Węgry przywracają legalizację sowieckich i nazistowskich symboli

Kategorie: 

youtube.com

Węgierski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że należy obalić prawo zakazujące użycia symboli nazistowskich i komunistycznych.
 
Sędziowie uznali, że wcześniejsza ustawa ogranicza wolność słowa, zbyt szeroko interpretuje znaczenie swastyki, sierpa i młota, czerwonej gwiazdy i innych znaków. Ustawodawca zaproponował zmianę tekstu dokumentu, donosi Euronews.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ridd

Tez ogladalem te filmy jak to

Tez ogladalem te filmy jak to hitler zapozyczyl sobie swastyke, lecz swastyka 3rzeszy jest inna
"W odróżnieniu jednak od tradycyjnej swastyki, rysowanej jako krzyż prosty, swastyka hitlerowska rysowana była zazwyczaj ukośnie, obrócona o 45°. Miała ona ramiona zagięte w prawo, długości równej ramionom krzyża. Skojarzona ze zbrodniami niemieckiego systemu nazistowskiego, swastyka obecnie uważana jest za symbol nazistowski i konkretnie jako taki (w stylistyce używanej przez nazistów) jest prawnie zabroniona w wielu krajach"

Ps. Tez jestem przeciwny stosowaniu swastyk, Ci ludzie ktorym faszysci wyrzadzili tak wielka krzywde jeszcze zyja, ale wiekszosc dzieci tego nie zrozumie. Jak dorosniecie zmieni wam sie punkt widzenia,(szkoda ze nie wszystkim) nie bedzie sie chcialo imprez, alkoholu, narkotykow, wtedy to zrozumiecie.

Portret użytkownika Ja

To trochę paranoja brać pod

To trochę paranoja brać pod uwage czy jest obrócona o taki czy o inny kąt, czy jest prawo czy lewoskrętna, itp. Wystarczy że obserwator jest inaczej ustawiony albo gdy np. tusz przebija kartkę i ktoś spojrzy na symbol od drugiej strony to co odrazu ma wróżych wszystko co najgorsze? :]  Sedno sprawy tkwi w tym skąd wywodzi się owy symbol i czego dotyczył. Swastyka nie jest symbolem nazistowskim tylko została przywłaszczona przez nich, równie dobrze mogli sobie wybrać krzyż celtycki albo maltański!? lub inny symbol używany wczesniej przez inne nacje, ehhh.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika hopsiup

No właśnie, a niedługo

No właśnie, a niedługo wejdzie pewnie penalizacja "mowy nienawiści" i będą se mogli mówić co chcą, kiedy chcą i jak chcą... w wychodku. Pod warunkiem, że ściany będą grube, nie będzie mikrofonów i kamer i przede wszyskim nie będzie osób towarzyszących. Lol

Portret użytkownika Izzo

W Polandii to nie przejdzie

W Polandii to nie przejdzie bo tu są za ciasne umysły. Wolność polega na używaniu nawet fiuta na banderze swojego jachtu i nikt nam tego zakazać nie może. Co do komunistów to w Czechach jest nawet partia komunistyczna i moze startować w wyborach. Ale tam i marihuana jest częściowo legalna, niektóre partie są legalne a Watykan może sobie pogwizdać.
Ciekawe czy w naszym Lechistanie partia piratów mogłaby w wyborach używać symbolu czaszki? Przecież to mogłoby się skojarzyć z "cywilizacją śmierci".
Jakość państwa nie określamy na podstawie używanych w nich symboli ale na podstawie idiotów zasiadających w parlamencie, a takich u nas jest jak mrówków.
Mimi że jestem przeciwny nazizmowi to jaestm za tym aby pozwolić neonazistom głosić swoje poglądy legalnie. Co innego głoszenie poglądów a co innego zbrojne lub siłowe narzucanie swoich racji.

Portret użytkownika Ja

Prawidłowo, przecież te

Prawidłowo, przecież te symbole "zwłaszcza sfastyka" zostały przywłaszczone przez tych totalitarncyh "władców" i zbestrzeszczone, które nota bene miały ich ochraniać. Ta symbolika jest jak najbardziej pozytywna jednak wielu tego nie rozumie i nie chce zrozumieć, dodam że ma ona związek z naszą daleką przeszłością "słowiańskie pochodzenie" i z historią oraz wierzeniami.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Roni Tornado

Swastyka jest bardzo starym

Swastyka jest bardzo starym symbolem, różne warianty jej wizerunku znajdajują się w różnych kulturach. Swastyka to symbol słoneczny i promieniuje ona pozytywną energią. Jest to również graficzne przedstawienie wirującej energii.

Strony

Skomentuj