Węgierski poseł oskarżony o antysemityzm za zdjęcie martwej świni z napisem „Soros"

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

„Zdjęcie, które pan Pocs zdecydował się opublikować, wpisuje się w długą i mroczną tradycję wyobraźni antysemickiej sięgającą średniowiecza" – tłumaczy przedstawiciel  Fundacji Sorosa.

 

Orban, który odrzucił unijną wizję liberalnej demokracji, sprawił, że Soros był częstą ofiarą kampanii politycznych Getty. Węgierski poseł opublikował zdjęcie martwej świni na Facebooku z napisem „O Volt A Soros", co niektórzy krytycy odnoszą do miliardera George'a Sorosa.

 

Janos Pocs, prawodawca z partii rządzącej węgierskiego premiera Viktora Orbana, powiedział, że zdjęcie zostało mu przesłane przez kogoś z jego okręgu wyborczego. Obrazek przedstawia grupę ludzi pozujących obok ubitej świni z napisem „O volt a Soros" na zwęglonej skórze zwierzęcia. Fraza może być przetłumaczona jako „był następny w kolejce" lub „to był Soros".

 

„Jedna świnia mniej. Bon appetit!” - napisał Pocs na Facebooku w piątek. Od tego czasu zaprzecza, że istnieje jakikolwiek związek między Sorosem, który jest czołowym donatorem demokratycznym, a grawerunkiem świni. Na stronie 444.hu napisano, że te dwie rzeczy są ze sobą całkowicie niepowiązane. Open Society Foundation, międzynarodowa organizacja założona przez Sorosa, która stara się promować demokrację, potępiła „szokujące" zdjęcie i argumentowała, że gra na antysemickich nastrojach.

„Jest to szokujący atak na George'a Sorosa przez członka Fideszu i węgierskiego parlamentu" – napisał przedstawiciel fundacji w oświadczeniu wysłanym do The Independent. „Zdjęcie, które pan Pocs zdecydował się opublikować, wpisuje się w długą i mroczną tradycję wyobraźni antysemickiej sięgającej średniowiecza. To kolejny przykład oficjalnie przyjętego antysemityzmu na Węgrzech Viktora Orbana "- dodał.

Urodzony w Budapeszcie w 1930 roku George Soros uniknął Holokaustu ukrywając swoją żydowską tożsamość podczas okupacji hitlerowskiej na Węgrzech. Do dziś George'a Sorosa poznaczył rzekomo dla Węgrów od roku 1984 około 350 milionów euro, co „obejmuje stypendia, finansowanie usług opieki zdrowotnej i humanitarnej”.

 

Soros wyemigrował do Anglii w 1947 r. Filantrop jest od dawna krytykiem prawicowego rządu Orbana i od dawna jest prekursorem grup promujących wartości liberalne, demokratyczne i „otwarty dialog” w Europie Wschodniej. George Soros oskarża węgierski rząd o „bezpośrednie kłamstwa”. Orban, który odrzucił unijną wizję liberalnej demokracji, sprawił, że Soros jest częstym odniesieniem wszelkich kampanii politycznych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika rtty4

Najwyraźniej antysemitami są

Najwyraźniej antysemitami są ci oskarżyciele, bo na jakiej podstawie skojarzyli świnię z żydami?
Ani nie jest podobna do żyda, ani nie zgadza się liczba (antysemityzm - ogólne nielubienie żydów, czyli występujących w większej ilości) bo świnia jest jedna.
A tak w ogóle to chujowym pomysłem jest tak potraktować zwierzę i to bez potrzeby - można było nawet narysować.

Portret użytkownika Polak patriota

Soros......Bydlę (nie

Soros......Bydlę (nie obrażając bydla mlecznego)  Ścierwo nad ścierwami.Chazarski pomiot.Mogę tak w nieskończoność,gdyż moja nienawiść do chazarów jest tak samo nieskończona,jak ich w stosunku do nas...ludzi!

Portret użytkownika Kimbur

Jeśli napis brzmiałby: "To

Jeśli napis brzmiałby: "To był Kowalski", czy również byłby to czyn antysemicki? Czy społeczeństwo europejskie ma byc tak zastraszone, żeby każdy z nas musiał chodzić z hasłem wypisanym "Niech żyją Żydzi - wszystkiego najlepszego!"?!

Portret użytkownika euklides

Nie można zasłaniać się

Nie można zasłaniać się antysemityzmem przy każdej możliwej okazji. Atak wymierzony jest konkretnie w Sorosa, jakiejkoliwek nacji by nie był. Część nazistów żydowskiego pochodzenia mogła by śmiało powiedzieć, że oskarżanie ich o Holokaust to antysemityzm.

Strony

Skomentuj