Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną

Kategorie: 

love2asl.com

Większość wegetarian na całym świecie będzie w szoku, ponieważ eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznali ich, jako umysłowo chorych. Przedstawiciele ruchów propagujących humanitaryzm względem zwierząt i zdrowy styl życia według nich powinni znaleźć się na liście pacjentów szpitali psychiatrycznych.

 

Wegetarianie od dawna znajdują się pod ostrzałem ludzi, którym trudno uwierzyć w coś takiego jak skuteczne i bezbolesne istnienie przy rezygnacji z jedzenia mięsa.  Wiele "Zwierząt pastwiskowych", jak określają ich pejoratywnie amatorzy kebabów i steków jest wręcz zmuszonych ukrywać swoje kulinarne upodobania, aby uniknąć prześladowania i kpin ze strony innych osób. 

 

Jako główny argument stosowany przez przeciwników wegetarianizmu zazwyczaj stwierdza się, że zdrowe przetrwanie bez produktów zwierzęcych nie jest możliwe, że człowiek jest z natury drapieżnikiem, a tysiące krów i świń ubitych na mięso codziennie jest wynikiem doboru naturalnego.

 

W odpowiedzi, zwolennicy "diety humanitarnej" wyprodukowali setki książek i filmów, w których wyjaśniają, w jaki sposób można uzyskać wszystkie witaminy z owoców i warzyw, porównując rzeźnie do hitlerowskich obozów zagłady.  Bądź co bądź w wyniku ostatnich deklaracji WHO wegetariańska społeczność międzynarodowa poniosła kolejny cios.

 

I nie jest to tylko złośliwą emanacją małostkowości i konserwatyzmu autorytetów ze Światowej Organizacji Zdrowia.  Niedawno pod auspicjami WHO odbyło się seminarium, na którym wydano rozszerzoną listę chorób, które należy zwalczać przez psychiatrę.  Wegetarianizm i surowa dieta znalazły się w towarzystwie innych dolegliwości psychicznych, które mieszczą się w definicji "przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe".

 

Zwolennicy ścisłej diety bywają klasyfikowani, jako osoby nieodpowiedzialne.  Powodem tego było niedawne zdarzenie w hiszpańskiej Maladze, gdzie w jednej z lokalnych rodzin właśnie purystyczne zwyczaje żywieniowe doprowadziły ich dzieci do stanu śpiączki. Zakazano im jedzenia mięsa i produktów, które zostały poddane obróbce termicznej, czyli gotowanych, smażonych, grillowanych i innych.  Dzieci uratowali sąsiedzi, którzy na czas wezwali lekarza i policję.  Niekompetentni dorośli "wegetarianie" zostali wysłani do szpitala psychiatrycznego.

 

Opublikowany przez WHO dokument wywołał burzę protestów wśród wegetarian na całym świecie.  Napisali wiele listów do organizacji, która potwierdziła, że ​​dobrze przygotowana dieta warzywna nie jest zła, po prostu nie można na siłę narzucać swojego punktu widzenia innym, powodując na przykład, żeby dzieci musiały zrezygnować z mięsa.

 

Dla pocieszenia wegetarian warto przypomnieć, że WHO już kiedyś w wyniku głosowania ustaliło, że homoseksualizm nie jest chorobą więc skoro można coś takiego stwierdzić podnosząc rękę to można też stwierdzić, że sposób żywienia jest zaburzeniem psychicznym. Cóż, postęp w akcji.

 

Uaktualnienie: 30-03-2012

 

W dniu dzisiejszym Redakcja Portalu otrzymała pismo w sprawie stanowiska WHO w poruszanej powyżej kwestii. Ze sprostowaniem można się zapoznać tutaj

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sprostowanie-who-dementuje-ze-wegetarianizm-choroba-psychiczna

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Kasia Skotnicka

Artykuł ciekawy ale niestety

Artykuł ciekawy ale niestety nie zgadzam się do końca. Ja jestem wegetarianką od ponad 12 lat i nie czuję, żeby dolegiwały mi jakieś problemy psychiczne Smile Moim zdaniem trochę przesadzone i dziwię się, że światowa organizacja zdrowia wyadała taką opinie.

Portret użytkownika EmpatJA

Ciekawe iLE KASY ZAPŁACIŁO

Ciekawe iLE KASY ZAPŁACIŁO LOBBY  MIĘSNE ZA WYDANIE TAKIEJ kuriozalnej OPNII?  TO PRZYPOMINA STALINOWSKI SYSTEM  WARTOSCI KIEDY DO PSYCHIUSZKI WSADZANO TYCH KTÓRZY MIELI ODWAGĘ CZUĆ i MYSLEĆ inaczej i byli niewygodni dla bezdusznych ludzi,  którzy żyli z mordowania innych. Tu rzecz dotyczy osób niewygodnych dla lobby miesnego, mordującego zwierzeta, co przekłada sie na ich miliardy zysku.  Historia lubi sie powtarzać, bo taki niezmiennie okrutny jest człowiek, 

Portret użytkownika Johnny4

Hm. Bawi mnie to strasznie i

Hm. Bawi mnie to strasznie i wkurza jednoczenie. Co kogo obchodzi co ja jem i jakie sa moje preferencje zywieniowe (jem i bede jadl mieso). Jezeli, nie obchodzi ze ktos je trawe, warzywa, owoce czy cokolwiek, to dlaczego wlasnie Ci ludzie komentuja to co jem i jak jem. Kazdy ma prawo robic co mu pasuje, jesc co chce i jak chce. Bawi mnie to, ze tylko Veganie-Vegetarianie itp maja problem, ze inni jedza inne rzeczy niz oni. Ludzie, ogarnijcie sie. Bo niedlugo bedziecie wachac wlasne pierdy zamiast oddychac powietrzem, bo 'zdrowsze'.

Portret użytkownika miniu

Czasem sie zastanawiam

Czasem sie zastanawiam patrzac z punktu widzenia czysto zwierzecego jak jest zbudowany czlowiek, mam tu na mysli zeby. My nie mamy typowych zebow jak miesozercy (chyba ze jest to efekt ewolucji) - porownujac nas do malp gdzie one maja kly a my nie mamy. Czy jest to mozliwe ze z zalozenia czlowiek nie byl miesozerca ale do tego przystosowal?

Portret użytkownika bartq

Kocham ten moment kiedy

Kocham ten moment kiedy rozmawiam z zapalonym wegetarianem lub z podpalonym weganem i patrzę na jego buty ze skóry i jednocześnie pytam z czego wykonany jest pasek jej/jego spoadni pomijam już torebkę i inne dodatki :D. Cyrk na kółkach kompletnie nie kumam tego ich rzekazu!!

Portret użytkownika nuh8

pod względem biologicznym

pod względem biologicznym homoseksualizm no jest zaburzeniem bo nie prowadzi do rozprzestrzeniania się genów (w sposób stricte naturalny of course), w takim rozumieniu who popełniło naukwy błąd zmieniając oficjalne stanowisko bądź co bądź pod wpływem opinii masowej ;s a tekst strasznie stronniczy, osobiścnie nie popieram żadnej diety wegetariańskiej tradycyjnie argumentowanej cierpieniem zwierząt bo już dawno temu udowodniono, że rośliny też mają uczucia :'3. prędzej, że mnie faszerowane chemikaliami itp. to ok, ale no ehem :''3

Portret użytkownika xyzzz1

Widzę taki z Ciebie biolog

Widzę taki z Ciebie biolog/genetyk jak z koziej dupy trąba. Nie wszystko co istnieje na ziemi ma się rozmnażać. Tak jesteśmy stworzeni, że na ziemi jest podział według, którego wszystko żyje swoim życiem i tak po prostu ma być. Nie tylko ludzie są homoseksualni, zwierzęta również - co wiecej - gatunki te  żyją do dziś od setek lat. A geny się nie rozprzestrzeniają, więc nie pisz takich bzdur. 
I nie jedzenie mięsa nie jest niczym wielkim, zamienniki witamin, które w nim są można znaleźć w wielu innych produktach. A wraz z jedzeniem mięsa idą za tym nieciekawe choroby - cholesterol, miażdżyca i wiele innych. A skoro z Ciebie taki drapieżnik pochodzący od wilka, to idź na polowanie a nie do sklepu, a z tego co wiem to małpy od których rzekomo pochodzimy mięsa nie jedzą ;-) 

Portret użytkownika iksigrekzet

W większości chodzi tutaj o

W większości chodzi tutaj o żelazo, białko i jeszcze kilka innych, a nie o same witaminy. Brak mięsa w diecie może doprowadzić do anemii, a białka zwierzęce są duuużo lepiej przyswajalne niż te roślinne. A twój drugi argument jest już zupełnie z dupy wyciągnięty, bo nie wiem czy wiesz, ale w społeczeństwie, w którym żyjemy, mamy swoje role i nie każdy, żeby jeść mięso, musi na nie zapolować. A propos porównywania nas do małp, to no właśnie... To my jesteśmy od nich doskonalsi, więc może dlatego wynika różnica jedzenia mięsa?:)

Strony

Skomentuj