Węgiel może okazać się niepotrzebnym surowcem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Węgiel może okazać się zbędnym surowcem w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Eksperci przewidują, że w nadchodzącym roku czeka nas najwyższy w historii spadek produkcji energii elektrycznej z węgla. Najnowsze raporty wskazują na to, że redukcja będzie większa niż produkcja energii węglowej w całych Niemczech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Projekt zakłada redukcję o 3%, co daje łącznie 300 terawatogodzin. Raport, który stworzyli trzej eksperci od energii elektrycznej obejmuje produkcję sektora energetycznego na całym świecie. Ten rekordowy spadek może spowodować również zmniejszenie emisji dwutlenku węgla na całym świecie.

Węgiel jest podstawą produkcji energii elektrycznej od ponad stu lat. Jak pokazuje raport, kraje rozwinięte coraz bardziej ograniczają zużycie węgla, co może sygnalizować początek końca przemysłu węglowego.

Bob Ward, dyrektor w Grantham Research Institute oraz specjalista do spraw klimatu i środowiska w London School of Economics powiedział: „Spalanie węgla nie ma już sensu w wielu częściach świata, gdzie wytwarzanie energii elektrycznej z gazu ziemnego i odnawialnych źródeł jest po prostu tańsze.”

Ward ostrzegł jednak, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy globalny spadek zużycia węgla w 2019 r. definitywnie oznacza koniec gospodarki węglowej.

 

Raport sugeruje, że przyczyny spadku produkcji węglowej są różne w poszczególnych krajach, ale obejmują zwiększone wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz energii jądrowej i gazu, a także zmniejszone zapotrzebowanie na energię elektryczną.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Iza

Mieszkam w Australii, kraju,

Mieszkam w Australii, kraju, który 80% energii może pozyskiwać z wiatru i słońca, tymczasem 80% pozyskuje z węgla. Ma większą emisję CO2 niż Polska (!) i jest BARDZO proekologiczny. Dodam, że otwierają nowe kopalnie. Tyle w temacie hipokryzji ekoterrorystów...

Portret użytkownika Djktos

Chyba redaktorka spadla z

Chyba redaktorka spadla z konia, ze zuzycie elektrycznosci spadnie.

Auta elektryczne, roboty, drony ,AGD z Chin, milardy akumulatorow do naladowania 

lodowki w kazdym domu, piece elektryczne, klimatyzatory

sztuczna ineligencja na komputerach kwantowych

I maszyny do podtrzymywania ZYCIA

I rosnoca stale populacja 

predzej spadnie Armageddon, niz zuzycie elektrycznosci.

Portret użytkownika Normin

"Węgiel może okazać się

"Węgiel może okazać się niepotrzebnym" - oczywiście dla nas... nooo... bo nazistom to on bardzo pożadanym jest... szczególnie za symboliczną złotówkę... albo jako odszkodowania fojenne!!!

Na fSZEKLI wypadek lepiej jak ten wpis zostanie łusunięte... bo jak na$$isty się dowiedzą że któś przejrzał ich plany to będą straaasznie wyQQQRfieni... ojojoj...

N

Portret użytkownika marcinkrtys

Węgiel jest niezastąpiony

Węgiel jest niezastąpiony surowcem grzewczym nadchodzi mala epoka lodowcowa I koszty ogrzewania będą miały istotnie znaczenie i CO2 będzie potrzebny w atmosferze by zatrzymać odpływ ciepła w kosmos 

Skomentuj