Weganie życzą "raka" brytyjskiemu rzeźnikowi i jego rodzinie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jak podaje dziennik Metro, na drzewiach sklepu rzeźnika z Wielkiej Brytanii naklejono plakaty, których przekaz, w porównaniu do sprzedawanego tam mięsa, był wyjątkowo niesmaczny. Weganie życzyli "raka" całej jego rodzinie oraz "smażenia się w piekle". 

35-letni rzeźnik, Nick Rapps, przyznał, że stara się nie przejmować demonstracjami obronców zwierząt, którzy zostawili obraźliwe plakaty przed jego zakładem w miejscowości Frampton Cotterell w hrabstwie South Gloucestershire. Mężczyzna nie zamierza pozwolić, by te paskudne wiadomości go niepokoiły, ponieważ jak sam zaznacza, weganie "tego właśnie chcą". Brytyjczyk jasno dał do zrozumienia, że nie będzie odpowiadał taką samą agresją w stronę protestujących.

 Źródło: SWNS

Rapps, który prowadzi sklep od trzech lat przyznał, że ma "dość grubą skórę" i jest świadomy tego, że w jego branży trzeba się liczyć z krytyką. Mimo wszystko mężczyzna podkreśla, że życzenie komuś nowotwora to jednak już spora przesada, szczególnie biorąc pod uwagę, że nigdy nie miał nic przeciwko weganom, szanował ich styl życia i nie zmuszał nikogo do spożywania mięsa. Rzeźnik poczuł się dotknięty, ponieważ dwóch członków jego rodziny w młodym wieku faktycznie zmarło na raka:

Nie należy doszukiwać się u nich [wegan] żadnego procesu myślowego. Zwyczajnie napisali najbardziej obraźliwą rzecz, na jaką mogli wpaść, oczekując, że wywoła to określoną reakcję.

Towarzystwo Wegańskie otwarcie skrytykowało występek, podkreślając, że członkowie nie popierają obelg i zachęcają wegan do szerzenia bardziej pokojowego przesłania:

Weganizm opiera się na dobroci i współczuciu, więc każdy ekstremista nie jest przedstawicielem naszego ruchu. Nie uważamy takiego podejścia za skuteczny sposób promowania weganizmu jako stylu życia opartego na etyce.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

pachnie to zykłą prowokacją i

pachnie to zykłą prowokacją i napuszczaniem  jednych na drugich  starą metodą  dziel i rządz .. kto co je ,pije itp.itd..jest jego prywatną sprawą tak jak prywatną sprawą jest jego zdrowie duchowe cielesne i umysłowe. .takie mam zdanie

Portret użytkownika Ahimsa

A moze sam sobie te zyczenia

A moze sam sobie te zyczenia napisal? Tak jak pewna zydowka malowala swastyki na swoich drzwiach oskarzajac antysemitow, i tak jak pewien angielski wiwisektor wyslal sobie zyletki oraz podobne zyczenia oskarzajac o to obroncow praw zwierzat. Przyklady mozna mnozyc tysiackrotnie... Ktos, kto jest zdolny do mordowania zwierzat, jest zdolny do kazdego podlego czynu.

 

'Cokolwiek czlowiek uczyni zwierzeciu, uczyni to samo i drugiemu czlowiekowi' - Sokrates, i znowu, przyklady mozna mnozyc...

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj