Weganie mają lepsze wspomnienia niż mięsożercy

Kategorie: 

Źródło: tg

Oficjalny początek lata jest już tuż za rogiem i być może nie możesz doczekać się grilla z przyjaciółmi i rodziną,ale najnowsze badanie może zachęcić nas do wyboru burgerów wegetariańskich, halloumi i grillowanych krewetek zamiast zwykłych kiełbasek i burgerów wołowych.

 

Naukowcy z Birkbeck University odkryli, że dieta peskatarska, wegetariańska lub wegańska może poprawić twoją pamięć.

 

„Przestrzeganie diety opartej na roślinach, a nie na mięsie, poprawia krótkotrwałą pamięć werbalną” – powiedział Pinar Sengul, kierownik badania. Wcześniejsze badania wykazały różne powiązania między dietą a sprawnością fizyczną i psychiczną. „Dieta wegańska wiąże się z lepszymi chorobami układu krążenia i naczyń mózgowych” – powiedziała Sengul. „Dieta śródziemnomorska (bogata w owoce i warzywa) wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób neurodegeneracyjnych i poprawą zdolności poznawczych”.

 

W nowym badaniu zespół postanowił ocenić wpływ diety na pamięć i jakość snu. Zrekrutowano grupę 62 osób dorosłych w wieku 40 lat i starszych, które były weganami, wegetarianami, peskatarianami, wszystkożercami o niskiej zawartości mięsa lub o wysokiej zawartości mięsa. Naukowcy wykorzystali Kalifornijski Test Uczenia Werbalnego, jeden z najczęściej stosowanych testów neuropsychologicznych, aby ocenić ich pamięć. W międzyczasie jakość ich snu została oceniona za pomocą kwestionariusza Pittsburgh Sleep Quality Index.

 

Wyniki pokazały, że dieta miała znaczący wpływ na pamięć, ale nie na jakość snu. W kalifornijskim teście uczenia się werbalnego najlepiej wypadli peskatarianie, za nimi wegetarianie i weganie, a na ostatnim miejscu znaleźli się wszystkożercy. A w teście opóźnionego przypominania, wegetarianie przewyższali peskatarian z najwyższym wynikiem, podczas gdy wszystkożercy, których dieta zawierała najwięcej mięsa, wypadli najniżej. Co ciekawe, kobiety radziły sobie znacznie lepiej niż mężczyźni we wszystkich grupach diet z wyjątkiem wegetariańskiej.

 

Naukowcy sugerują, że jest to prawdopodobnie spowodowane faktem, że kobiety częściej stosują dietę roślinną niż mężczyźni. Jednak naukowcy nie znaleźli wyraźnego związku między dietą a jakością snu.

 

„To badanie pilotażowe wykazało, że preferencja płciowa kobiet w stosunku do mężczyzn ma znaczący wpływ na pamięć ogólną i nieistotny wpływ diety na pamięć krótkotrwałą, przy czym diety roślinne wykazują lepsze wyniki niż diety zwierzęce” - napisali naukowcyw swoim badaniu opublikowanym w Clinical Nutrition Open Science. Chociaż przyczyna tych wyników pozostaje niejasna, wcześniejsze eksperymenty wykazały różne powiązania między odżywianiem a pamięcią. Na przykład badanie z 2013 r. wykazało, że nagromadzenie żelaza, które jest obfite w czerwonym mięsie, może powodować uszkodzenia oksydacyjne, na które mózg jest szczególnie podatny. Tymczasem badanie z 2015 r. wykazało, że kwas tłuszczowy omega-3 DHA znajdujący się w rybach może poprawić pamięć, pomagając komórkom nerwowym komunikować się ze sobą. Naukowcy mają nadzieję, że ich odkrycia pobudzą dalsze badania w celu bardziej szczegółowego zbadania tych mechanizmów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Tak , ciekawe jak eskimos

Tak , ciekawe jak eskimos przetrwałby na diecie wegańskiej i skąd by miał mieć tyle warzyw - dieta jest uzależniona od warunków klimatycznych dlatego jestem weganem bo lubię baraninę czy wołowinę bo to mięso z trawy , ziemniaczki z zasmażką posypane koperkiem i do tego suróweczka z pora z rodzynkami czy z kapusty kiszonej z cebulką - wszystko pochodzenia roślinnego Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Bilu Gejcu

Talin masz rację, ale ja

Talin masz rację, ale ja dodam jeszcze że ci co idą za modnym trędem i żryją robaczki oni to dopiero mają niezapomniane wspomnienia lepsze jak weganie. Spróbuj sam polecam robacznicę, to jest prosta do zrobienia zupka, przepis znasz Smile smacznego.

Portret użytkownika ziemny ludź

Weganie to nerwowi i

Weganie to nerwowi i schorowani ludzie . Warzywa i owoce zawierają kwas fitynowy, który blokuje wchłanianie minerałów dlatego włodarze tak naciskają na ich jedzenie, produkując sobie klientelę dla przemysłu farmaceutycznego. NWO DIEt. Smacznego.

Portret użytkownika BrAcKi

c Dodatkowo jedzenie wegan

Dodatkowo jedzenie wegan jest doprawione dodatkiem w postaci "zdrowego" glifosatu, który jest tak ochoczo stosowany głównie przy modyfikowanych uprawach. Chcesz być weganem musisz mnieć swój ogródek, pole inaczej to lipa z raczydłem na finale. 

Portret użytkownika BrAcKi

organizmowi trudniej jest się

organizmowi trudniej jest się regenerować

Jedządz 3x razy dziennie mięso to tak, ale jeżeli ograniczymy się, przestawimy  na 1 posiłek dziennie - głownie mięso, to organizm funkcjonuje bardzo dobrze. Weganin musi zjeść co najmniej 3 posiłki, aby mnieć tyle energii co 1 posiłkowy mięsożerca. Do tego obowiązkowa suplementacja wegan. Osobiście śmiem twierdzić, że jest parcie na wegańska dietę ponieważ produkcję można bardzo łatwo zautomatyzować od początku do końca. Taki jeden Bill Gates nie na darmo zakupił kilkanaście tysięcy hektarów ziemi. Zważywszy na suplementację, człowiek jest dodatkowo zależny, dzięki czemu można go kontrolować. Oczywiście nie patrząc na aspekty etyczne. Abstrachując udowodniono przecież nie raz, że rośliny się komunikują między sobą i może są rozumne, inteligentne więc wszystko może się jeszcze zmienić. A co wtedy?

Portret użytkownika ba

A co mówi Biblia na temat

A co mówi Biblia na temat jedzenia miesą :

Rodzaju 9;  I Bóg błogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię.+  A bojaźń przed wami i trwoga przed wami będzie nad wszelkim żywym stworzeniem na ziemi i nad wszelkim latającym stworzeniem niebios, nad wszystkim, co się porusza po ziemi, i nad wszelkimi rybami morza. Oto dane są w wasze ręce.+  Wszelkie poruszające się zwierzę, które żyje, może służyć wam za pokarm.+ Tak jak zieloną roślinność daję wam to wszystko.+

Dzieje Apostolskie 10: 11  i zobaczył niebo otwarte+ oraz jakieś naczynie, które zstępowało niczym wielka lniana płachta spuszczana za cztery końce na ziemię; 12  były w nim wszelkiego rodzaju stworzenia czworonożne i ziemskie stworzenia pełzające, i ptaki nieba.+ 13  I dobiegł do niego głos: „Wstań, Piotrze, zarzynaj i jedz!”+ 14  Lecz Piotr rzekł: „Ależ nie, Panie, gdyż nigdy nie zjadłem nic skalanego i nieczystego”.+ 15  I znowu, po raz drugi, głos rzekł do niego: „Przestań nazywać skalanym+ to, co Bóg oczyścił”.

Oczywiscie trzeba szanować zdanie tych co mięsa nie jedzą,  i nie wolno ich krytykować, to ich wybór !

1 Koryntian 8; 13  Jeśli więc pokarm gorszy+ mego brata, to już nigdy więcej nie zjem mięsa, żeby mego brata nie zgorszyć.+

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

Trzeba dodać , ze  ludzie

Trzeba dodać , ze  ludzie przed potopem mięsa nie jadali , jadali pokarm roslinny !:

Rodzju 1: 29  I przemówił Bóg: „Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie.+ Niech wam to służy za pokarm.+

Tak samo zwierzęta nie były mięsożerne i nie jadły miesą przed potopem , dotyczyło to takich zwierząt jak np. lwy :

Rodzaju 1: 30  I wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu ziemi, i wszelkiemu latającemu stworzeniu niebios oraz wszystkiemu, co się porusza po ziemi, w czym jest życie jako dusza, [dałem] na pokarm wszelką zieloną roślinność”.+ I tak się stało.

Ktoś powie, ze to  nie możliwe , a jednak Biblia nie kłamie :

Łukasza 18: 27  On rzekł: „To, co niemożliwe u ludzi, jest możliwe u Boga”.+

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika rekin

Gdzie jest tu napisane że

Gdzie jest tu napisane że niby mięso jest lepsze albo że trzeba je jeść? jest napisane że można i co chcesz tym udowodnić? ja w przeciwieństwie do ciebie nie szanuje tych co żrą zwierzęta, niech sobie sami osobiście zabiją i zgadzam sie z tymi badaniami bo jak rozmawiam z takim to tylko słyszę pytanie "to co mam innego jeść?" i widać że nie tylko pamięć ale i rozum im zabiera to jedzenie krwi.

Portret użytkownika Kwazar

Do autor :    autor: ba : 

Do autor :    autor: ba :   Wiesz na czym polega NASZ a nie tylko twój problem ? Wszyscy utknęliśmy w mentalności koczowników plemiennych.Czyli co mówi Bóg i pismo przenajświętsze ze świętych DYRDYMAŁ   ? : Co mówi Biblia na temat jedzenia miesą ? NIC MĄDREGO bo dzisiaj jesteśmy tak samo jebani na starcie jak i ich jebano w niewiedzy jak ci tam KOCZOWNIKÓW w wierze :) 

Strony

Skomentuj