w marcu 2022 a cena x 2 bo VAT 8% - to danina "dobrowolnie" narzucona na Polaków i całą łunię oprócz Węgier na utrzymanie biznespalnu brytolsko -usrańskiego NA UKRAINIE - poprawnie po Polsku. Ale od stycznia VAT 23% bo kasiora NA UKRAINĘ musi się znaleźć z dochodów pokojowych Polaków. Co wybierasz - sponsorowanie czy spokój ?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika b@ron

cyt..."Co wybierasz -

cyt..."Co wybierasz - sponsorowanie czy spokój ?" ... co masz na myśli? bo przecież twoim tokiem rozumowania Węgry nie sponsorują Ukrainy, a jest u nich większy spokój niż u nas ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Endymion

zapętlił się nam Kolega i

zapętlił się nam Kolega i goni własny ogon, a dobrze rokował..Węgry dobrze żyją z Rosją w przeciwieństwie do Polski. Pozwolenie na obejście emebarga przez Węgry jest moim zdaniem swoistym wyłomem, z którego skorzystają Niemcy i Francja. Co to są Węgry? 4x mniej ludny kraj od Polski, a ma wiecej do powiedzenia w Jewrunii od Polski? W przypadki na tym szczeblu decyzyjności nie wierzę..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj